www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon si patentoval využití IBIS k funkci low-pass filtru s aktivním AF

Canon si patentoval využití IBIS k funkci low-pass filtru s aktivním AF
, , aktualita
Společnost Canon si nechala patentovat funkci, která má nahradit funkci low-pass filtru pomocí zatřesení snímače. Nejde sice o úplnou novinku, nicméně v tomto případě to má dobře fungovat i s autofokusem.
K oblíbeným
reklama
Low-pass filtr slouží u digitálních fotoaparátů k eliminaci moaré efektu (nevzhledných barevných pruhů např. na proužkovaných košilích), zároveň ale snižuje ostrost. U mnoha moderních fotoaparátů se nepoužívá právě pro zachování větší ostrosti za cenu vyššího rizika moaré efektu, nicméně někteří výrobci přišli s jeho "digitální verzí". Low-pass filtr jednoduše simulují mírným zatřesením snímače pomocí mechanismu mechanické stabilizace čipu. Najdeme to např. na zrcadlovkách Pentaxu. Možná to uvidíme i na fotoaparátech Canon.
 
Canon logo
 
Právě Canon si totiž nechal patentovat využití mechanické stabilizace (IBIS) k navození efektu low-pass filtru. V zásadě tedy nejde o nic nového, co by už nebylo na trhu, nicméně v případě Canonu se počítá i s dobře fungujícím autofokusem. Jeho patent se totiž týká kombinace tohoto třesení a schopnosti zaostřování i při vysokých snímkovacích frekvencích pomocí kontrastu i duálních pixelů. Právě v tomto se vymezuje proti podobnému téměř 10 let starému patentu JP2012-209968. Ten ale není z dílen Pentaxu, nýbrž Nikonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala