Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Canon uvedl dlouho očekávaný širokáč RF 24mm F1.8 Macro IS STM

, , aktualita
Canon uvedl dlouho očekávaný širokáč RF 24mm F1.8 Macro IS STM
O širokoúhlém světelném objektivu RF 24mm F1.8 Macro IS STM se už mluvilo nějakou dobu a nyní se konečně představil. Přináší kompaktní rozměry, dobrou světelnost, solidní zvětšení i velmi účinnou optickou stabilizaci.
Canon uvedl dlouho očekávaný širokáč RF 24mm F1.8 Macro IS STM
Canon dnes rozšířil nabídku svých objektivů pro bajonet RF o dva nové širokoúhlé objektivy. Tím prvním je malý kompaktní model RF 24mm F1.8 Macro IS STM. Novinka nabídne 24mm ohniskovou vzdálenost, což znamená 84° diagonální úhel záběru. Horizontálně je to 74°, vertikálně pak 53°. Optika se skládá z 11 členů v 9 skupinách, jeden člen je typu PMo Aspherical, další typu UD. Světelnost má velmi dobrou hodnotu F1,8, clonu s 9 lamelami pak lze nastavit max. na F22.
 
Canon RF 24mm F1.8 Macro IS STM
 
K zaostřování tu slouží krokový motorek STM, zaostřit lze pak od pouhých 14 cm a dosáhnout solidního 0,5× zvětšení. Ostřit lze i manuálně a máme zde také programovatelný prstenec. Objektiv potěší i tím, že navzdory širokoúhlému záběru má optickou stabilizaci s 5EV účinkem. Když se použije s tělem s vlastní stabilizací, může vzrůst až na 6,5 EV a objektiv může být skvělým společníkem pro natáčení širokoúhlého videa. Nechybí také povrchové vrstvy Super Spectra pro potlačení odlesků. Nabídne také kompaktní konstrukci s délkou 63,1 mm a průměrem 74,4 mm. Využívá 52mm filtry a váží 270 gramů. Cena byla stanovena na 599 USD.