www.digimanie.cz
>
>
>

Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala

Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
, , aktualita
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
K oblíbeným
reklama
Při prezentaci výsledků hospodaření společností jsou akcionářům prezentovány také předpoklady pro další období. V případě společnosti Canon se zdá, že firma byla v souvislosti s koronavirovou pandemií docela pesimistická. Už na podzim zvyšovala předpoklad příjmů z 3080 miliard jenů na 3140 mld., předpoklad provozního zisku stoupl ze 45 na 64 mld. jenů a v případě čistého zisku mělo jít o nárůst ze 43 na 52 mld. jenů. Tyto předpoklady ale znovu mění a opět pozitivním směrem.
 
Canon logo
 
Server Nikkei totiž přišel s informací, že se novým full frame CSC fotoaparátům Canon EOS R5 a EOS R6 hodně daří zejména na čínském trhu a i díky tomu si Canon může dovolit zvýšit předpoklady na výsledky hospodaření za rok 2020. Přesná čísla bude Canon teprve zveřejňovat, ale už nyní se hovoří o tom, že by se čistý zisk mohl pohybovat okolo 80 mld. jenů. To by znamenalo, že by se marže zvýšila z 1,7 % na cca 2,5 %. A to je přeci jen o něco veselejší číslo. Nicméně to současně ukazuje, jak velmi těsně jsou někteří výrobci fotoaparátů na hranici ziskovosti. I takové číslo je ale výrazně nižší než 195,7 mld. jenů za rok 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů