www.digimanie.cz
>
>
>

Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku

Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
, , aktualita
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová pandemie se na hospodářství projevila negativně především na konci března a v dubnu. Od té doby se firmám opět začíná trochu více dařit, nicméně nyní se teprve pořádně ukazuje, jak vážné to bylo a je. Canon je jednou z firem, která zveřejnila finanční výsledky za poslední čtvrtletí. A právě kvůli pandemii to není moc pěkné čtení. Celkové příjmy společnosti totiž meziročně (z Q2/19 na Q2/20) klesly z 905,9 na 673,3 mld. jenů, což znamená propad o 25,7 %. Provozní zisk se propadl ze 43,1 mld. jenů na provozní ztrátu 17,8 mld. a podobně tak se to týkalo i čistého zisku. Ten byl loni 34,5 mld., letos šlo o ztrátu 8,8 mld. jenů. Canon říká, že kvůli pandemii COVID-19 přišel o příjmy zhruba ve výši 210 mld. jenů a provozní zisk se snížil asi o 70 mld. jenů. Nebýt pandemie, byl by na tom pravděpodobně o trochu lépe než loni.
 
Canon logo
 
Pandemie dopadla v podstatě na všechny divize se zhruba čtvrtinovým propadem prodejů, výjimkou je zdravotnická divize, kde sice příjmy klesly o 3,1 %, ale zvýšily se zisky. Nás ale bude zajímat divize Imaging System, tedy digitální fotoaparáty a tiskárny. Ta je vedle zdravotnické divize jediná, která se udržela v zisku. Ten však klesl o 93,9 % z 12,7 mld. na 0,8 mld. jenů. Pokud jde o celkové příjmy, ty šly dolů o 30,8 % z 204,7 na 141,7 mld. jenů. Nás na Digimanii ale určitě nepotěší to, že to rozhodně nejsou fotoaparáty, které držely divizi nad vodou. Pandemie totiž se svými omezeními a výrazným zvýšením práce z domova způsobila, že se zvýšil zájem o tiskárny pro domácí kanceláře, takže příjmy z prodeje vzrostly o 13,9 % ze 68,4 na 77,9 mld. jenů.
 
Naopak fotoaparáty nepotěšily vůbec, tam došlo k 54,5% poklesu ze 122,6 na 55,7 mld. jenů a zatímco loni tvořily fotoaparáty 60 % divize a téměř dvojnásobek toho co tiskárny, dnes tvoří už jen necelých 40 % a tiskárny je výrazně předběhly. Kolonka "Others" pak vykázala pokles o 41,6 % z 13,7 na 8,1 mld. jenů. Pokud jde o počty fotoaparátů, kompakty spadly o 62 % na pouhých 260 tisíc kusů, fotoaparát s výměnnými objektivy pak spadly o 54 % na 500 tisíc kusů.
 
Canonu se nicméně povedlo představit fotoaparáty EOS R5 a EOS R6, byť se zpožděním kvůli pandemii. Ta naopak zvýšila zájem o použití fotoaparátů jako webkamer. Do budoucna chce Canon kvůli zvýšenému zájmu o video připravit speciální video sety svých fotoaparátů. Zároveň chce zjednodušovat nabídku pro zajištění ziskovosti i v momentu, kdy digitální fotoaparáty dosáhnou dna (zájem jen z profesionální a nadšenecké sféry). Počítá se také s využitím znalostí a technologií v nových oblastech, jako jsou senzory v automobilech a jiných odvětvích průmyslu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5 Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5
Panasonic už dávno slíbil kompaktnější full frame Lumix řady S a vypadá to, že už je něco takového na spadnutí. Hovoří se o Lumixu S5, jehož technické údaje unikly na Internet a vypadá dost slibně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát
Během stále trvající pandemie onemocnění covid-19 se americký fotograf rozhodl realizovat projekt, při němž proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát. Vznikla tak série portrétů, která dokumentuje lidi ze sousedství. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala