www.digimanie.cz
>
>
>

Canon DPP Express pro iOS brzy jen za předplatné

Canon DPP Express pro iOS brzy jen za předplatné
, , aktualita
Software Canon Digital Photo Professional Express pro tablety s operačním systém iOS se brzy dočká významné změny. Z neplacené aplikace se stane placený software pomocí dnes už obvyklé formy předplatného.
K oblíbeným
reklama
Canon v loňském roce představil software Canon Digital Photo Professional Express pro tablety s operačním systém iOS (iPady) a na svých stránkách oznámil, že se od letošního října změní business model. Bezplatná aplikace se totiž od verze 1.2.0 stane placenou, a to formou tradičního předplatného. Pokud tak budete chtít software využívat, bude potřeba pravidelně posílat peněžní platby do Canonu. Kolik bude aplikace stát, není jasné.
 
Canon Digital Photo Professional Express
 
Jasné je však to, že se Canonu aplikace moc nepovedla. Na App Store má hodnocení 1,6 z 5, což už znamená opravdu hodně velkou nespokojenost uživatelů. Ti si stěžují např. na to, že DPP Express umí importovat pouze CR3 a JPEG soubory, ale neumí CR2, s čímž pracuje většina uživatelů (ne každý má nový fotoaparát od Canonu pracující s formátem CR3). Aplikace trpí také na nepříjemné bugy a mnohdy např. nechce importovat snímky kvůli nedostatku místa, přestože je v iPadu mnoho desítek (a někdy i stovek) volných GB paměti. Tak je otázkou, zda si to při takové nespokojenosti vůbec někdo předplatí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala7 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář