www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvádí 7 objektivů Sumire Prime pro PL-Mount

Canon uvádí 7 objektivů Sumire Prime pro PL-Mount
, , aktualita
Canon dnes uvedl sedm nových objektivů, poprvé pro bajonet PL-Mount, který je využíván u profesionálních videokamer. Všechny mají 11lamelovou clonu i podobné rozměry a ovládání, aby byla práce s nimi co nejjednodušší.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon představila své první objektivy pro bajonet PL-Mount, který je typický pro profesionální videokamery. I proto byly objektivy optimalizovány, aby byly pro kameramany co nejjednodušeji použitelné. Mají tak standardizované rozměry, zaostřovací kroužky mají shodně 300° chod, závity pro filtry stejný průměr, všechny mají 11lamelovou irisovou clonu a Canon zapracoval i na tom, aby měly všechny podobné barevné podání, což pak usnadňuje post-processing videoklipů, kde nebude třeba hrát si s rozdílným barevným nádechem klipů. Samozřejmostí je i minimalizace focus breathingu.
 
Canon Sumire Prime
 
klikněte pro zvětšení
 
Objektivy nesou název Sumire Prime, což má v japonštině odkazovat na krásu květin. Sám Canon pak řekl, že stejně jako květiny, i objektivy Sumire Prime jsou nejkrásnější, když jsou plně otevřené. Tím chtěl tedy říci, že mají podávat krásný obraz i při plném odclonění. Všechny modely mají pokrýt plochu full frame čipu. V nabídce bude těchto 7 objektivů:
  • CN-E 14mm T3.1 FP X
  • CN-E 20mm T1.5 FP X
  • CN-E 24mm T1.5 FP X
  • CN-E 35mm T1.5 FP X
  • CN-E 50mm T1.3 FP X
  • CN-E 85mm T1.3 FP X
  • CN-E 135mm T2.2 FP X
Canon slibuje, že objektivy bude možné v jeho servisních střediscích přestavět na EF-Mount a zpět. Jak už je u video (cine) objektivů typické, jejich cena bude opravdu vysoká, a tak se hovoří o tom, že za každý z nich zájemce zaplatí přes $7400. 24mm, 35mm, 50mm a 85mm varianty budou v prodeji během léta, 14mm verze se objeví na podzim. Zbývající 20mm a 135mm objektivy by se pak měly objevit na přelomu let 2019 a 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala