www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvedl malou digitální zrcadlovku EOS 1000D

Canon uvedl malou digitální zrcadlovku EOS 1000D
, , aktualita
Digitální zrcadlovky Canon EOS jsou velmi populární a proto společnost Canon připravila také levnější zrcadlovku EOS 1000D, jenž má bojovat v segmentu menších digitálních zrcadlovek, které zažívají velký vzestup.
K oblíbeným
reklama
Základem fotoaparátu Canon EOS 1000D je poměrně malé tělo, díky němuž váží fotoaparát pouze 450 gramů a je tak doposud nejlehčí zrcadlovkou EOS. K dispozici je CMOS snímač s maximálním rozlišením 10,1 megapixelu. Snímač má velikost 22,2×14,8 mm, tedy s crop faktorem 1,6. K dispozici je rovněž ochrana proti prachu, která se zabývá omezováním tvorby prachu, jeho odstraňováním a odpuzováním. Nechybí 7-bodový širokoplošný systém ostření. Použitým procesorem je již tradičně rychlý čip DIGIC III, uživatelé mohou také fotografovat s pomocí živého náhledu Live View na 2,5" LCD displeji.Fotoaparát lze koupit jako samostatné tělo nebo s objektivem, který může mít i stabilizaci. Za základní verzi (tělo) chce Canon podle prvních informací €549, s objektivem Canon EF-S 18-55mm pak €599 a se stabilizovanou verzí objektivu Canon EF-S 18-55mm pak €649. Fotoaparát je kompatibilní s blesky Speedlite EX. Je možno sekvenčně pořizovat snímky rychlostí do 3 fotografií za sekundu.

EOS 1000D disponuje mnoha užitečnými funkcemi. Již byl zmíněný živý náhled Live View (video 30 fps), který nabídne dva režimy ostření. Quick AF dočasně otočí zrcadlo a aktivuje AF senzor, Live AF pak využívá údaje o kontrastu, jak je tomu běžně u kompaktů. Z nabídky 12 uživatelských funkcí zaujme i Auto Lighting Optimizer, který upravuje jas a kontrast během zpracování obrazu. Výsledkem je lepší nastavení expozice a v neposlední řadě je možno také dosahovat přirozenějších barev pleti při fotografování portrétů. K dispozici je i redukce šumu při použití vyšších ISO citlivostí.Společnost Canon dodává k fotoaparátu také příslušný software. K mání je Digital Photo Professional pro převod formátu RAW (spolupracuje například i s funkcí Dust Delete Data a režim Picture Style), dále nechybí Picture Style Editor, EOS Utility, Image/Zoom Browser a Photostitch.

Z dalších zajímavých údajů můžeme zmínit rozsah citlivostí od ISO 100 až po ISO 1600. Rozsah závěrek je 30 - 1/4000 sekundy, nechybí ani bulb režim. O napájení se stará Li-Ion akumulátor s napětím 7,4 V a kapacitou 1050 mAh, dá se tedy očekávat slušná výdrž. Fotografie se pak ukládají na SD, resp. SDHC karty.

Zdroj: TZ Canon, www.dpreview.com
Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů