www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon vylepšuje firmwary pro EOS R5, R6 i EOS-1D X Mark III

Canon vylepšuje firmwary pro EOS R5, R6 i EOS-1D X Mark III
, , aktualita
Společnost Canon přichází s novými verzemi firmwarů pro fotoaparáty EOS R5, EOS R6 a EOS-1D X Mark III. Vylepšení se zaměřila především na natáčení videa, opravují ale i některé chybky předchozích verzí.
K oblíbeným
reklama
Výrobci fotoaparátů obvykle přichází s novými verzemi firmwarů a Canon není výjimkou. Máme zde totiž tři nové verze pro modely EOS R5, EOS R6 a EOS-1D X Mark III. High-endový model EOS-1D X Mark III dostává verzi 1.4.0, která přidává RAW Light pro úspornější natáčení 4K videa. Vylepšily se také přenosy přes FTP a na displeji ji nyní i zobrazen odhadovaný zbývající čas přenosu.
 
Canon EOS R6
 
Stejná vylepšení s RAW Light a zobrazením doby FTP přenosu má i EOS R5 v nové verzi firmwaru 1.3.0 (přibyla také možnost opětovného přenosu chráněných snímků). Výčet změn je ale mnohem delší. Máme tu režim Canon Log 3 pro záznam videa s vysokým dynamickým rozsahem. Přibylo také Full HD slow-motion video ve 100 a 120 fps (kupodivu toto bylo dostupné ve 4K, ale nikoli ve Full HD). Nově je tu možnost kdykoli zaostřit manuálně, tedy v režimu One-Shot AF i Servo AF. Možné je i vypnout hlavní displej při focení a obraz se bude ukazovat jen v hledáčku. Nastavení fotoaparátu je možné uložit na paměťovou kartu. Také byly opraveny chyby s občasnou nefunkčností s některými kartami CFexpress, při přechodu z vysokorychlostního snímání na normální nebo výpadku napájení přes USB po dlouhé době připojení.
 
U verze 1.3.0 pro EOS R6 je seznam o něco kratší. Tam se dostalo na úsporný záznam IPB Light, také je tu možnost manuálního zaostření při všech AF režimech, zobrazení zbývajícího času u FTP přenosu, opraveny byly i chyby přechodu z vysokorychlostního snímání a dlouhodobého připojení přes USB. Dále byla opravena chyba občasného špatného zobrazení snímků v hledáčku.
 
Doplnění: Verze 1.3.0 pro EOS R6 obsahovala chybu při natáčení videa v cropovém režimu. Nyní je k dispozici nová verze 1.3.1 na stejné adrese.
 
Zdroj: TZ Canon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů