www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon začal prodávat své snímače včetně 120MPx verze

Canon začal prodávat své snímače včetně 120MPx verze
, , aktualita
Canon sice je a byl výrobcem snímačů pro digitální fotoaparáty, doposud je ale používal sám. Nyní se ale řadí k těm, které své čipy nabízí i dalším společnostem. Mezi nimi je např. 120MPx APS-H nebo Full HD full frame.
K oblíbeným
reklama
Velká část fotoaparátů nebo smartphonů používá snímače společnosti Sony a ostatní výrobci spíše paběrkují. Canon byl vždy trochu mimo toto dění, neboť většinu snímačů si dělal sám (zejména pro zrcadlovky, zatímco u kompaktů používal i snímače jiných firem). Své čipy ale navíc neprodával jiným firmám, což se nyní mění. Na stránkách Canonu USA jsou totiž přímo kontaktní formuláře pro nákup senzorů od Canonu.
 
Snímače Canonu
 
Mezi nabízené senzory patří např. 120MPx APS-H senzor s rozměry 29,22×20,2 mm. Dalším zajímavým senzorem je 2/3" verze s 5MPx rozlišením, který je netradičně vybaven globální závěrkou. Netrpí tak na rolling shutter efekt jako běžné CMOS senzory. V neposlední řadě je to také full frame snímač s Full HD rozlišením, tedy v podstatě přesný opak prvního čipu. Zatímco ten první měl na své ploše rekordně velké rozlišení, tento má zase rekordně nízké, což mu dovoluje dosáhnout minimálního šumu i při vysokých citlivostech a špatném světle. Tento čip se už nějakou dobu používá u kamery Canon ME20F-SH.
 
Webová stránka Canonu se navíc tváří tak, že Canon je schopný dodat i jiné své snímače, patrně i ty, které má ve svých zrcadlovkách. Toto ale nebylo blíže specifikováno, takže se můžeme jenom dohadovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8. 7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8.

Méně známá společnost 7Artisans rozšířila portfolio svých objektivů o nový světelný kousek 50mm F1.8. Ten je určen pro CSC fotoaparáty nanejvýš s APS-C senzorem. Bodovat má malými rozměry i cenou.

17.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon svolává Z6 a Z7 kvůli vadné stabilizaci Nikon svolává Z6 a Z7 kvůli vadné stabilizaci

Společnost Nikon zjistila, že některé kusy full frame CSC fotoaparátů Z6 a Z7 vykazují chybu mechanické stabilizace senzoru. Dotčené kusy jsou tak svolávány k bezplatné opravě v servisních střediscích.

17.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikony Z6 a Z7 dostávají firmwary 2.0 s lepším AF Nikony Z6 a Z7 dostávají firmwary 2.0 s lepším AF
Nové full frame CSC fotoaparáty Nikon Z6 a Z7 opět dostávají inovované verze firmwaru. Tentokrát jde o verze 2.0 a ty přináší především vylepšený výkon systému autofokusu včetně detekce očí.
17.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic Lumix GX880: nový základ u M4/3 CSC Panasonic Lumix GX880: nový základ u M4/3 CSC
Panasonic přichází s novým základním CSC modelem Lumix GX880. Ten je vybaven 16MPx Micro Four Thirds senzorem s rozlišením 16 MPx. Podporuje 4K video a má proti předchůdci pár drobných vylepšení.
16.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ztráta fotodivize Olympusu roste, firma je ale optimistická Ztráta fotodivize Olympusu roste, firma je ale optimistická
Také společnost Olympus zveřejnila své finanční výsledky za předchozí fiskální rok. Firma je zisková, to ale neplatí o fotografické divizi. Ta totiž svou ztrátu velmi výrazně zvýšila, nicméně společnost to vidí pozitivně.
15.5.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů