www.digimanie.cz
>
>
>

Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku

Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
, , aktualita
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová pandemie se na hospodářství projevila negativně především na konci března a v dubnu. Od té doby se firmám opět začíná trochu více dařit, nicméně nyní se teprve pořádně ukazuje, jak vážné to bylo a je. Canon je jednou z firem, která zveřejnila finanční výsledky za poslední čtvrtletí. A právě kvůli pandemii to není moc pěkné čtení. Celkové příjmy společnosti totiž meziročně (z Q2/19 na Q2/20) klesly z 905,9 na 673,3 mld. jenů, což znamená propad o 25,7 %. Provozní zisk se propadl ze 43,1 mld. jenů na provozní ztrátu 17,8 mld. a podobně tak se to týkalo i čistého zisku. Ten byl loni 34,5 mld., letos šlo o ztrátu 8,8 mld. jenů. Canon říká, že kvůli pandemii COVID-19 přišel o příjmy zhruba ve výši 210 mld. jenů a provozní zisk se snížil asi o 70 mld. jenů. Nebýt pandemie, byl by na tom pravděpodobně o trochu lépe než loni.
 
Canon logo
 
Pandemie dopadla v podstatě na všechny divize se zhruba čtvrtinovým propadem prodejů, výjimkou je zdravotnická divize, kde sice příjmy klesly o 3,1 %, ale zvýšily se zisky. Nás ale bude zajímat divize Imaging System, tedy digitální fotoaparáty a tiskárny. Ta je vedle zdravotnické divize jediná, která se udržela v zisku. Ten však klesl o 93,9 % z 12,7 mld. na 0,8 mld. jenů. Pokud jde o celkové příjmy, ty šly dolů o 30,8 % z 204,7 na 141,7 mld. jenů. Nás na Digimanii ale určitě nepotěší to, že to rozhodně nejsou fotoaparáty, které držely divizi nad vodou. Pandemie totiž se svými omezeními a výrazným zvýšením práce z domova způsobila, že se zvýšil zájem o tiskárny pro domácí kanceláře, takže příjmy z prodeje vzrostly o 13,9 % ze 68,4 na 77,9 mld. jenů.
 
Naopak fotoaparáty nepotěšily vůbec, tam došlo k 54,5% poklesu ze 122,6 na 55,7 mld. jenů a zatímco loni tvořily fotoaparáty 60 % divize a téměř dvojnásobek toho co tiskárny, dnes tvoří už jen necelých 40 % a tiskárny je výrazně předběhly. Kolonka "Others" pak vykázala pokles o 41,6 % z 13,7 na 8,1 mld. jenů. Pokud jde o počty fotoaparátů, kompakty spadly o 62 % na pouhých 260 tisíc kusů, fotoaparát s výměnnými objektivy pak spadly o 54 % na 500 tisíc kusů.
 
Canonu se nicméně povedlo představit fotoaparáty EOS R5 a EOS R6, byť se zpožděním kvůli pandemii. Ta naopak zvýšila zájem o použití fotoaparátů jako webkamer. Do budoucna chce Canon kvůli zvýšenému zájmu o video připravit speciální video sety svých fotoaparátů. Zároveň chce zjednodušovat nabídku pro zajištění ziskovosti i v momentu, kdy digitální fotoaparáty dosáhnou dna (zájem jen z profesionální a nadšenecké sféry). Počítá se také s využitím znalostí a technologií v nových oblastech, jako jsou senzory v automobilech a jiných odvětvích průmyslu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik