www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy

Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy
, , aktualita
Internetem kolují zvěsti o příchodu full frame CSC fotoaparátu od Canonu, nic ale nebylo zatím potvrzeno. Přesto se už i na oficiálních místech hovoří o tom, že se na CSC výrazně zapracuje, i kdyby to mělo ohrozit zrcadlovky.
reklama
Společnost Canon je jedničkou na poli digitálních zrcadlovek, ale v CSC systémech jí to zdaleka tak nejde. Vyrábí je sice už mnoho let, ale zatím bylo pořád vidět, že se soustředí na zrcadlovky, což dokládá i velmi chudá nabídka objektivů pro svůj CSC systém. I v Canonu jsou si ale vědomi toho, že se zrcadlovkami to do budoucna nevypadá moc růžově. Jejich prodeje totiž klesají, zatímco u CSC je tomu spíše naopak a jde o jedinou perspektivní kategorii fotoaparátů.
 
Canon EOS M5
 
Už před týdnem zástupci Canonu prohlásili, že se začnou více věnovat CSC fotoaparátům, i kdyby to mělo znamenat kanibalizaci na svých zrcadlovkách. Tím nepřímo přiznali, že doposud CSC záměrně potlačovali, aby neukrajovaly prodeje zrcadlovkám. To se ale nyní mění. V prezentaci k budoucí strategii značky pak už přímo oficiálně hovoří o tom, že chtějí výrazně zapracovat na CSC systému a zvýšit svůj tržní podíl. U systémů s výměnnými objektivy (tedy zrcadlovky a CSC) chtějí dosáhnout na více než 50% tržní podíl.
 
Zástupce konkurenčního Sony pak v rozhovoru řekl, že sám očekává příchod Canonu a Nikonu do třídy full frame CSC fotoaparátů už v tomto roce a podobně si to myslí i výrobci objektivů jako jsou Sigma nebo Tamron. Podle jeho názoru by tyto firmy nikdy nevyráběly objektivy jen pro Sony E/FE, kdyby nevěřily, že je pak "udají" i na CSC systémech Canonu a Nikonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Pentax aktualizoval roadmapu objektivů pro příští roky Pentax aktualizoval roadmapu objektivů pro příští roky
Společnost Ricoh přišla s aktualizovanou verzí své roadmapy připravovaných objektivů Pentax pro K-Mount. Ta odhaluje 8 nových objektivů, které se objeví v následujících dvou letech pro APS-C i full frame zrcadlovky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Steve McCurry spouští masterclass na Masters of Photography Steve McCurry spouští masterclass na Masters of Photography
Dnes hodně populární online kurzy největších profíků, tzv. masterclass, spouští další ze známých fotografů, Steve McCurry. Ten je znám především svou slavnou fotografií afgánské dívky. Jeho kurz bude na Masters of Photography.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg
Novoflex představil nový modulární stativ TrioPod Pro75, který má unést až neuvěřitelných 65 kilogramů. Nabízí na něj všechny součástky, takže si je možné jej vyskládat dle libosti a v případě nutnost je možné jej i snadno opravit.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React
Společnost Kingston uvedla na trh novou řadu paměťových karet SD a microSD Canvas. Ta se podle způsobu použití dělí na další řady Select, Go! a React. Ty nejrychlejší slibují zápis s rychlostí až 80 MB/s.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Nejdražší fotoaparát na světě: Leica za 2,4 milionu EUR Nejdražší fotoaparát na světě: Leica za 2,4 milionu EUR
Na fotografické aukci ve Vídni byl před pár dny překonán rekord v ceně prodaného fotoaparátu. Nejnovějším držitelem rekordu je téměř 100 let stará Leica, která byla prodána za neuvěřitelných 2,4 milionu EUR.
13.3.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře