www.digimanie.cz
>
>
>

Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR

Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
, , aktualita
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
K oblíbeným
reklama
Už při představení prvních CSC objektivů se tvrdilo, že objektivy mohou být při lepší optické kvalitě mnohem menší, což je způsobeno kratší vzdáleností mezi objektivem a senzorem. Tyto vlastnosti nyní potvrzuje i letitý zastánce digitálních zrcadlovek, společnost Canon. Ta totiž vytvořila 4,5minutové video, ve kterém vysvětluje, kde jsou výhody (ale i nevýhody) kratší vzdálenosti bajonet-senzor (tzv. flange distance) u CSC fotoparátů.
 
 
Předně jde o to, že díky umístění posledního členu blíže k senzoru se mnohem snáze provádí korekce nejrůznějších forem aberací, což se projevuje především v rozích a po stranách obrazu. Tam jsou moderní objektivy často dosti ostré i při plně otevřené cloně, což v minulosti nebylo běžné. Velký průměr bajonetu RF dále dovoluje použít větší zadní člen, což situaci dále usnadňuje, neboť není potřeba světlo tak moc ohýbat. Další výhodou je to, že menší vzdálenost bajonetu a senzoru dovoluje vytvořit menší objektivy s menším předním členem, aniž by utrpěla optická kvalita (není potřeba korigovat limity optiky vzadu zvětšením optiky vepředu).
 
Přesto ale Canon zmiňuje i jednu nevýhodu takových objektivů. Kvůli většímu průměru zadního členu a jeho bližšímu umístění k senzoru se totiž odražené světlo snáze dostane k senzoru a může vzniknout více světených závojů či jiných odlesků snižujících kontrast. Proto kladou CSC objektivy větší nároky na povrchové vrstvy, v případě Canonu jde o aplikaci povrchových vrstev Air Sphere Coating (ASC) a SWC (Subwavelength Structure Coating).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč
Dlouho očekávaný supersvětelný objektiv Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je konečně tady. Přináší extrémní světelnost F0,95, povrchovou úpravu ARNEO Coat a další vrstvy pro potlačení odlesků a zvýšení kontrastu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem
Vědci z Institut für Mikroelektronik Stuttgart vyvíjí velmi zajímavou technologii snímače. Ta by měla mít teoreticky nekonečný dynamický rozsah díky schopnosti resetování stavu pixelů a počítadlu restartů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF
Společnost Sony opět vylepšuje technologie svých senzorů. Novinkou je 3vrstvý snímač, který má organickou zelenou vrstvu a nepotřebuje demozaikování. U dalšího senzoru se zase chlubí 48MPx rozlišením a fázovým ostřením na všech pixelech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou
Video-fotoaparát Panasonic Lumix S1H jde na český trh a společnost si pro první zákazníky připravila akci, kdy na novinku dostanou nadprůměrnou 5letou záruku. Také už známe cenu nového přístroje.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS
Společnosti Canon se podařilo nevídané a počet fotoaparátů EOS s vyměnitelnými objektivy překonal kulatý počet 100 milionů kusů. K dosažení tohoto vysokého čísla potřebovala společnost Canon 32 let.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře