www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon si patentoval využití IBIS k funkci low-pass filtru s aktivním AF

Canon si patentoval využití IBIS k funkci low-pass filtru s aktivním AF
, , aktualita
Společnost Canon si nechala patentovat funkci, která má nahradit funkci low-pass filtru pomocí zatřesení snímače. Nejde sice o úplnou novinku, nicméně v tomto případě to má dobře fungovat i s autofokusem.
K oblíbeným
reklama
Low-pass filtr slouží u digitálních fotoaparátů k eliminaci moaré efektu (nevzhledných barevných pruhů např. na proužkovaných košilích), zároveň ale snižuje ostrost. U mnoha moderních fotoaparátů se nepoužívá právě pro zachování větší ostrosti za cenu vyššího rizika moaré efektu, nicméně někteří výrobci přišli s jeho "digitální verzí". Low-pass filtr jednoduše simulují mírným zatřesením snímače pomocí mechanismu mechanické stabilizace čipu. Najdeme to např. na zrcadlovkách Pentaxu. Možná to uvidíme i na fotoaparátech Canon.
 
Canon logo
 
Právě Canon si totiž nechal patentovat využití mechanické stabilizace (IBIS) k navození efektu low-pass filtru. V zásadě tedy nejde o nic nového, co by už nebylo na trhu, nicméně v případě Canonu se počítá i s dobře fungujícím autofokusem. Jeho patent se totiž týká kombinace tohoto třesení a schopnosti zaostřování i při vysokých snímkovacích frekvencích pomocí kontrastu i duálních pixelů. Právě v tomto se vymezuje proti podobnému téměř 10 let starému patentu JP2012-209968. Ten ale není z dílen Pentaxu, nýbrž Nikonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Laowa 7.5mm F2 pro MFT nyní i s elektronicky řízenou clonou Laowa 7.5mm F2 pro MFT nyní i s elektronicky řízenou clonou
Širokoúhlý objektiv Laowa 7.5mm F2.0 pro Micro Four Thirds od společnosti Venus Optics přichází v inovované verzi. Kdo bude chtít, může mít variantu bez clonového kroužku s ovládáním elektronicky z těla přístroje.
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mitakon Speedmaster 50mm F0.95 III přichází pro L-Mount Mitakon Speedmaster 50mm F0.95 III přichází pro L-Mount
Zhong Yi Optics vyrábí extrémně světelný objektiv Mitakon Speedmaster 50mm f/0.95 III pro několik bajonetů. Nyní se k nim přidává i L-Mount a jde tak o první objektiv se světelností F0,95 pro tento systém.
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář