www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon začal prodávat své snímače včetně 120MPx verze

Canon začal prodávat své snímače včetně 120MPx verze
, , aktualita
Canon sice je a byl výrobcem snímačů pro digitální fotoaparáty, doposud je ale používal sám. Nyní se ale řadí k těm, které své čipy nabízí i dalším společnostem. Mezi nimi je např. 120MPx APS-H nebo Full HD full frame.
reklama
Velká část fotoaparátů nebo smartphonů používá snímače společnosti Sony a ostatní výrobci spíše paběrkují. Canon byl vždy trochu mimo toto dění, neboť většinu snímačů si dělal sám (zejména pro zrcadlovky, zatímco u kompaktů používal i snímače jiných firem). Své čipy ale navíc neprodával jiným firmám, což se nyní mění. Na stránkách Canonu USA jsou totiž přímo kontaktní formuláře pro nákup senzorů od Canonu.
 
Snímače Canonu
 
Mezi nabízené senzory patří např. 120MPx APS-H senzor s rozměry 29,22×20,2 mm. Dalším zajímavým senzorem je 2/3" verze s 5MPx rozlišením, který je netradičně vybaven globální závěrkou. Netrpí tak na rolling shutter efekt jako běžné CMOS senzory. V neposlední řadě je to také full frame snímač s Full HD rozlišením, tedy v podstatě přesný opak prvního čipu. Zatímco ten první měl na své ploše rekordně velké rozlišení, tento má zase rekordně nízké, což mu dovoluje dosáhnout minimálního šumu i při vysokých citlivostech a špatném světle. Tento čip se už nějakou dobu používá u kamery Canon ME20F-SH.
 
Webová stránka Canonu se navíc tváří tak, že Canon je schopný dodat i jiné své snímače, patrně i ty, které má ve svých zrcadlovkách. Toto ale nebylo blíže specifikováno, takže se můžeme jenom dohadovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky
Některé firmy se nepoučí a Huawei je očividně jednou z nich. Na propagačních teaserech lákající na uvedení nových vlajkových lodí P30 a P30 Pro opět nebyly fotografie pořízené mobilem, ale snímky z fotobanky.
14.3.2019, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sony A5100: postřehy z praxe Sony A5100: postřehy z praxe
Už nějakou dobu je na trhu CSC fotoaparát Sony A5100. Nyní se prodává za poměrně nízké částky, a proto jsme se mu podívali na zoubek. Nabídne 24MPx snímač a otočný dotykový displej. Jak si povede v našem testu?
14.3.2019, recenze, Milan Šurkala9 komentářů