www.digimanie.cz
>
>
>

Canon se opět propadá: divize fotoaparátů klesla o 17 %, je však v zisku

Canon se opět propadá: divize fotoaparátů klesla o 17 %, je však v zisku
, , aktualita
Společnost Canon zveřejnila finanční výsledky za rok 2019 a není to moc příjemné čtení. Divize fotoaparátů se opět propadá a příjmy znatelně klesají. Pozitivní zprávou je však to, že společnosti i nadále přináší zisk, je však o 62 % nižší než loni.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Canon jsme se dočkali zveřejnění finančních výsledků za rok 2019. V případě fotografické divize bohužel nejde o čísla, nad kterými by se dalo skákat radostí. Firma zde sice byla v provozním zisku 48,2 miliard japonských jenů, ale loni to bylo 126,7 mld. a jde tak o 62% pokles. Pokud jde o příjmy, tam to naštěstí ta dramatické nebylo a ty klesly o 16,8 % z 970,4 na 807,4 mld. jenů. Nejvíce se na tom podepsaly právě fotoaparáty, které tvoří zhruba 58 % celé divize. U nich byl zaznamenán pokles o 21,5 % z 594,9 na 466,8 mld jenů. Propad byl zaznamenán i u spotřebitelských tiskáren, které rovněž patří do této divize. Tam šlo o 10,0% pokles ze 320,2 na 288,1 mld. jenů. Kolonka “další” zaznamenala 5,2% pokles z 55,3 na 52,5 mld. jenů.
 
Canon logo
 
Pro příští rok Canon předpokládá už jen mírnější 6,9% pokles u fotoaparátů, 1,5 % nárůst u tiskáren a 14,5% nárůst u dalších. Společnost zveřejnila i některé další zajímavé statistiky. Víme třeba to, že prodala 4,16 milionu fotoaparátů s výměnnými objektivy, což je 17% pokles. Celý trh s těmito fotoaparáty nicméně klesl o trochu nižších 15 % a měl 8,8 milionu kusů. To rovněž ukazuje, že má Canon opravdu velmi solidní 47% tržní podíl. Pokud jde o kompakty, zde Canon spadl o 19% na 2,57 milionu kusů. Tam celý trh spadl rovněž o 19 % jako Canon, celkově šlo o 8,5 milionů kusů a Canon tak v kompaktech drží rovněž velmi pěkný 30% podíl. Předpokládá, že v roce 2020 spadne trh s kompakty o 29 % na zhruba 6,0 milionu kusů.
 
O něco pozitivněji to Canon vidí na trhu fotoaparátů s výměnnými objektivy. I tak čeká pokles, ale asi jen na 7,5 milionu kusů a vidí poměrně stabilní poptávku ze strany nadšenců a profesionálů. Jako všichni, i Canon plánuje vylepšit nabídku v high-endu uvedením lepších CSC s nově vyvinutými senzory a procesory, které nabídnou pokročilejší funkce.
 
Bohužel ani čísla pro celou společnost Canon, tedy všechny divize dohromady, nejsou úplně pozitivní. Zisk dosáhl 125,1 mld. jenů, což je solidní částka, jenže za rok 2018 to bylo 252,8 mld. jenů a jde tak o 46,1% propad zisků. A to už moc nepotěší. I příjmy společnosti klesly, a to z 3951,9 mld na 3593,3 mld. jenů. To je tedy propad o 9,1 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F
Objektiv Meike 85mm f/1.8 s podporou automatického zaostřování je sice na trhu už dva roky, ale dosud byl k dispozici jen pro bajonet Canon EF. Nyní se objevuje i jeho varianta pro zrcadlovky značky Nikon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala