www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon začal prodávat své snímače včetně 120MPx verze

Canon začal prodávat své snímače včetně 120MPx verze
, , aktualita
Canon sice je a byl výrobcem snímačů pro digitální fotoaparáty, doposud je ale používal sám. Nyní se ale řadí k těm, které své čipy nabízí i dalším společnostem. Mezi nimi je např. 120MPx APS-H nebo Full HD full frame.
K oblíbeným
reklama
Velká část fotoaparátů nebo smartphonů používá snímače společnosti Sony a ostatní výrobci spíše paběrkují. Canon byl vždy trochu mimo toto dění, neboť většinu snímačů si dělal sám (zejména pro zrcadlovky, zatímco u kompaktů používal i snímače jiných firem). Své čipy ale navíc neprodával jiným firmám, což se nyní mění. Na stránkách Canonu USA jsou totiž přímo kontaktní formuláře pro nákup senzorů od Canonu.
 
Snímače Canonu
 
Mezi nabízené senzory patří např. 120MPx APS-H senzor s rozměry 29,22×20,2 mm. Dalším zajímavým senzorem je 2/3" verze s 5MPx rozlišením, který je netradičně vybaven globální závěrkou. Netrpí tak na rolling shutter efekt jako běžné CMOS senzory. V neposlední řadě je to také full frame snímač s Full HD rozlišením, tedy v podstatě přesný opak prvního čipu. Zatímco ten první měl na své ploše rekordně velké rozlišení, tento má zase rekordně nízké, což mu dovoluje dosáhnout minimálního šumu i při vysokých citlivostech a špatném světle. Tento čip se už nějakou dobu používá u kamery Canon ME20F-SH.
 
Webová stránka Canonu se navíc tváří tak, že Canon je schopný dodat i jiné své snímače, patrně i ty, které má ve svých zrcadlovkách. Toto ale nebylo blíže specifikováno, takže se můžeme jenom dohadovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál
V dnešní recenzi se podíváme na zoubek kapesnímu ultrazoomu Canon PowerShot SX740 HS. Ten nabídne velkorysý 40× optický zoom, podporu 4K videosekvencí i možnost manuálního ovládání expozice.
Včera, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Laowa 15mm F2 a 10-18mm i pro Nikon Z a Canon RF Laowa 15mm F2 a 10-18mm i pro Nikon Z a Canon RF
Venus Optics má už poměrně širokou nabídku objektivů a nyní oznamuje další dvě "novinky". Jde sice už o známé objektivy 15mm F2 Zero-D a 10-18mm F4.5-5.6, ty ale budou nově dostupné i pro Nikon Z a 15mm verze i pro Canon RF.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony uvedlo USB hub MRW-S3 a nové SDXC karty Tough Sony uvedlo USB hub MRW-S3 a nové SDXC karty Tough
Sony přichází s novými produkty pro rychlejší workflow při zpracovávání fotografií. Jednak je to Multifunction USB Hub MRW-S3 schopný dosahovat rychlosti až 1000 MB/s, jednak nové karty SDXC Tough.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nová Sigma 14-24mm F2.8 dostává NPC vrstvy Nová Sigma 14-24mm F2.8 dostává NPC vrstvy
Třetím novým objektivem, který představila společnost Sigma, je model 14-24mm F2.8 DG DN | Art. Zajímavý je použitím spousty speciálních optických členů a zbrusu novými povrchovými vrstvami NPC.
12.7.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sigma uvedla objektiv 35mm F1.2 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 35mm F1.2 DG DN Art pro CSC
Další novinkou na poli objektivů od Sigmy je vysoce světelný model 35mm F1.2 DG DN | Art. Má složitou optickou konstrukci, 17 členů včetně asférických a typu SLD, přináší však také překvapivě velké rozměry i vysokou hmotnost.
12.7.2019, aktualita, Milan Šurkala