www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon si patentoval vylepšenou stabilizaci obrazu pro HDR

Canon si patentoval vylepšenou stabilizaci obrazu pro HDR
, , aktualita
Společnost Canon v jednom z posledních patentů řeší zajímavý úkol. Jde o to, jak zajistit co nejlepší funkci stabilizačních systémů při focení HDR snímků. Každý z HDR sekvence musí být ostrý, což je problémem zejména pro ten poslední.
K oblíbeným
reklama
Focení HDR z několika expozic s sebou nese hned několik problémů. Skládání více expozic obvykle s různými expozičními časy totiž vyžaduje nejen to, aby tyto jednotlivé snímky byly všechny ostré, ale také to, aby vůbec bylo možné je ostře vyfotit. V zásadě je problém v tom, že zatímco stabilizování první a/nebo krátké expozice je relativně snadné, s postupem času se s dalšími expozicemi může fotoaparát snadno dostat k limitu toho, co je stabilizace ještě schopna zvládnout (čip nebo čočka v objektivu se už nemůže více posunout). Canon si pro toto nechal patentovat řešení.
 
Canon logo
 
To využívá tradičních metod, které si pamatují dosavadní posun přístroje, optimalizují tomu ale  snímání každé další expozice. Hlavní vychytávkou je to, že pokud by už mělo dojít k překročení limitu, který stabilizace zvládne, snímání se pozastaví. Fotoaparát tak nebude snímat v době, kdy už by nedokázal pobrat celý obraz kvůli velkému posunu (nebo natočení) fotoaparátu. Snímání bude pokračovat, až se opět vrátí do rozsahu, který stabilizace může kontrolovat pro daný snímek.
 
Patent Canonu - stabilizace
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM jako levný a lehký telezoom Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM jako levný a lehký telezoom
Další zajímavou novinkou ve výrobním programu je telezoom RF 100-400mm F5.6-8 IS USM. Světelností nepotěší, výměnou za to ale nabídne nebývala kompaktní konstrukci i velmi nízkou hmotnost, nemluvě o příznivé ceně.
16.9.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Canon přichází s kompaktním objektivem RF 16mm F2.8 STM Canon přichází s kompaktním objektivem RF 16mm F2.8 STM
Majitelé full frame CSC systému Canon EOS R mohou nově využívat také levného pevného objektivu RF 16mm F2.8 STM. Ten vedle nízké ceny nabídne také velmi kompaktní konstrukci a širokoúhlý obraz.
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala