www.digimanie.cz
>
>

Časosběrné video ukazuje kvetoucí slunečnici během 10 dní

Časosběrné video ukazuje kvetoucí slunečnici během 10 dní
, , aktualita
Časosběrná videa zachycují okamžiky, které ve skutečnosti trvají dlouhou dobu, a ukazují celý proces ve zrychlených záběrech. Fotograf zaměřující se na tvorbu timelapse videí vytvořil snímky rozkvétající slunečnice.
K oblíbeným
reklama
Fotograf jménem Neil Bromhall se na svém YouTube kanále zaměřuje na tvorbu časosběrných videí. V záběrech vzniklých třeba i během několika dní je možné vidět rostliny, které rozkvétají nebo vyrůstají. Jedno z jeho nejnovějších timelapse videí zachycuje rozevírající se slunečnici v časovém horizontu deseti dní. Intervaly mezi jednotlivými snímky kvetoucí slunečnice se pohybovaly mezi 4 a 5 minutami.

Fotograf použil digitální zrcadlovku Nikon D500 a slunečnice byly umístěny ve studiu s umělým osvětlením. Fotograf musel simulovat střídání dne a noci, aby rostliny měly správný režim. Ve studiu byla také řízená teplota a vlhkost vzduchu, aby bylo možné podmínky pro růst rostlin co nejvíce přizpůsobit jejich přirozenému prostředí. Pro udržení konstantní expozice v době simulovaného dne a noci byl využit studiový blesk.  
 

Neil Bromhall má často spuštěných více fotoaparátů zároveň, takže získá výhodu několika úhlů a různých ohnisek objektivů. Někdy je totiž obtížné předem správně odhadnout, kolik místa v záběru bude rostlina potřebovat a je nutné využít metody pokusu a omylu. Aby se zamezilo tomu, že rostlina rozkvete mimo záběr, používá fotograf mechanismus na postupné zvedání fotoaparátu. Digitální zrcadlovka pak "roste" postupně s květinou.

Každá rostlina se chová mírně jinak, se slunečnicemi měl ale už Neil Bromhall zkušenosti. Aby se květ při rozvinutí neskláněl a neohýbal směrem dolů, využil fotograf pevný drát schovaný z druhé strany květu jako výztuž a podpěru.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala