Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy

14.3.2018, Milan Šurkala, aktualita
Internetem kolují zvěsti o příchodu full frame CSC fotoaparátu od Canonu, nic ale nebylo zatím potvrzeno. Přesto se už i na oficiálních místech hovoří o tom, že se na CSC výrazně zapracuje, i kdyby to mělo ohrozit zrcadlovky.
Společnost Canon je jedničkou na poli digitálních zrcadlovek, ale v CSC systémech jí to zdaleka tak nejde. Vyrábí je sice už mnoho let, ale zatím bylo pořád vidět, že se soustředí na zrcadlovky, což dokládá i velmi chudá nabídka objektivů pro svůj CSC systém. I v Canonu jsou si ale vědomi toho, že se zrcadlovkami to do budoucna nevypadá moc růžově. Jejich prodeje totiž klesají, zatímco u CSC je tomu spíše naopak a jde o jedinou perspektivní kategorii fotoaparátů.
 
Canon EOS M5
 
Už před týdnem zástupci Canonu prohlásili, že se začnou více věnovat CSC fotoaparátům, i kdyby to mělo znamenat kanibalizaci na svých zrcadlovkách. Tím nepřímo přiznali, že doposud CSC záměrně potlačovali, aby neukrajovaly prodeje zrcadlovkám. To se ale nyní mění. V prezentaci k budoucí strategii značky pak už přímo oficiálně hovoří o tom, že chtějí výrazně zapracovat na CSC systému a zvýšit svůj tržní podíl. U systémů s výměnnými objektivy (tedy zrcadlovky a CSC) chtějí dosáhnout na více než 50% tržní podíl.
 
Zástupce konkurenčního Sony pak v rozhovoru řekl, že sám očekává příchod Canonu a Nikonu do třídy full frame CSC fotoaparátů už v tomto roce a podobně si to myslí i výrobci objektivů jako jsou Sigma nebo Tamron. Podle jeho názoru by tyto firmy nikdy nevyráběly objektivy jen pro Sony E/FE, kdyby nevěřily, že je pak "udají" i na CSC systémech Canonu a Nikonu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.