www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvádí 7 objektivů Sumire Prime pro PL-Mount

Canon uvádí 7 objektivů Sumire Prime pro PL-Mount
, , aktualita
Canon dnes uvedl sedm nových objektivů, poprvé pro bajonet PL-Mount, který je využíván u profesionálních videokamer. Všechny mají 11lamelovou clonu i podobné rozměry a ovládání, aby byla práce s nimi co nejjednodušší.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon představila své první objektivy pro bajonet PL-Mount, který je typický pro profesionální videokamery. I proto byly objektivy optimalizovány, aby byly pro kameramany co nejjednodušeji použitelné. Mají tak standardizované rozměry, zaostřovací kroužky mají shodně 300° chod, závity pro filtry stejný průměr, všechny mají 11lamelovou irisovou clonu a Canon zapracoval i na tom, aby měly všechny podobné barevné podání, což pak usnadňuje post-processing videoklipů, kde nebude třeba hrát si s rozdílným barevným nádechem klipů. Samozřejmostí je i minimalizace focus breathingu.
 
Canon Sumire Prime
 
klikněte pro zvětšení
 
Objektivy nesou název Sumire Prime, což má v japonštině odkazovat na krásu květin. Sám Canon pak řekl, že stejně jako květiny, i objektivy Sumire Prime jsou nejkrásnější, když jsou plně otevřené. Tím chtěl tedy říci, že mají podávat krásný obraz i při plném odclonění. Všechny modely mají pokrýt plochu full frame čipu. V nabídce bude těchto 7 objektivů:
  • CN-E 14mm T3.1 FP X
  • CN-E 20mm T1.5 FP X
  • CN-E 24mm T1.5 FP X
  • CN-E 35mm T1.5 FP X
  • CN-E 50mm T1.3 FP X
  • CN-E 85mm T1.3 FP X
  • CN-E 135mm T2.2 FP X
Canon slibuje, že objektivy bude možné v jeho servisních střediscích přestavět na EF-Mount a zpět. Jak už je u video (cine) objektivů typické, jejich cena bude opravdu vysoká, a tak se hovoří o tom, že za každý z nich zájemce zaplatí přes $7400. 24mm, 35mm, 50mm a 85mm varianty budou v prodeji během léta, 14mm verze se objeví na podzim. Zbývající 20mm a 135mm objektivy by se pak měly objevit na přelomu let 2019 a 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala