www.digimanie.cz
>
>
>

Canon uvedl instantní fototiskárnu SELPHY Square QX10

Canon uvedl instantní fototiskárnu SELPHY Square QX10
, , aktualita
Další novinkou ve výrobním programu značky Canon je nová instantní fototiskárna. Nese název SELPHY Square QX10 a jak už napovídá název, tentokrát bude tisknout oblíbený čtvercový formát fotografií.
K oblíbeným
reklama
Mezi instantními fototiskárnami společnosti Canon se nově objevuje model SELPHY Square QX10. Jak už napovídá název, tiskne čtvercové snímky, a proto byl spolu s tiskárnou představen i čtvercový fotopapír Canon XS-20L, přičemž listy mají rozměry 72×85 mm. To sice není čtverec, řeč je tu ale o tištěné ploše, která má 68×68 mm a Canon slibuje výdrž tisku na 100 let. Fotopapíry mají zezadu samolepící vrstvu. K odeslání fotografií na tiskárnu může sloužit bezdrátový přenos pomocí Wi-Fi z telefonu s operačním systémem iOS nebo Android a aplikací Canon SELPHY Photo Layout.
 
Canon Selphy Square QX10
 
Sublimační tisk má rozlišení 287×287 dpi a celkem se tu pracuje se třemi barvami (žlutá, azurová a purpurová) v 8bitové barevné hloubce (16,7 milionu odstínů). Fotografie by měla být vytištěna za 43 sekund. SELPHY Square QX10 funguje pouze na vestavěný akumulátor, který má vydržet na tisk 20 snímků. Spotřeba činí 3 W nebo méně v režimu standby, při tisku pak vzroste na 62 W. Akumulátor se nabíjí přes USB rozhraní. Rozměry tiskárny jsou malé, má 143,3×102,2×31,0 mm a váží 445 gramů (bez inkoustové cartridge). K dispozici bude ve čtyřech barevných provedeních (černé, bílé, růžové a černé) a vyjde na 3890 Kč. Balíček papírů CanonXS-20L pak bude stát 390 Kč.
 
Canon Selphy Square QX10
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů