www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon zvažuje high-endový EOS RX se stabilizací čipu

Canon zvažuje high-endový EOS RX se stabilizací čipu
, , aktualita

Zástupci společnosti Canon se nechali slyšet, že zvažují high-endový full frame CSC fotoaparát řady EOS R. Ten by měl mít Canonem dosud odmítanou mechanickou stabilizaci snímače (IBIS) i další novinky. 

K oblíbeným
reklama
Společnost Canon byla vždycky velkým zastáncem optické stabilizace. Vypadá to však, že mechanické stabilizaci senzoru (IBIS) dá přeci jen šanci. Duální stabilizace (kombinace mechanické a optické) se totiž ukazují být skutečně nesmírně efektivními a dosahují účinků, o kterých si čistě optické stabilizace mohou nechat jenom zdát. Zástupci společnosti Canon totiž řekli, že se uvažuje o vývoji high-endového full frame CSC těla, které by mělo mít několik vlastností, jež u řady EOS R dosud nebyly.
 
Canon EOS R
 
Předně by to měla být již zmíněná mechanická stabilizace, která by následně znatelně zlepšila kvalitu natáčení videa především s nestabilizovanými objektivy (obzvlášť při současné práci digitální stabilizace). Dále se hovořilo o tom, že by tu měly být i dva sloty pro paměťové karty. Jméno novinky je zatím ve hvězdách, neoficiálně se mluví o Canonu EOS RX. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář