www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvedl malou digitální zrcadlovku EOS 1000D

Canon uvedl malou digitální zrcadlovku EOS 1000D
, , aktualita
Digitální zrcadlovky Canon EOS jsou velmi populární a proto společnost Canon připravila také levnější zrcadlovku EOS 1000D, jenž má bojovat v segmentu menších digitálních zrcadlovek, které zažívají velký vzestup.
K oblíbeným
reklama
Základem fotoaparátu Canon EOS 1000D je poměrně malé tělo, díky němuž váží fotoaparát pouze 450 gramů a je tak doposud nejlehčí zrcadlovkou EOS. K dispozici je CMOS snímač s maximálním rozlišením 10,1 megapixelu. Snímač má velikost 22,2×14,8 mm, tedy s crop faktorem 1,6. K dispozici je rovněž ochrana proti prachu, která se zabývá omezováním tvorby prachu, jeho odstraňováním a odpuzováním. Nechybí 7-bodový širokoplošný systém ostření. Použitým procesorem je již tradičně rychlý čip DIGIC III, uživatelé mohou také fotografovat s pomocí živého náhledu Live View na 2,5" LCD displeji.Fotoaparát lze koupit jako samostatné tělo nebo s objektivem, který může mít i stabilizaci. Za základní verzi (tělo) chce Canon podle prvních informací €549, s objektivem Canon EF-S 18-55mm pak €599 a se stabilizovanou verzí objektivu Canon EF-S 18-55mm pak €649. Fotoaparát je kompatibilní s blesky Speedlite EX. Je možno sekvenčně pořizovat snímky rychlostí do 3 fotografií za sekundu.

EOS 1000D disponuje mnoha užitečnými funkcemi. Již byl zmíněný živý náhled Live View (video 30 fps), který nabídne dva režimy ostření. Quick AF dočasně otočí zrcadlo a aktivuje AF senzor, Live AF pak využívá údaje o kontrastu, jak je tomu běžně u kompaktů. Z nabídky 12 uživatelských funkcí zaujme i Auto Lighting Optimizer, který upravuje jas a kontrast během zpracování obrazu. Výsledkem je lepší nastavení expozice a v neposlední řadě je možno také dosahovat přirozenějších barev pleti při fotografování portrétů. K dispozici je i redukce šumu při použití vyšších ISO citlivostí.Společnost Canon dodává k fotoaparátu také příslušný software. K mání je Digital Photo Professional pro převod formátu RAW (spolupracuje například i s funkcí Dust Delete Data a režim Picture Style), dále nechybí Picture Style Editor, EOS Utility, Image/Zoom Browser a Photostitch.

Z dalších zajímavých údajů můžeme zmínit rozsah citlivostí od ISO 100 až po ISO 1600. Rozsah závěrek je 30 - 1/4000 sekundy, nechybí ani bulb režim. O napájení se stará Li-Ion akumulátor s napětím 7,4 V a kapacitou 1050 mAh, dá se tedy očekávat slušná výdrž. Fotografie se pak ukládají na SD, resp. SDHC karty.

Zdroj: TZ Canon, www.dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video
Pro profesionální natáčení videa je určena novinka z dílen výrobce objektivů Irix. Její Cine 15mm T2.6 přináší velmi širokoúhlý záběr daný 15mm ohniskovou vzdáleností. Objektiv je odolný a k dispozici pro několik bajonetů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala