www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS 5D Mark II se snímáním HD videa a 21MPx snímačem

Canon EOS 5D Mark II se snímáním HD videa a 21MPx snímačem
, , aktualita
Canon EOS 5D Mark II rozhodně není běžnou zrcadlovkou. Má totiž full frame snímač (velikost filmového políčka), obrovské rozlišení 21,1 megapixelů a také schopnost pořizovat videosekvence ve Full HD kvalitě. Zajímavá je také podpora citlivosti ISO 25600.
K oblíbeným
reklama
Nová zrcadlovka Canonu, model EOS 5D Mark II, je velmi zajímavým fotoaparátem. Nabízí full frame CMOS čip, tedy s rozměry 36×24 mm. Ten disponuje vysokým rozlišením 21,1 megapixelů. Jeden pixel tak má velikost 6,4 mikrometru čtverečního. Při této velikosti snímače ani nepřekvapí, že je dostupná citlivost ISO 25600 (jako režim ISO H2). Jinak klasický rozsah citlivostí zahrnuje ISO 100 až ISO 6400. Dále je k dispozici ISO H1 (ISO 12800) a ISO L1 (ISO 50). O zpracování obrazu se stará nový procesor DIGIC 4, který umožňuje sériové snímání rychlostí až 3,9 fps. Ta je udržitelná pro prvních 78 JPEG nebo 13 RAW snímků. S kartou UDMA pak až pro 310 snímků. Čip je pochopitelně chráněn čistícím systémem EOS s novou fluorovou povrchovou vrstvou. Data jsou zpracovávána 14-bitově.Zatímco u zrcadlovek donedávna bylo natáčení videosekvencí zapovězenou funkcí, EOS 5D Mark II se hned může pochlubit natáčení videoklipů ve Full HD rozlišení. Tedy při rozlišení 1920×1080 pixelů s 30 snímky za sekundu. Fotoaparát má 9 ostřících bodů a dalších 6 pomocných. Podporováno je i Servo AF pro zaostřování na přibližující se objekt. K dispozici je nová obrazovka rychlého ovládání (Quick Control Screen) a nový kreativní režim (Creative Auto). Tento režim umožňuje do fotoaparátu uložit dvě nastavení a mezi nimi jednoduché přepínání. Čas expozice může být od 30 sekund po 1/8000 s, k dispozici je však i bulb režim. X-sync čas blesku je 1/200 s.Canon EOS 5D Mark II podporuje objektivy Canon EF (nikoli EF-S), dále blesky Speedlite EX a bezdrátové blesky. Li-Ion akumulátor LP-E6 stačí k pořízení 850 snímků. Fotoaparát je ale možno doplnit o bateriový grip BG-E6. Nechybí podpora bezdrátové spouště, bezdrátového vysílače souborů WFT-E4.

Vedle klasického USB a A/V výstupu je k dispozici i HDMI. Podporovány jsou karty CompactFlash Type I/II, MicroDrive a UDMA. LCD displej má úhlopříčku 3,0" s rozlišením 920 000 bodů (640×480 pixelů) a pozorovacími úhly 170°. Navíc je umožněn režim Live View. Pochopitelně nechybí zrcadlový hledáček se zvětšovacím faktorem 0,71× a 98% pokrytím. Tělo je z hořčíkové slitiny a při rozměrech 152 x 113,5 x 75 mm váží 810 gramů.

Zdroj: TZ Canon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala31 komentářů