www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon má chystat EF 85mm f/1.4L IS a tilt-shift objektivy

Canon má chystat EF 85mm f/1.4L IS a tilt-shift objektivy
, , aktualita
Podle uniklých specifikací chystá společnost Canon několik nových objektivů. Má jít o několik tilt-shift verzí a novou světelnou 85mm variantu. Se světelností F1,4 má přinést i optickou stabilizaci obrazu.
reklama
Na internetu se objevují uniklé spekulace o připravovaných objektivech Canonu. Jedním z nich má být nový Canon EF 85mm f/1.4L IS. Nevíme ještě všechny detaily, nicméně zatím to vypadá, že bude mít 9lamelovou irisovou clonu a v optické konstrukci bude jeden lisovaný asférický člen. Použije se i fluorová povrchová úprava. Hovoří se o optické stabilizaci se 4EV účinkem.
 
Canon logo
 
Rozměry objektivu mají být 105,4 mm na délku a 88,6 mm v průměru, hmotnost se má zastavit na 950 gramech. Využije 77mm filtry a ostřit bude od 85 centimetrů. Dále se počítá se třemi novými tilt-shit objektivy, patrně půjde o TS-E 135mm f/4L Macro, TS-E 90mm f/2.8L Macro a TS-E 50mm f/2.8 Macro. Zatím vůbec není jasné, kdy a zda se všechny tyto objektivy skutečně objeví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky
Na konferenci Adobe MAX představila společnost také technologie, které má ve vývoji. Zajímavostí jsou např. Moving Stills, kdy systém pomocí umělé inteligence a zdrojové fotografie vytvoří video s iluzí pohybu v prostoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy
Kickstarter nepřináší vždy úspěšné projekty. Jedním z obrovských neúspěchů je společnost net SE, která oživovala objektivy Meyer Optik Görlitz nebo Oprema Jena. Společnost nicméně zbankrotovala a lidé neuvidí ani peníze ani objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii
TinyMOS představuje druhou generaci maličkého fotoaparátu určeného dle tvůrců zejména pro astrofotografii. Proti předchůdci je výrazně menší a lehčí, rozumí si také se dvěma různými bajonety pro objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát
Společnost Sony zveřejnila seznam nových snímačů pro smartphony, kompakty, CSC i DSLR. Najdeme mezi nimi novinky využívající klasickou technologii FSI, ale i modernější BSI a pochopitelně i vrstvené snímače.
18.10.2018, aktualita, Milan Šurkala20 komentářů
Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát
Loni touto dobou byl oznámen fotoaparát Yashica Y35 digiFilm, do kterého se vkládaly jakési digitální filmy. Ty ovlivňovaly, jak se daná fotka převede do JPEGu. Dle uživatelů je ale kvalita fotoaparátů naprosto žalostná.
18.10.2018, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů