www.digimanie.cz
>
>
>

Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR

Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
, , aktualita
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
K oblíbeným
reklama
Už při představení prvních CSC objektivů se tvrdilo, že objektivy mohou být při lepší optické kvalitě mnohem menší, což je způsobeno kratší vzdáleností mezi objektivem a senzorem. Tyto vlastnosti nyní potvrzuje i letitý zastánce digitálních zrcadlovek, společnost Canon. Ta totiž vytvořila 4,5minutové video, ve kterém vysvětluje, kde jsou výhody (ale i nevýhody) kratší vzdálenosti bajonet-senzor (tzv. flange distance) u CSC fotoparátů.
 
 
Předně jde o to, že díky umístění posledního členu blíže k senzoru se mnohem snáze provádí korekce nejrůznějších forem aberací, což se projevuje především v rozích a po stranách obrazu. Tam jsou moderní objektivy často dosti ostré i při plně otevřené cloně, což v minulosti nebylo běžné. Velký průměr bajonetu RF dále dovoluje použít větší zadní člen, což situaci dále usnadňuje, neboť není potřeba světlo tak moc ohýbat. Další výhodou je to, že menší vzdálenost bajonetu a senzoru dovoluje vytvořit menší objektivy s menším předním členem, aniž by utrpěla optická kvalita (není potřeba korigovat limity optiky vzadu zvětšením optiky vepředu).
 
Přesto ale Canon zmiňuje i jednu nevýhodu takových objektivů. Kvůli většímu průměru zadního členu a jeho bližšímu umístění k senzoru se totiž odražené světlo snáze dostane k senzoru a může vzniknout více světených závojů či jiných odlesků snižujících kontrast. Proto kladou CSC objektivy větší nároky na povrchové vrstvy, v případě Canonu jde o aplikaci povrchových vrstev Air Sphere Coating (ASC) a SWC (Subwavelength Structure Coating).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI
Fotobanka Unsplash je mezi mnohými fotografy nenáviděna, protože jiní autoři zde dávají snímky k bezplatnému použití. Nyní navíc uvolňuje ke stažení dataset 2 milionů snímků v jednom velkém archivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář