www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon přichází s outdoorovým kompaktem PowerShot D20

Canon přichází s outdoorovým kompaktem PowerShot D20
, , aktualita
Po dlouhé době přichází Canon s novým outdoorovým kompaktem. Nese název PowerShot D20 a nové je prakticky všechno. Máme zde 12MPx CMOS čip s BSI technologií i objektiv s mnohem větším 5× optickým zoomem.
K oblíbeným
reklama
Nový Canon PowerShot D20 po neuvěřitelných třech letech ve výrobě nahrazuje původní hodně zajímavě tvarovaný PowerShot D10. Nový model D20 má sice zvláštní vykrojení, ale design je rozhodně mnohem typičtější. Rozlišení se ani po třech letech nezvýšilo, což lze jen a jen chválit. Máme zde tak 12MPx čip, tentokrát ale typu CMOS s BSI technologií (známý z HS fotoaparát Canonu). Procesor pro zpracování obrazu je i nadále DIGIC 4. Hlavní změnou je objektiv. Už nejde o objektiv z běžného kompaktu (který mohl za neobvyklý tvar přístroje D10), ale o periskopický objektiv s 5× optickým zoomem. Má širokoúhlé ohnisko 28 mm, to nejdelší je pak 140 mm. Skládá se ze 12 optických členů v 10 skupinách, 2 členy jsou typu UD, 3 pak oboustranně asférické a jeden jednostranně asférický.

Světelnost F3,9 na nejširším ohnisku rozhodně vůbec nepotěší. I když v této třídě není dobrá světelnost na širokém ohnisku zvykem, jde o podprůměrnou hodnotu. Na druhou stranu na nejdelším ohnisku je tu F4,8, což je v této třídě pěkná hodnota. Kdysi byla ještě typická, dnes už si zaslouží dokonce chválit. Ostřit je možno od jediného centimetru, k dispozici je i optická stabilizace včetně dynamického režimu (odfiltruje i chůzi), režimu pro panning nebo makro. Fotoaparát má jen automatické nastavení expozice, časy mohou být od 1/1600 s do 15 sekund. Citlivosti pak mají rozsah ISO 100 až ISO 3200. Sekvenční snímání nabídne rychlost 1,9 fps při plném rozlišení, což je na CMOS čip poměrně málo. Na druhou stranu nejste nijak omezeni počtem snímků v sekvenci.

Natáčet lze Full HD video s rozlišením 1920×1080 pixelů při 24 fps, v HD rozlišení 1280×720 pixelů zvládne 30 fps. Jsou zde i zpomalené videosekvence v blíže neurčené rychlosti a rozlišení. Fotoaparát potěší GPS modulem, pomocí Map Utility pak můžete snímky spojit s aplikací Google Earth. Přístroj je vodotěsný do hloubky 10 metrů, je prachotěsný, mrazuvzdorný a nárazuvzdorný do výšky 1,5 metru. Nechybí režim Noční scéna bez stativu, která využívá dnes tak oblíbenou multiexpozici pro nerozmazané a nezašuměné snímky i za špatného světla.

3,0" LCD displej se může chlubit rozlišením 461.000 bodů (320×480 pixelů). Použít můžete SD, SDHC a SDXC karty, ke spojení s dalšími zařízeními můžete použít USB nebo HDMI rozhraní. Li-Ion akumulátor NB-6L má vydržet na pořízení 280 snímků (s vypnutou GPS). K fotoaparátu lze dokoupit pouzdro WP-DC45 vodotěsné do hloubky 40 metrů. Hmotnost přístroje je 228 gramů včetně baterie a karty. Prodej má údajně začít až v květnu za $349 (cca 8000 Kč s DPH).

Zdroj: TZ Canon, www.dcresource.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica CL dostává další limitovanou edici Urban Jungle Leica CL dostává další limitovanou edici Urban Jungle
Leica představuje další ze svých nesčetných limitovaných edicí svých fotoaparátů. Tentokrát přišel na řadu model CL a limitovaná edice nese název Urban Jungle. Za návrh designu může tentokrát fotograf Jean Pigozzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Adobe opět navyšuje příjmy, Creative Cloud válí Adobe opět navyšuje příjmy, Creative Cloud válí
Model předplatného je mezi zákazníky velmi úspěšný a u Adobe to platí také. Společnosti se opět významně podařilo navýšit příjmy a jen u služeb nabízených přes předplatná to byl nárůst o velmi pěkných 28 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Hasselblad X1D II 50c: rychlejší i mnohem levnější Hasselblad X1D II 50c: rychlejší i mnohem levnější
Hasselblad byl nucen reagovat na konkurenci v podobě středoformátových Fujifilmů GFX a představuje svižnější variantu svého X1D-50c, novinka dostává jméno X1D II 50c. Důležitou změnou je ale především opravdu dramaticky nižší cena.
22.6.2019, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Hasselblad uvádí první zoom XCD 35-75mm f/3.5-4-5 Hasselblad uvádí první zoom XCD 35-75mm f/3.5-4-5
Společnost Hasselblad představila svůj dlouho očekávaný zoomovací objektiv XCD 35-75mm f/3.5-4-5. Sám výrobce tvrdí, že jde o nejlepší objektiv, který kdy vyrobil. Vybaven je i centrální závěrkou.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů