www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy

Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy
, , aktualita
Internetem kolují zvěsti o příchodu full frame CSC fotoaparátu od Canonu, nic ale nebylo zatím potvrzeno. Přesto se už i na oficiálních místech hovoří o tom, že se na CSC výrazně zapracuje, i kdyby to mělo ohrozit zrcadlovky.
reklama
Společnost Canon je jedničkou na poli digitálních zrcadlovek, ale v CSC systémech jí to zdaleka tak nejde. Vyrábí je sice už mnoho let, ale zatím bylo pořád vidět, že se soustředí na zrcadlovky, což dokládá i velmi chudá nabídka objektivů pro svůj CSC systém. I v Canonu jsou si ale vědomi toho, že se zrcadlovkami to do budoucna nevypadá moc růžově. Jejich prodeje totiž klesají, zatímco u CSC je tomu spíše naopak a jde o jedinou perspektivní kategorii fotoaparátů.
 
Canon EOS M5
 
Už před týdnem zástupci Canonu prohlásili, že se začnou více věnovat CSC fotoaparátům, i kdyby to mělo znamenat kanibalizaci na svých zrcadlovkách. Tím nepřímo přiznali, že doposud CSC záměrně potlačovali, aby neukrajovaly prodeje zrcadlovkám. To se ale nyní mění. V prezentaci k budoucí strategii značky pak už přímo oficiálně hovoří o tom, že chtějí výrazně zapracovat na CSC systému a zvýšit svůj tržní podíl. U systémů s výměnnými objektivy (tedy zrcadlovky a CSC) chtějí dosáhnout na více než 50% tržní podíl.
 
Zástupce konkurenčního Sony pak v rozhovoru řekl, že sám očekává příchod Canonu a Nikonu do třídy full frame CSC fotoaparátů už v tomto roce a podobně si to myslí i výrobci objektivů jako jsou Sigma nebo Tamron. Podle jeho názoru by tyto firmy nikdy nevyráběly objektivy jen pro Sony E/FE, kdyby nevěřily, že je pak "udají" i na CSC systémech Canonu a Nikonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx
Na internetu se objevil další únik od Sony. Tentokrát hovoří o snímacím čipu pro smartphony s velkou úhlopříčkou 1/1,8" a rozlišením 38 MPx. Tento čip ale bude mít Dual Bayer masku, bílé pixely a HDR z jediné expozice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte
Společnost net SE, vlastnící značku Meyer Optik Görlitz a další, nedávno zbankrotovala. Jméno nicméně odkoupila společnost OPC Optics, která hodlá pokračovat v produkci některých těchto objektivů. Ty zaplacené crowdfundingem ale nedostanete.
14.12.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF
Bajonety Nikon Z a Canon RF se těší zájmu ze strany společnosti Kipon, která pro ně upravila nejen několik objektivů, ale přidala i tzv. speedboostery. Ty umožní montáž středoformátových objektivů se zachováním jejich charakteru.
13.12.2018, aktualita, Milan Šurkala
Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze
Egypt nyní vyšetřuje pravost nahrávky na YouTube a fotografie páru, který měl před pár týdny vylézt na Velkou pyramidu v Gíze. Vstup na ni je zakázán a mít na ní ještě sex, to už přesahuje všechny meze.
11.12.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF
Společnost Kipon je sice více známá jako výrobce redukcí na objektivy, nicméně nyní představuje i samotné objektivy. Jde o 5 nových kousků řady Elegant s dobrou světelností F2,4 pro nové full frame CSC od Canonu a Nikonu.
10.12.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář