www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvádí 7 objektivů Sumire Prime pro PL-Mount

Canon uvádí 7 objektivů Sumire Prime pro PL-Mount
, , aktualita
Canon dnes uvedl sedm nových objektivů, poprvé pro bajonet PL-Mount, který je využíván u profesionálních videokamer. Všechny mají 11lamelovou clonu i podobné rozměry a ovládání, aby byla práce s nimi co nejjednodušší.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon představila své první objektivy pro bajonet PL-Mount, který je typický pro profesionální videokamery. I proto byly objektivy optimalizovány, aby byly pro kameramany co nejjednodušeji použitelné. Mají tak standardizované rozměry, zaostřovací kroužky mají shodně 300° chod, závity pro filtry stejný průměr, všechny mají 11lamelovou irisovou clonu a Canon zapracoval i na tom, aby měly všechny podobné barevné podání, což pak usnadňuje post-processing videoklipů, kde nebude třeba hrát si s rozdílným barevným nádechem klipů. Samozřejmostí je i minimalizace focus breathingu.
 
Canon Sumire Prime
 
klikněte pro zvětšení
 
Objektivy nesou název Sumire Prime, což má v japonštině odkazovat na krásu květin. Sám Canon pak řekl, že stejně jako květiny, i objektivy Sumire Prime jsou nejkrásnější, když jsou plně otevřené. Tím chtěl tedy říci, že mají podávat krásný obraz i při plném odclonění. Všechny modely mají pokrýt plochu full frame čipu. V nabídce bude těchto 7 objektivů:
  • CN-E 14mm T3.1 FP X
  • CN-E 20mm T1.5 FP X
  • CN-E 24mm T1.5 FP X
  • CN-E 35mm T1.5 FP X
  • CN-E 50mm T1.3 FP X
  • CN-E 85mm T1.3 FP X
  • CN-E 135mm T2.2 FP X
Canon slibuje, že objektivy bude možné v jeho servisních střediscích přestavět na EF-Mount a zpět. Jak už je u video (cine) objektivů typické, jejich cena bude opravdu vysoká, a tak se hovoří o tom, že za každý z nich zájemce zaplatí přes $7400. 24mm, 35mm, 50mm a 85mm varianty budou v prodeji během léta, 14mm verze se objeví na podzim. Zbývající 20mm a 135mm objektivy by se pak měly objevit na přelomu let 2019 a 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů