www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip

Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
, , aktualita
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon vyrábí i několik vskutku zajímavých snímačů. nyní to jsou modely 120MXSI  a 35MMFHDXSMA. V tom prvním případě jde o APS-H snímač (rozměr mezi APS-C a full frame) s extrémně vysokým rozlišením 120 megapixelů. Nejde však o čip pro fotoaparáty, ale o snímač pro průmyslové nasazení. Může tak jít např. o zdravotnictví, robotiku, zemědělství nebo podobná použití. Snímač dokáže pořizovat současně obrázky ve viditelném i IR barevném spektru. Maximální snímkovací frekvence pak činí 9,4 fps.
 
Canon 120MPx
 
V druhém případě jde o full frame čip, jehož rozlišení činí pouhých 2,7 MPx. Má tedy opravdu obrovské pixely a vychází ze senzoru 35MMFHDXSCA, který už známe a používá se např. v kamerách řady ME20F. Cílem je dosažení co nejvyšší kvality obrazu při velmi špatném osvětlení. Oproti původní variantě ale novinka nemá barevnou masku a jde tedy o černobílý snímač. Díky odstranění barevné masky se tak citlivost čipu znásobila a jeho výkony za špatného světla by měly být ještě mnohem lepší, tentokrát ale bez barev. Využití najde např. v astrofotografii, monitorování přírodních katastrof, bezpečnostním nasazení, průmyslu nebo biologickém zkoumání. Ani zde se tedy nepředpokládá nasazení do běžných fotoaparátů a kamer.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala