www.digimanie.cz
>
>
>

Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů
, , aktualita

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

K oblíbeným
reklama
Prstence na objektivech mohou mít hladký chod nebo využívat aretované polohy. V takovém případě jsou zde jasně dané kroky a prstenec při otáčení “kliká”. To je užitečné, abyste věděli, o kolik poloh jste prstencem otočili, nicméně to není zrovna žádoucí u natáčení videa. Klikání způsobuje mírný hluk a otřesy. Společnost Canon se tak rozhodla svým zákazníkům nabídnout konverzi objektivu na hladký režim.
 
Control Ring u objektivu Canon RF
 
Produkt s prstencem Control Ring je tak třeba zaslat do servisního střediska a zaplatit $79,99 v případě objektivu nebo $59,99 v případě EF-EOS R adaptéru (takové ceny platí pro Canon USA). Zajímavé je, že po úpravě je už možné vracet se mezi oběma módy a vybírat si, zda chcete používat hladký nebo aretovaný režim. Zatím se neví, zda Canon plánuje prodávat už rovnou upravené objektivy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala