www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy

Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy
, , aktualita
Internetem kolují zvěsti o příchodu full frame CSC fotoaparátu od Canonu, nic ale nebylo zatím potvrzeno. Přesto se už i na oficiálních místech hovoří o tom, že se na CSC výrazně zapracuje, i kdyby to mělo ohrozit zrcadlovky.
reklama
Společnost Canon je jedničkou na poli digitálních zrcadlovek, ale v CSC systémech jí to zdaleka tak nejde. Vyrábí je sice už mnoho let, ale zatím bylo pořád vidět, že se soustředí na zrcadlovky, což dokládá i velmi chudá nabídka objektivů pro svůj CSC systém. I v Canonu jsou si ale vědomi toho, že se zrcadlovkami to do budoucna nevypadá moc růžově. Jejich prodeje totiž klesají, zatímco u CSC je tomu spíše naopak a jde o jedinou perspektivní kategorii fotoaparátů.
 
Canon EOS M5
 
Už před týdnem zástupci Canonu prohlásili, že se začnou více věnovat CSC fotoaparátům, i kdyby to mělo znamenat kanibalizaci na svých zrcadlovkách. Tím nepřímo přiznali, že doposud CSC záměrně potlačovali, aby neukrajovaly prodeje zrcadlovkám. To se ale nyní mění. V prezentaci k budoucí strategii značky pak už přímo oficiálně hovoří o tom, že chtějí výrazně zapracovat na CSC systému a zvýšit svůj tržní podíl. U systémů s výměnnými objektivy (tedy zrcadlovky a CSC) chtějí dosáhnout na více než 50% tržní podíl.
 
Zástupce konkurenčního Sony pak v rozhovoru řekl, že sám očekává příchod Canonu a Nikonu do třídy full frame CSC fotoaparátů už v tomto roce a podobně si to myslí i výrobci objektivů jako jsou Sigma nebo Tamron. Podle jeho názoru by tyto firmy nikdy nevyráběly objektivy jen pro Sony E/FE, kdyby nevěřily, že je pak "udají" i na CSC systémech Canonu a Nikonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Adobe má další rekordní čtvrtletí, příjmy opět vzrostly Adobe má další rekordní čtvrtletí, příjmy opět vzrostly
Společnosti Adobe se velmi daří. Přechod na předplatné se vyplácí, přestože mnoho lidí vyjadřuje nespokojenost a firmě meziročně rostou příjmy o zhruba čtvrtinu. Produkty Creative přitom tvoří více než polovinu příjmů.
19.6.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Umělá inteligence Nvidie vytváří slow-motion videa Umělá inteligence Nvidie vytváří slow-motion videa
Pokud váš fotoaparát nebo telefon neumí zpomalená (slow-motion) videa nebo je chcete zpomalit ještě více, má pro vás Nvidia řešení. Její systém umělé inteligence totiž dokáže zpomalovat videa s překvapivě dobrým výsledkem.
19.6.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMS začal s výrobou 48MPx FF čipu s globální závěrkou AMS začal s výrobou 48MPx FF čipu s globální závěrkou
AMS, kdysi známý jako CMOSIS, představil velký full frame senzor CMV50000 s rozlišením téměř 48 megapixelů. Na tom by nebylo nic až tak převratného, kdyby nebyl vybaven funkcí globální závěrky.
19.6.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvedl kompaktní AF 85mm f/1.4 EF pro Canon Samyang uvedl kompaktní AF 85mm f/1.4 EF pro Canon
Korejský Samyang rozšířil nabídku svých objektivů s autofokusem na 7 modelů. Tím posledním je AF 85mm F1.4 EF. Už podle názvu je patrné, že je určený pro full frame zrcadlovky společnosti Canon. Má překvapivě malé rozměry.
18.6.2018, aktualita, Milan Šurkala
ALPA uvádí adaptér pro objektivy Leica M ALPA uvádí adaptér pro objektivy Leica M
Fotoaparáty ALPA mohou nově využívat i služeb objektivů s bajonetem Leica M díky novému adaptéru. Ten však přinese několik omezení a především bude nutné počítat s tím, že objektivy pro Leica M jsou určeny jen pro full frame.
18.6.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář