www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů

Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
, , aktualita
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
K oblíbeným
reklama
Vývoj nových produktů není zdaleka jednoduchý a společnost Canon ho chce výrazně zefektivnit. Tvorba prototypů a jejich testování není zrovna nejrychlejší variantou, a tak se v Japonsku rozhodli koupit nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000. Ten by měl nabídnout vysoký výkon až 648,8 TFLOPS, přičemž by měl dorazit v první polovině příštího roku.
 
Fujitsu PRIMEHPC FX1000
 
Díky novému výpočetnímu centru by tak Canon mohl ještě více rozšířit možnosti simulací, kterými by nahradil (snížil množství) testování prototypů. Pochopitelně, podobné počítače využívá ve vývoji už dnes, zvýší se však rychlost a rozšíří počet simulací, které bude možné provádět. Není jasné, k čemu všemu bude využit, spekuluje se však např. o simulacích proudění vzduchu k lepšímu studiu toho, jak vytvořit lepší systém chlazení, což je důležité zejména při vysokofrekvenčním natáčení 4K videa nebo dnes nastupujícího 8K.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Sony uvedlo nový objektiv FE 35mm F1.4 GM pro full frame Sony uvedlo nový objektiv FE 35mm F1.4 GM pro full frame
Nabídka 35mm světelných objektivů pro full frame CSC systém od Sony se dále rozšiřuje o nový model FE 35mm F1.4 GM (SEL35F14GM). Novinka doplní stávající objektiv Zeiss Distagon s podobnými parametry.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nikon zařadil zrcadlovky D3500 a D5600 k ukončeným produktům Nikon zařadil zrcadlovky D3500 a D5600 k ukončeným produktům
Prodeje digitálních zrcadlovek klesají a není divu, že s nimi postupně končí většina zbývajících výrobců. V případě Nikonu se na japonské stránce výrobce objevila informace, že jde v případě low-endových modelů o ukončené verze.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala39 komentářů
Velký prodejce fototechniky v Japonsku: Canon EOS R5 je nejprodávanější Velký prodejce fototechniky v Japonsku: Canon EOS R5 je nejprodávanější
Prodejce fotoaparátů v Japonsku, společnost MapCamera, vydává statistiky svých prodejů, a pro tento měsíc je vítězem high-endový full frame CSC fotoaparát Canon EOS R5. Následuje ho Nikon Z7 II.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Laowa uvádí 4 objektivy Argus se světelností F0,95 Laowa uvádí 4 objektivy Argus se světelností F0,95
Venus Lens chystá čtveřici nových objektivů řady Argus, které se mohou pochlubit vynikající světelností F0,95. Mezi nimi budou modely pro full frame, APS-C i Micro Four Thirds CSC fotoaparáty.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů