www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvedl malou digitální zrcadlovku EOS 1000D

Canon uvedl malou digitální zrcadlovku EOS 1000D
, , aktualita
Digitální zrcadlovky Canon EOS jsou velmi populární a proto společnost Canon připravila také levnější zrcadlovku EOS 1000D, jenž má bojovat v segmentu menších digitálních zrcadlovek, které zažívají velký vzestup.
K oblíbeným
reklama
Základem fotoaparátu Canon EOS 1000D je poměrně malé tělo, díky němuž váží fotoaparát pouze 450 gramů a je tak doposud nejlehčí zrcadlovkou EOS. K dispozici je CMOS snímač s maximálním rozlišením 10,1 megapixelu. Snímač má velikost 22,2×14,8 mm, tedy s crop faktorem 1,6. K dispozici je rovněž ochrana proti prachu, která se zabývá omezováním tvorby prachu, jeho odstraňováním a odpuzováním. Nechybí 7-bodový širokoplošný systém ostření. Použitým procesorem je již tradičně rychlý čip DIGIC III, uživatelé mohou také fotografovat s pomocí živého náhledu Live View na 2,5" LCD displeji.Fotoaparát lze koupit jako samostatné tělo nebo s objektivem, který může mít i stabilizaci. Za základní verzi (tělo) chce Canon podle prvních informací €549, s objektivem Canon EF-S 18-55mm pak €599 a se stabilizovanou verzí objektivu Canon EF-S 18-55mm pak €649. Fotoaparát je kompatibilní s blesky Speedlite EX. Je možno sekvenčně pořizovat snímky rychlostí do 3 fotografií za sekundu.

EOS 1000D disponuje mnoha užitečnými funkcemi. Již byl zmíněný živý náhled Live View (video 30 fps), který nabídne dva režimy ostření. Quick AF dočasně otočí zrcadlo a aktivuje AF senzor, Live AF pak využívá údaje o kontrastu, jak je tomu běžně u kompaktů. Z nabídky 12 uživatelských funkcí zaujme i Auto Lighting Optimizer, který upravuje jas a kontrast během zpracování obrazu. Výsledkem je lepší nastavení expozice a v neposlední řadě je možno také dosahovat přirozenějších barev pleti při fotografování portrétů. K dispozici je i redukce šumu při použití vyšších ISO citlivostí.Společnost Canon dodává k fotoaparátu také příslušný software. K mání je Digital Photo Professional pro převod formátu RAW (spolupracuje například i s funkcí Dust Delete Data a režim Picture Style), dále nechybí Picture Style Editor, EOS Utility, Image/Zoom Browser a Photostitch.

Z dalších zajímavých údajů můžeme zmínit rozsah citlivostí od ISO 100 až po ISO 1600. Rozsah závěrek je 30 - 1/4000 sekundy, nechybí ani bulb režim. O napájení se stará Li-Ion akumulátor s napětím 7,4 V a kapacitou 1050 mAh, dá se tedy očekávat slušná výdrž. Fotografie se pak ukládají na SD, resp. SDHC karty.

Zdroj: TZ Canon, www.dpreview.com
Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala50 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala22 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala