www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů

Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
, , aktualita
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
K oblíbeným
reklama
Vývoj nových produktů není zdaleka jednoduchý a společnost Canon ho chce výrazně zefektivnit. Tvorba prototypů a jejich testování není zrovna nejrychlejší variantou, a tak se v Japonsku rozhodli koupit nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000. Ten by měl nabídnout vysoký výkon až 648,8 TFLOPS, přičemž by měl dorazit v první polovině příštího roku.
 
Fujitsu PRIMEHPC FX1000
 
Díky novému výpočetnímu centru by tak Canon mohl ještě více rozšířit možnosti simulací, kterými by nahradil (snížil množství) testování prototypů. Pochopitelně, podobné počítače využívá ve vývoji už dnes, zvýší se však rychlost a rozšíří počet simulací, které bude možné provádět. Není jasné, k čemu všemu bude využit, spekuluje se však např. o simulacích proudění vzduchu k lepšímu studiu toho, jak vytvořit lepší systém chlazení, což je důležité zejména při vysokofrekvenčním natáčení 4K videa nebo dnes nastupujícího 8K.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon uvedl NX Studio, bezplatný software pro editaci fotek i videa z Nikonů Nikon uvedl NX Studio, bezplatný software pro editaci fotek i videa z Nikonů
Společnost Nikon uvedla nový bezplatný software NX Studio pro majitele fotoaparátů Nikon. Ten dovoluje prohlížení i editaci fotografií a videa. Má být kombinací aplikací ViewNX-i i editoru Capture NX-D.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy
Samsung dnes představil technologii snímacích čipů ISOCELL 2.0, která má dále vylepšit jejich vlastnosti. Především jde o ztráty světla na hranách pixelů, čímž se dále zvýší citlivost a barevná věrnost snímků.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Gitzo Légende proti spotřební kultuře: doživotní záruka a možnost oprav Gitzo Légende proti spotřební kultuře: doživotní záruka a možnost oprav
Starost o životní prostředí je nejen poslední dobou velké téma. Společnost Gitzo se chce přičinit stativem a batohem Légende. Využívají ekologických a recyklovaných materiálů, zajišťují i snadnou možnost opravy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Venus Lens představuje 5 nových objektivů, většina má F0,95 Venus Lens představuje 5 nových objektivů, většina má F0,95
Společnost Venus Lens uvedla na trh pět nových objektivů, přičemž čtyři z nich se mohou pochlubit vynikající světelností F0,95. Pak tu máme i velmi širokoúhlý zoomovací objektiv 12-24mm pro full frame.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon uvolnil nové firmwary pro Z50 a D780 i aktualizovaný software Nikon uvolnil nové firmwary pro Z50 a D780 i aktualizovaný software
Nikon aktualizoval svůj software i firmware pro některé fotoaparáty. Máme zde nové verze aplikací Capture NX-D 1.6.5, ViewNX-i 1.4.5 i firmwary pro CSC fotoaparát Z50 a digitální zrcadlovku D780.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala