www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip

Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
, , aktualita
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon vyrábí i několik vskutku zajímavých snímačů. nyní to jsou modely 120MXSI  a 35MMFHDXSMA. V tom prvním případě jde o APS-H snímač (rozměr mezi APS-C a full frame) s extrémně vysokým rozlišením 120 megapixelů. Nejde však o čip pro fotoaparáty, ale o snímač pro průmyslové nasazení. Může tak jít např. o zdravotnictví, robotiku, zemědělství nebo podobná použití. Snímač dokáže pořizovat současně obrázky ve viditelném i IR barevném spektru. Maximální snímkovací frekvence pak činí 9,4 fps.
 
Canon 120MPx
 
V druhém případě jde o full frame čip, jehož rozlišení činí pouhých 2,7 MPx. Má tedy opravdu obrovské pixely a vychází ze senzoru 35MMFHDXSCA, který už známe a používá se např. v kamerách řady ME20F. Cílem je dosažení co nejvyšší kvality obrazu při velmi špatném osvětlení. Oproti původní variantě ale novinka nemá barevnou masku a jde tedy o černobílý snímač. Díky odstranění barevné masky se tak citlivost čipu znásobila a jeho výkony za špatného světla by měly být ještě mnohem lepší, tentokrát ale bez barev. Využití najde např. v astrofotografii, monitorování přírodních katastrof, bezpečnostním nasazení, průmyslu nebo biologickém zkoumání. Ani zde se tedy nepředpokládá nasazení do běžných fotoaparátů a kamer.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč
Dlouho očekávaný supersvětelný objektiv Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je konečně tady. Přináší extrémní světelnost F0,95, povrchovou úpravu ARNEO Coat a další vrstvy pro potlačení odlesků a zvýšení kontrastu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem
Vědci z Institut für Mikroelektronik Stuttgart vyvíjí velmi zajímavou technologii snímače. Ta by měla mít teoreticky nekonečný dynamický rozsah díky schopnosti resetování stavu pixelů a počítadlu restartů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF
Společnost Sony opět vylepšuje technologie svých senzorů. Novinkou je 3vrstvý snímač, který má organickou zelenou vrstvu a nepotřebuje demozaikování. U dalšího senzoru se zase chlubí 48MPx rozlišením a fázovým ostřením na všech pixelech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou
Video-fotoaparát Panasonic Lumix S1H jde na český trh a společnost si pro první zákazníky připravila akci, kdy na novinku dostanou nadprůměrnou 5letou záruku. Také už známe cenu nového přístroje.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS
Společnosti Canon se podařilo nevídané a počet fotoaparátů EOS s vyměnitelnými objektivy překonal kulatý počet 100 milionů kusů. K dosažení tohoto vysokého čísla potřebovala společnost Canon 32 let.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře