www.digimanie.cz
>
>
>

Canon uvedl instantní fototiskárnu SELPHY Square QX10

Canon uvedl instantní fototiskárnu SELPHY Square QX10
, , aktualita
Další novinkou ve výrobním programu značky Canon je nová instantní fototiskárna. Nese název SELPHY Square QX10 a jak už napovídá název, tentokrát bude tisknout oblíbený čtvercový formát fotografií.
K oblíbeným
reklama
Mezi instantními fototiskárnami společnosti Canon se nově objevuje model SELPHY Square QX10. Jak už napovídá název, tiskne čtvercové snímky, a proto byl spolu s tiskárnou představen i čtvercový fotopapír Canon XS-20L, přičemž listy mají rozměry 72×85 mm. To sice není čtverec, řeč je tu ale o tištěné ploše, která má 68×68 mm a Canon slibuje výdrž tisku na 100 let. Fotopapíry mají zezadu samolepící vrstvu. K odeslání fotografií na tiskárnu může sloužit bezdrátový přenos pomocí Wi-Fi z telefonu s operačním systémem iOS nebo Android a aplikací Canon SELPHY Photo Layout.
 
Canon Selphy Square QX10
 
Sublimační tisk má rozlišení 287×287 dpi a celkem se tu pracuje se třemi barvami (žlutá, azurová a purpurová) v 8bitové barevné hloubce (16,7 milionu odstínů). Fotografie by měla být vytištěna za 43 sekund. SELPHY Square QX10 funguje pouze na vestavěný akumulátor, který má vydržet na tisk 20 snímků. Spotřeba činí 3 W nebo méně v režimu standby, při tisku pak vzroste na 62 W. Akumulátor se nabíjí přes USB rozhraní. Rozměry tiskárny jsou malé, má 143,3×102,2×31,0 mm a váží 445 gramů (bez inkoustové cartridge). K dispozici bude ve čtyřech barevných provedeních (černé, bílé, růžové a černé) a vyjde na 3890 Kč. Balíček papírů CanonXS-20L pak bude stát 390 Kč.
 
Canon Selphy Square QX10
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
30.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF
Společnost Metabones představila zajímavý Speed Booster, který převádí jeden full frame systém na druhý, přitom však rozšiřuje ohniskovou vzdálenost na 0,71násobek. Je totiž určen pro 4K video na fotoaparátech EOS R a RF.
29.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru
Současná situace vyžaduje od lidí z různých koutů světa, aby se co nejvíce zdržovali ve svých domovech a ven vycházeli jen za tím nejnutnějším. Nejinak je tomu i v San Franciscu, záběry z dronu ukazují prázdné ulice. 
28.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm
Na Internetu se objevily informace o patentech podaných společností Fujifilm. Ta se chystá i na nové teleobjektivy a najdeme tu nejen 300mm objektiv, ale dokonce i model s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností 500 mm.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala