www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon vylepšuje firmwary pro EOS R5, R6 i EOS-1D X Mark III

Canon vylepšuje firmwary pro EOS R5, R6 i EOS-1D X Mark III
, , aktualita
Společnost Canon přichází s novými verzemi firmwarů pro fotoaparáty EOS R5, EOS R6 a EOS-1D X Mark III. Vylepšení se zaměřila především na natáčení videa, opravují ale i některé chybky předchozích verzí.
K oblíbeným
reklama
Výrobci fotoaparátů obvykle přichází s novými verzemi firmwarů a Canon není výjimkou. Máme zde totiž tři nové verze pro modely EOS R5, EOS R6 a EOS-1D X Mark III. High-endový model EOS-1D X Mark III dostává verzi 1.4.0, která přidává RAW Light pro úspornější natáčení 4K videa. Vylepšily se také přenosy přes FTP a na displeji ji nyní i zobrazen odhadovaný zbývající čas přenosu.
 
Canon EOS R6
 
Stejná vylepšení s RAW Light a zobrazením doby FTP přenosu má i EOS R5 v nové verzi firmwaru 1.3.0 (přibyla také možnost opětovného přenosu chráněných snímků). Výčet změn je ale mnohem delší. Máme tu režim Canon Log 3 pro záznam videa s vysokým dynamickým rozsahem. Přibylo také Full HD slow-motion video ve 100 a 120 fps (kupodivu toto bylo dostupné ve 4K, ale nikoli ve Full HD). Nově je tu možnost kdykoli zaostřit manuálně, tedy v režimu One-Shot AF i Servo AF. Možné je i vypnout hlavní displej při focení a obraz se bude ukazovat jen v hledáčku. Nastavení fotoaparátu je možné uložit na paměťovou kartu. Také byly opraveny chyby s občasnou nefunkčností s některými kartami CFexpress, při přechodu z vysokorychlostního snímání na normální nebo výpadku napájení přes USB po dlouhé době připojení.
 
U verze 1.3.0 pro EOS R6 je seznam o něco kratší. Tam se dostalo na úsporný záznam IPB Light, také je tu možnost manuálního zaostření při všech AF režimech, zobrazení zbývajícího času u FTP přenosu, opraveny byly i chyby přechodu z vysokorychlostního snímání a dlouhodobého připojení přes USB. Dále byla opravena chyba občasného špatného zobrazení snímků v hledáčku.
 
Doplnění: Verze 1.3.0 pro EOS R6 obsahovala chybu při natáčení videa v cropovém režimu. Nyní je k dispozici nová verze 1.3.1 na stejné adrese.
 
Zdroj: TZ Canon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením
Canon přichází s prvním skutečným makro objektivem pro systém EOS R. Je jím RF 100mm F2.8L Macro IS USM a ten přináší dokonce 1,4× zvětšení. A aby toho nebylo málo, má dokonce i ovladač sférické aberace.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem
Canon dnes oficiálně oznámil vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Ten má mířit např. na sportovní fotografy. Tam najde využití velmi rychlý snímač CMOS BSI i systém autofokusu, který lze ovládat zrakem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala