www.digimanie.cz
>
>
>

Canon DPP Express pro iOS brzy jen za předplatné

Canon DPP Express pro iOS brzy jen za předplatné
, , aktualita
Software Canon Digital Photo Professional Express pro tablety s operačním systém iOS se brzy dočká významné změny. Z neplacené aplikace se stane placený software pomocí dnes už obvyklé formy předplatného.
K oblíbeným
reklama
Canon v loňském roce představil software Canon Digital Photo Professional Express pro tablety s operačním systém iOS (iPady) a na svých stránkách oznámil, že se od letošního října změní business model. Bezplatná aplikace se totiž od verze 1.2.0 stane placenou, a to formou tradičního předplatného. Pokud tak budete chtít software využívat, bude potřeba pravidelně posílat peněžní platby do Canonu. Kolik bude aplikace stát, není jasné.
 
Canon Digital Photo Professional Express
 
Jasné je však to, že se Canonu aplikace moc nepovedla. Na App Store má hodnocení 1,6 z 5, což už znamená opravdu hodně velkou nespokojenost uživatelů. Ti si stěžují např. na to, že DPP Express umí importovat pouze CR3 a JPEG soubory, ale neumí CR2, s čímž pracuje většina uživatelů (ne každý má nový fotoaparát od Canonu pracující s formátem CR3). Aplikace trpí také na nepříjemné bugy a mnohdy např. nechce importovat snímky kvůli nedostatku místa, přestože je v iPadu mnoho desítek (a někdy i stovek) volných GB paměti. Tak je otázkou, zda si to při takové nespokojenosti vůbec někdo předplatí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony A7S III má přinést 12 MPx, 16bitový RAW a 600Mbps video Sony A7S III má přinést 12 MPx, 16bitový RAW a 600Mbps video
Stále častěji se objevují informace o novém fotoaparátu Sony A7S III. Další várka specifikací hovoří o 12MPx senzoru, vysokém 15EV dynamickém rozsahu i podpoře 16bitového RAW výstupu. A tím to nekončí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
"Copyrightový" troll Richard Leibowitz dostal pokutu 103 tisíc USD "Copyrightový" troll Richard Leibowitz dostal pokutu 103 tisíc USD
Richard Leibowitz je svérázná osoba fotografické světa. Na dráhu právníka se vydal v roce 2015 a zaměřil se na žaloby ohledně porušení autorských práv k fotografiím. Mnozí ho označují za trolla a soud mu vyměřil pokutu přes 100 tisíc USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala24 komentářů