www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů

Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
, , aktualita
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
K oblíbeným
reklama
Vývoj nových produktů není zdaleka jednoduchý a společnost Canon ho chce výrazně zefektivnit. Tvorba prototypů a jejich testování není zrovna nejrychlejší variantou, a tak se v Japonsku rozhodli koupit nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000. Ten by měl nabídnout vysoký výkon až 648,8 TFLOPS, přičemž by měl dorazit v první polovině příštího roku.
 
Fujitsu PRIMEHPC FX1000
 
Díky novému výpočetnímu centru by tak Canon mohl ještě více rozšířit možnosti simulací, kterými by nahradil (snížil množství) testování prototypů. Pochopitelně, podobné počítače využívá ve vývoji už dnes, zvýší se však rychlost a rozšíří počet simulací, které bude možné provádět. Není jasné, k čemu všemu bude využit, spekuluje se však např. o simulacích proudění vzduchu k lepšímu studiu toho, jak vytvořit lepší systém chlazení, což je důležité zejména při vysokofrekvenčním natáčení 4K videa nebo dnes nastupujícího 8K.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF
Už od příchodu Canonu EOS R s novým bajonetem RF se spekuluje o tom, zda Canon přejde na tento bajonet i u APS-C řady, která využívá systém EF-M. Nyní se opět objevují zprávy, že by k tomu mělo dojít.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře