www.digimanie.cz
>
>

Capture One 22 přináší HDR a panoramata do zpracování RAWů

Capture One 22 přináší HDR a panoramata do zpracování RAWů
, , aktualita
Nová verze softwaru Capture One 22 přináší novinky do zpracování RAWů. Umí z nich nově vytvářet HDR snímky nebo je slučovat do panoramat. Přichází také nové možnosti tetheringu a práce s horizontem.
K oblíbeným
reklama
Na poli RAW konvertorů se objevuje nová verze softwaru Capture One 22. Ta přináší několik novinek, které už najdeme např. v konkurenčním Camera Raw od Adobe. Tím je třeba tvorba "panoramat" z RAWů, přičemž nemusí jít vyloženě o panorama v jednom směru. Aplikace dokáže slučovat snímky i ve více řadách (maticích) a výsledkem je nové DNG, které se pak dá v aplikaci dále zpracovávat.
 
Bezdrátový tethering Capture One 22
 
Dalším vylepšením je podpora vytváření HDR snímků z více expozic. U těch si pak uživatel může dále hrát s nastavením jasů a stínů, úpravou kontrastu a podobně. Zajímavostí je i možnost tetheringu (vzdáleného ovládání fotoaparátu přes PC) u fotoaparátů Canon. To by nebylo nic nezvyklého, jenže v tomto případě jde o bezdrátový tethering. Jednou z dalších novinek je automatické vyrovnávání horizontu s využitím algoritmů umělé inteligence (první algoritmus AI u Capture One), přičemž je možné ho využít i dávkově. Capture One také vylepšil výkon při práci s katalogem.
 
Pokud jde o cenu, Capture One nabízí měsíční předplatné za 29 EUR, roční za 219 EUR (tedy 18,25 EUR po přepočtu) nebo trvalou licenci za 349 EUR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: leden 2022 Doporučené fotoaparáty: leden 2022
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat v nabídce nejrůznějších fotoaparátů a telefonů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala3 komentáře
YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT
CEO YouTube, Susan Wojcicki, zveřejnila několik zajímavých informací o tom, jak YouTube plánuje pokračovat v roce 2022. Zvažuje se např. integrace NFT nebo další rozšiřování možností YouTube Shorts.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej
Ricoh uvede na trh novou 360° kamerku Theta X. Ta dostane několik užitečných vylepšení jako např. vyměnitelný akumulátor nebo 2,25" displej, díky čemuž sníží svou závislost na připojení k mobilnímu telefonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu
Sociální sítě mohou být zejména pro mladé lidi hodně návykové a ještě horší to může být pro ty, kteří tam kvůli svému věku ani nemají co dělat. Matka 11leté dcery, která spáchala sebevraždu, ze smrti dívky viní cílenou návykovost těchto sítí.
26.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica
Huawei se během posledních let poněkud odmlčel kvůli americkým sankcím. Nyní to chce ale zkusit znovu a přichází s novým telefonem P50 Pro. Jeho fotografická část nese proslulé jméno německé Leicy.
25.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů