www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvedl malou digitální zrcadlovku EOS 1000D

Canon uvedl malou digitální zrcadlovku EOS 1000D
, , aktualita
Digitální zrcadlovky Canon EOS jsou velmi populární a proto společnost Canon připravila také levnější zrcadlovku EOS 1000D, jenž má bojovat v segmentu menších digitálních zrcadlovek, které zažívají velký vzestup.
K oblíbeným
reklama
Základem fotoaparátu Canon EOS 1000D je poměrně malé tělo, díky němuž váží fotoaparát pouze 450 gramů a je tak doposud nejlehčí zrcadlovkou EOS. K dispozici je CMOS snímač s maximálním rozlišením 10,1 megapixelu. Snímač má velikost 22,2×14,8 mm, tedy s crop faktorem 1,6. K dispozici je rovněž ochrana proti prachu, která se zabývá omezováním tvorby prachu, jeho odstraňováním a odpuzováním. Nechybí 7-bodový širokoplošný systém ostření. Použitým procesorem je již tradičně rychlý čip DIGIC III, uživatelé mohou také fotografovat s pomocí živého náhledu Live View na 2,5" LCD displeji.Fotoaparát lze koupit jako samostatné tělo nebo s objektivem, který může mít i stabilizaci. Za základní verzi (tělo) chce Canon podle prvních informací €549, s objektivem Canon EF-S 18-55mm pak €599 a se stabilizovanou verzí objektivu Canon EF-S 18-55mm pak €649. Fotoaparát je kompatibilní s blesky Speedlite EX. Je možno sekvenčně pořizovat snímky rychlostí do 3 fotografií za sekundu.

EOS 1000D disponuje mnoha užitečnými funkcemi. Již byl zmíněný živý náhled Live View (video 30 fps), který nabídne dva režimy ostření. Quick AF dočasně otočí zrcadlo a aktivuje AF senzor, Live AF pak využívá údaje o kontrastu, jak je tomu běžně u kompaktů. Z nabídky 12 uživatelských funkcí zaujme i Auto Lighting Optimizer, který upravuje jas a kontrast během zpracování obrazu. Výsledkem je lepší nastavení expozice a v neposlední řadě je možno také dosahovat přirozenějších barev pleti při fotografování portrétů. K dispozici je i redukce šumu při použití vyšších ISO citlivostí.Společnost Canon dodává k fotoaparátu také příslušný software. K mání je Digital Photo Professional pro převod formátu RAW (spolupracuje například i s funkcí Dust Delete Data a režim Picture Style), dále nechybí Picture Style Editor, EOS Utility, Image/Zoom Browser a Photostitch.

Z dalších zajímavých údajů můžeme zmínit rozsah citlivostí od ISO 100 až po ISO 1600. Rozsah závěrek je 30 - 1/4000 sekundy, nechybí ani bulb režim. O napájení se stará Li-Ion akumulátor s napětím 7,4 V a kapacitou 1050 mAh, dá se tedy očekávat slušná výdrž. Fotografie se pak ukládají na SD, resp. SDHC karty.

Zdroj: TZ Canon, www.dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala