www.digimanie.cz
>
>
>

Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů
, , aktualita

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

K oblíbeným
reklama
Prstence na objektivech mohou mít hladký chod nebo využívat aretované polohy. V takovém případě jsou zde jasně dané kroky a prstenec při otáčení “kliká”. To je užitečné, abyste věděli, o kolik poloh jste prstencem otočili, nicméně to není zrovna žádoucí u natáčení videa. Klikání způsobuje mírný hluk a otřesy. Společnost Canon se tak rozhodla svým zákazníkům nabídnout konverzi objektivu na hladký režim.
 
Control Ring u objektivu Canon RF
 
Produkt s prstencem Control Ring je tak třeba zaslat do servisního střediska a zaplatit $79,99 v případě objektivu nebo $59,99 v případě EF-EOS R adaptéru (takové ceny platí pro Canon USA). Zajímavé je, že po úpravě je už možné vracet se mezi oběma módy a vybírat si, zda chcete používat hladký nebo aretovaný režim. Zatím se neví, zda Canon plánuje prodávat už rovnou upravené objektivy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře