www.digimanie.cz
>
>
>

Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300

Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
, , aktualita
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
K oblíbeným
reklama
Pokud své fotografie chcete tisknout kvalitně na velký formát a nechcete využívat služby externích firem, můžete si koupit i vlastní tiskárnu. Pro takové použití představil Canon novou A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300. Ta dle výrobce nabídne o 15 % menší rozměry (proti verzi PRO-10S), které nyní činí 639×379×200 mm ve složeném stavu a 639×837×416 mm v rozloženém se všemi zásobníky. Hmotnost novinky činí 14,4 kg.
 
Canon imagePROGRAF PRO-300
 
Tiskárna využívá 9 barevných inkoustů LUCIA PRO a jako desátý je tu Chroma Optimiser, bezbarvý inkoust pro zlepšení kvality tisku a zahlazení nepravidelností. Pro každou barvu je tu 768 trysek (tedy 7680 celkem) a tiskárna má i senzory jejich stavu. Pokud detekuje nějaký problém s tryskou, využije ty ostatní k její náhradě, aby na fotografii např. nevznikaly proužky nebo jiné nedokonalosti. Tiskárna má i detekci natočení papíru, takže pokud není úplně rovně, obraz před tiskem zkoriguje tak, aby byl po vytištění tak, jak má být. Zajímavostí je i automatické přetřásání inkoustových náplní, aby byly inkousty konzistentní. Novinkou je matná černá barva pro lepší přechody.
 
Maximální rozlišení tisku činí 4800×2400 dpi a obraz 11"×14" (A3+) lze vytisknout za 4 minuty a 15 sekund. Tiskárna si poradí maximálně s 13" (329 mm) širokými papíry A3+, největší délka může činit 990,6 mm pro panoramatický tisk. Pochopitelně umí bezdrátový tisk a poradí si s gramáží až 380 g/m2. Tisknout je možné i na nový papír Premium Fine Art s texturovaným povrchem. 
 
Pokud jde o připojení, zvládá klasický Ethernet (max. 100 Mbps) a USB-B, bezdrátově jde o Wi-Fi (max. 802.11n). Samozřejmostí je možnost využití cloudových a bezdrátových tiskových služeb (Google Cloud, Pixma Cloud, AirPrint, Mopria). PRO-300 má barevné 3,0" LCD. Hlučnost činí 41,1 dB(A), spotřeba ve standby činí 2,4 W, při tisku 16 W. Software Canon Professional Print & Layout může pracovat sám o sobě nebo jako plugin pro Canon DPP, Adobe Photoshop nebo Lightroom. Cena byla stanovena na $899 (odhadem cca 26.500 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu
Takeshi Tokura poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přiznal jednu zajímavou věc. 8K videosekvence u full frame CSC fotoaparátu Canon EOS R5 byly především marketingovým tahákem. Canon chtěl být prvním s 8K.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR
Společnost Samyang představila druhou generaci svých objektivů VDSLR pro natáčení videa. Původní čtveřici ohlášených objektivů nyní rozšiřuje pátý model, extrémně širokoúhlý objektiv 14mm T3.1 Mark II.
21.1.2021, aktualita, Milan Šurkala