www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy

Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy
, , aktualita
Internetem kolují zvěsti o příchodu full frame CSC fotoaparátu od Canonu, nic ale nebylo zatím potvrzeno. Přesto se už i na oficiálních místech hovoří o tom, že se na CSC výrazně zapracuje, i kdyby to mělo ohrozit zrcadlovky.
reklama
Společnost Canon je jedničkou na poli digitálních zrcadlovek, ale v CSC systémech jí to zdaleka tak nejde. Vyrábí je sice už mnoho let, ale zatím bylo pořád vidět, že se soustředí na zrcadlovky, což dokládá i velmi chudá nabídka objektivů pro svůj CSC systém. I v Canonu jsou si ale vědomi toho, že se zrcadlovkami to do budoucna nevypadá moc růžově. Jejich prodeje totiž klesají, zatímco u CSC je tomu spíše naopak a jde o jedinou perspektivní kategorii fotoaparátů.
 
Canon EOS M5
 
Už před týdnem zástupci Canonu prohlásili, že se začnou více věnovat CSC fotoaparátům, i kdyby to mělo znamenat kanibalizaci na svých zrcadlovkách. Tím nepřímo přiznali, že doposud CSC záměrně potlačovali, aby neukrajovaly prodeje zrcadlovkám. To se ale nyní mění. V prezentaci k budoucí strategii značky pak už přímo oficiálně hovoří o tom, že chtějí výrazně zapracovat na CSC systému a zvýšit svůj tržní podíl. U systémů s výměnnými objektivy (tedy zrcadlovky a CSC) chtějí dosáhnout na více než 50% tržní podíl.
 
Zástupce konkurenčního Sony pak v rozhovoru řekl, že sám očekává příchod Canonu a Nikonu do třídy full frame CSC fotoaparátů už v tomto roce a podobně si to myslí i výrobci objektivů jako jsou Sigma nebo Tamron. Podle jeho názoru by tyto firmy nikdy nevyráběly objektivy jen pro Sony E/FE, kdyby nevěřily, že je pak "udají" i na CSC systémech Canonu a Nikonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony uvedlo světelný objektiv FE 24mm F1.4 GM Sony uvedlo světelný objektiv FE 24mm F1.4 GM
V nabídce objektivů značky Sony pro full frame CSC fotoaparáty se nově objevil světelný širokoúhlý model FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM). Navzdory výborné světelnosti se může chlubit poměrně kompaktní stavbou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM přichází na trh Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM přichází na trh
Vysoce světelný objektiv Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM byl sice ohlášen už březnu, teprve nyní se ale dostává na trh. Dozvěděli jsme se také některé další technické údaje. Překvapivá je např. nízká hmotnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon PowerShot SX70 HS nabídne 65× zoom a 4K video Canon PowerShot SX70 HS nabídne 65× zoom a 4K video
Po dlouhé době se v nabídce Canonu objevuje nový velký ultrazoom. PowerShot SX70 HS ponechává 65× optický zoom a 21mm ohniskovou vzdálenost, zrychluje však procesor a přidal také UHD 4K video.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Lowepro uvedlo 2. generaci batohů a brašen ProTactic Lowepro uvedlo 2. generaci batohů a brašen ProTactic
Tradiční výrobce fotografického příslušenství Lowepro dává na trh novou generaci brašen, batohů a jiného příslušenství řady ProTactic. Vylepšují modularitu a organizaci, zapracovalo se také na přístupu a odolnosti.
20.9.2018, aktualita, Milan Šurkala
Full frame Panasonic by měl mít rozlišení přes 42 MPx Full frame Panasonic by měl mít rozlišení přes 42 MPx
Internetem kolují zvěsti, že Panasonic chystá už na příští týden koncept nového full frame CSC fotoaparátu. Z neoficiálních zdrojů se objevily zprávy např. o tom, že bude mít čip s rozlišením přes 42 MPx a pokročilé možnosti natáčení videa.
18.9.2018, aktualita, Milan Šurkala31 komentářů