www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip

Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
, , aktualita
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon vyrábí i několik vskutku zajímavých snímačů. nyní to jsou modely 120MXSI  a 35MMFHDXSMA. V tom prvním případě jde o APS-H snímač (rozměr mezi APS-C a full frame) s extrémně vysokým rozlišením 120 megapixelů. Nejde však o čip pro fotoaparáty, ale o snímač pro průmyslové nasazení. Může tak jít např. o zdravotnictví, robotiku, zemědělství nebo podobná použití. Snímač dokáže pořizovat současně obrázky ve viditelném i IR barevném spektru. Maximální snímkovací frekvence pak činí 9,4 fps.
 
Canon 120MPx
 
V druhém případě jde o full frame čip, jehož rozlišení činí pouhých 2,7 MPx. Má tedy opravdu obrovské pixely a vychází ze senzoru 35MMFHDXSCA, který už známe a používá se např. v kamerách řady ME20F. Cílem je dosažení co nejvyšší kvality obrazu při velmi špatném osvětlení. Oproti původní variantě ale novinka nemá barevnou masku a jde tedy o černobílý snímač. Díky odstranění barevné masky se tak citlivost čipu znásobila a jeho výkony za špatného světla by měly být ještě mnohem lepší, tentokrát ale bez barev. Využití najde např. v astrofotografii, monitorování přírodních katastrof, bezpečnostním nasazení, průmyslu nebo biologickém zkoumání. Ani zde se tedy nepředpokládá nasazení do běžných fotoaparátů a kamer.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem 5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem
Je tu léto a s ním spousta dovolených a výletů do přírody. Lidé při nich často fotí i různé makro detaily přírody a my si v dnešním článku ukážeme několik tipů, jak z běžného fotoaparátu vymáčknout co nejlepší výsledky.
Dnes, návod, Milan Šurkala
Sigma zveřejnila roadmapu L-Mount objektivů Sigma zveřejnila roadmapu L-Mount objektivů
L-Mount Alliance to s novým bajonetem myslí docela vážně a Sigma tak zveřejňuje roadmapu, která dává lépe tušit, čeho se v dohledné době dočkáme. Celkem na nás v příštích měsících čeká 14 objektivů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A7R IV dostává 61MPx FF čip s 15EV DR Sony A7R IV dostává 61MPx FF čip s 15EV DR
Sony dnes představilo nový full frame fotoaparát A7R IV (ILCE-7RM4), který přináší zbrusu nový full frame čip se 61MPx rozlišením. Slibuje také nadprůměrný 15EV dynamický rozsah a vylepšené hybridní zaostřování.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem
Na Kickstarteru se objevila vskutku netradiční koncepce digitální stěny pro středoformáty s vysokou kompatibilitou s různými systémy. Ta bude stát jen pár set dolarů, cenou za to ale bude jen maličký 1/2,33" CMOS snímač.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál
V dnešní recenzi se podíváme na zoubek kapesnímu ultrazoomu Canon PowerShot SX740 HS. Ten nabídne velkorysý 40× optický zoom, podporu 4K videosekvencí i možnost manuálního ovládání expozice.
15.7.2019, recenze, Milan Šurkala27 komentářů