www.digimanie.cz
>
>
>

Canon: fotodivizi rostou zisky, trpí však na nedostatek čipů

Canon: fotodivizi rostou zisky, trpí však na nedostatek čipů
, , aktualita
Společnost Canon zveřejnila výsledky svého hospodaření za poslední čtvrtletí a pro fotografickou divizi to vypadá docela dobře. Příjmy i zisky stoupají navzdory tomu, že i Canon postihla vleklá čipová krize.
K oblíbeným
reklama
Canon zveřejnil finanční výsledky za poslední čtvrtletí a nás bude zajímat zejména fotodivize značky, která zahrnuje i síťové kamery (zhruba ze třetiny). Podle Canonu ho táhne zejména úspěch fotoaparátů EOS R5 a EOS R6, které se velmi dobře prodávají i přesto, že už jsou rok na trhu a nejde o úplné novinky. Zmiňuje také to, že i fotografickou divizi postihla čipová krize, takže předpoklady pro celý rok musely být sníženy. Tentokrát to tedy není snížením zájmu, ale nemožností uspokojit poptávku kvůli nedostatku dílů.
 
Canon logo
 
Příjmy z fotoaparátů vzrostly z loňských 91,2 mld. jenů (v Q3/20) na nynějších 100,2 mld. jenů, což je 9,9 % navíc. Mírně rostly i síťové kamery ze 49,5 na 53,6 mld. jenů (+8,2 %). Celá divize se tak dostala na 153,8 mld. jenů, což je o 9,3 % více než loni za stejné období. Důležité ale je především to, zda je divize zisková, a to je. Provozní zisk stoupl z 12,5 na 17,7 mld. jenů a provozní marže tak vyskočila z 8,9 % na 11,5 %. To je solidní výsledek.
 
Canon prodal 640 tisíc fotoaparátů s výměnnými objektivy, což je stejně jako loni, nicméně předpokládá, že celoročně to navýší o 7 % na 2,95 mil. kusů. Pokud jde o kompakty, tam to bylo jen 280 tisíc kusů, a předpokládá se, že se letos dostane na 1,2 mil. kusů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90 PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90
Společnost PNY představila nové paměťové karty typu SDXC UHS-II řady X-PRO 90, které jsou určeny např. pro záznam videa v rozlišení 8K. Ty slibují vysoké přenosové rychlosti až na hranici 300 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: listopad 2021 Doporučené fotoaparáty: listopad 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
26.11.2021, článek, Milan Šurkala58 komentářů
Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači
Google chystá i levnější verzi nového smartphonu Pixel 6a. Podle posledních informací by ale neměl dostat nový větší 50MPx senzor jako Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ale zůstat u tradičního rozlišení 12 megapixelů. 
24.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů