www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon začal prodávat své snímače včetně 120MPx verze

Canon začal prodávat své snímače včetně 120MPx verze
, , aktualita
Canon sice je a byl výrobcem snímačů pro digitální fotoaparáty, doposud je ale používal sám. Nyní se ale řadí k těm, které své čipy nabízí i dalším společnostem. Mezi nimi je např. 120MPx APS-H nebo Full HD full frame.
K oblíbeným
reklama
Velká část fotoaparátů nebo smartphonů používá snímače společnosti Sony a ostatní výrobci spíše paběrkují. Canon byl vždy trochu mimo toto dění, neboť většinu snímačů si dělal sám (zejména pro zrcadlovky, zatímco u kompaktů používal i snímače jiných firem). Své čipy ale navíc neprodával jiným firmám, což se nyní mění. Na stránkách Canonu USA jsou totiž přímo kontaktní formuláře pro nákup senzorů od Canonu.
 
Snímače Canonu
 
Mezi nabízené senzory patří např. 120MPx APS-H senzor s rozměry 29,22×20,2 mm. Dalším zajímavým senzorem je 2/3" verze s 5MPx rozlišením, který je netradičně vybaven globální závěrkou. Netrpí tak na rolling shutter efekt jako běžné CMOS senzory. V neposlední řadě je to také full frame snímač s Full HD rozlišením, tedy v podstatě přesný opak prvního čipu. Zatímco ten první měl na své ploše rekordně velké rozlišení, tento má zase rekordně nízké, což mu dovoluje dosáhnout minimálního šumu i při vysokých citlivostech a špatném světle. Tento čip se už nějakou dobu používá u kamery Canon ME20F-SH.
 
Webová stránka Canonu se navíc tváří tak, že Canon je schopný dodat i jiné své snímače, patrně i ty, které má ve svých zrcadlovkách. Toto ale nebylo blíže specifikováno, takže se můžeme jenom dohadovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Doporučené fotoaparáty: říjen 2019 Doporučené fotoaparáty: říjen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala55 komentářů
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
15.10.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář