www.digimanie.cz
>
>
>

Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku

Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
, , aktualita
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová pandemie se na hospodářství projevila negativně především na konci března a v dubnu. Od té doby se firmám opět začíná trochu více dařit, nicméně nyní se teprve pořádně ukazuje, jak vážné to bylo a je. Canon je jednou z firem, která zveřejnila finanční výsledky za poslední čtvrtletí. A právě kvůli pandemii to není moc pěkné čtení. Celkové příjmy společnosti totiž meziročně (z Q2/19 na Q2/20) klesly z 905,9 na 673,3 mld. jenů, což znamená propad o 25,7 %. Provozní zisk se propadl ze 43,1 mld. jenů na provozní ztrátu 17,8 mld. a podobně tak se to týkalo i čistého zisku. Ten byl loni 34,5 mld., letos šlo o ztrátu 8,8 mld. jenů. Canon říká, že kvůli pandemii COVID-19 přišel o příjmy zhruba ve výši 210 mld. jenů a provozní zisk se snížil asi o 70 mld. jenů. Nebýt pandemie, byl by na tom pravděpodobně o trochu lépe než loni.
 
Canon logo
 
Pandemie dopadla v podstatě na všechny divize se zhruba čtvrtinovým propadem prodejů, výjimkou je zdravotnická divize, kde sice příjmy klesly o 3,1 %, ale zvýšily se zisky. Nás ale bude zajímat divize Imaging System, tedy digitální fotoaparáty a tiskárny. Ta je vedle zdravotnické divize jediná, která se udržela v zisku. Ten však klesl o 93,9 % z 12,7 mld. na 0,8 mld. jenů. Pokud jde o celkové příjmy, ty šly dolů o 30,8 % z 204,7 na 141,7 mld. jenů. Nás na Digimanii ale určitě nepotěší to, že to rozhodně nejsou fotoaparáty, které držely divizi nad vodou. Pandemie totiž se svými omezeními a výrazným zvýšením práce z domova způsobila, že se zvýšil zájem o tiskárny pro domácí kanceláře, takže příjmy z prodeje vzrostly o 13,9 % ze 68,4 na 77,9 mld. jenů.
 
Naopak fotoaparáty nepotěšily vůbec, tam došlo k 54,5% poklesu ze 122,6 na 55,7 mld. jenů a zatímco loni tvořily fotoaparáty 60 % divize a téměř dvojnásobek toho co tiskárny, dnes tvoří už jen necelých 40 % a tiskárny je výrazně předběhly. Kolonka "Others" pak vykázala pokles o 41,6 % z 13,7 na 8,1 mld. jenů. Pokud jde o počty fotoaparátů, kompakty spadly o 62 % na pouhých 260 tisíc kusů, fotoaparát s výměnnými objektivy pak spadly o 54 % na 500 tisíc kusů.
 
Canonu se nicméně povedlo představit fotoaparáty EOS R5 a EOS R6, byť se zpožděním kvůli pandemii. Ta naopak zvýšila zájem o použití fotoaparátů jako webkamer. Do budoucna chce Canon kvůli zvýšenému zájmu o video připravit speciální video sety svých fotoaparátů. Zároveň chce zjednodušovat nabídku pro zajištění ziskovosti i v momentu, kdy digitální fotoaparáty dosáhnou dna (zájem jen z profesionální a nadšenecké sféry). Počítá se také s využitím znalostí a technologií v nových oblastech, jako jsou senzory v automobilech a jiných odvětvích průmyslu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CIPA 10/20: trh se vrací do normálu, covidové propady skončily CIPA 10/20: trh se vrací do normálu, covidové propady skončily
Začal nový měsíc a s tím přichází statistiky prodejů za minulé měsíce, konkrétně za říjen. Čísla od CIPA ukazují, že koronavirová pandemie už nemá na prodeje fotoaparátů výraznější vliv. Prodeje fotografické techniky rostou.
3.12.2020, aktualita, Milan Šurkala
Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie
Každoroční fotografická soutěž Czech Press Photo má opět svého vítěze. Letos se jím stal Roman Vondrouš z ČTK se snímkem vztahujícím se k největšímu tématu dnešní doby, koronavirové pandemii.
3.12.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tamron uvádí objektiv 17-70mm F2.8 RXD pro APS-C CSC Tamron uvádí objektiv 17-70mm F2.8 RXD pro APS-C CSC
Společnost Tamron dnes představila nový APS-C objektiv 17-70mm F/2.8 Di III-A VC RXD (Model B070). Ten je určený pro CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne příjemný ohniskový rozsah s velmi dobrou světelností F2,8.
3.12.2020, aktualita, Milan Šurkala
Světelný objektiv Sigma 65mm F2 DG DN Contemporary Světelný objektiv Sigma 65mm F2 DG DN Contemporary
Poslední dnešní novinkou společnosti Sigma je objektiv 65mm F2 DG DN | Contemporary. Má velmi dobrou světelnost F2, krokový zaostřovací motorek a využití najde na APS-C i full frame CSC fotoaparátech.
2.12.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový objektiv Sigma 35mm F2 DG DN Contemporary Nový objektiv Sigma 35mm F2 DG DN Contemporary
Další novinkou z dílen společnosti Sigma je objektiv Sigma 35mm F2 DG DN | Contemporary. Ten je poměrně kompaktním objektivem se světelností F2 pro fotoaparáty Sony a přístroje s bajonetem L-Mount.
2.12.2020, aktualita, Milan Šurkala