www.digimanie.cz
>
>
>

Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů
, , aktualita

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

K oblíbeným
reklama
Prstence na objektivech mohou mít hladký chod nebo využívat aretované polohy. V takovém případě jsou zde jasně dané kroky a prstenec při otáčení “kliká”. To je užitečné, abyste věděli, o kolik poloh jste prstencem otočili, nicméně to není zrovna žádoucí u natáčení videa. Klikání způsobuje mírný hluk a otřesy. Společnost Canon se tak rozhodla svým zákazníkům nabídnout konverzi objektivu na hladký režim.
 
Control Ring u objektivu Canon RF
 
Produkt s prstencem Control Ring je tak třeba zaslat do servisního střediska a zaplatit $79,99 v případě objektivu nebo $59,99 v případě EF-EOS R adaptéru (takové ceny platí pro Canon USA). Zajímavé je, že po úpravě je už možné vracet se mezi oběma módy a vybírat si, zda chcete používat hladký nebo aretovaný režim. Zatím se neví, zda Canon plánuje prodávat už rovnou upravené objektivy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů