www.digimanie.cz
>
>
>

Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala

Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
, , aktualita
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
K oblíbeným
reklama
Při prezentaci výsledků hospodaření společností jsou akcionářům prezentovány také předpoklady pro další období. V případě společnosti Canon se zdá, že firma byla v souvislosti s koronavirovou pandemií docela pesimistická. Už na podzim zvyšovala předpoklad příjmů z 3080 miliard jenů na 3140 mld., předpoklad provozního zisku stoupl ze 45 na 64 mld. jenů a v případě čistého zisku mělo jít o nárůst ze 43 na 52 mld. jenů. Tyto předpoklady ale znovu mění a opět pozitivním směrem.
 
Canon logo
 
Server Nikkei totiž přišel s informací, že se novým full frame CSC fotoaparátům Canon EOS R5 a EOS R6 hodně daří zejména na čínském trhu a i díky tomu si Canon může dovolit zvýšit předpoklady na výsledky hospodaření za rok 2020. Přesná čísla bude Canon teprve zveřejňovat, ale už nyní se hovoří o tom, že by se čistý zisk mohl pohybovat okolo 80 mld. jenů. To by znamenalo, že by se marže zvýšila z 1,7 % na cca 2,5 %. A to je přeci jen o něco veselejší číslo. Nicméně to současně ukazuje, jak velmi těsně jsou někteří výrobci fotoaparátů na hranici ziskovosti. I takové číslo je ale výrazně nižší než 195,7 mld. jenů za rok 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
7.3.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
7.3.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala