www.digimanie.cz
>
>
>

Časosběrné video ukazuje Mléčnou dráhu a polární záři nad jižním pólem

Časosběrné video ukazuje Mléčnou dráhu a polární záři nad jižním pólem
, , aktualita
Jak vypadá noc na Antarktidě? Kromě pořádné zimy může tato oblast nabídnout jedinečnou podívanou odehrávající se na obloze. Díky Mléčné dráze a polární záři mohlo vzniknout časosběrné video, které ukazuje nebe nad jižním pólem. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf původem z Německa Martin Heck z Timestorm Films, který se zaměřuje na vytváření časosběrných videí (timelapse), vytvořil šestiminutovou ukázku Mléčné dráhy a barevné polární záře na obloze poblíž jižního pólu. Tyto úkazy na obloze jsou známé také pod názvem Aurora Australis. 

Samotné snímky pořídil člen týmu na výzkumné polární stanici Amundsen-Scott jménem Robert Schwarz, který k fotografování použil fotoaparáty Canon 6D a také 5D Mark III. Fotograf na podobném místě musí počítat s opravdu drsnými a nehostinnými podmínkami a s tím, že noční teploty se pohybují skutečně hluboko pod nulou (-70 °C není při polární noci neobvyklá teplota). Udržení digitálních zrcadlovek v chodu po několik hodin fotografování tedy vyžadovalo i speciální vybavení.  
 

Fotograf Martin Heck napsal, že jižní pól je jedním z nejstudenějších, nejsušších a nejdrsnějších míst (zejména pak pro fotografování timelapse) na Zemi. Dále zmínil, že Aurora Australis může být pouze v Antarktidě pozorována společně s centrem Mléčné dráhy. 

Martin Heck se po pořízení fotografií postaral o postprodukci v programech Adobe Lightroom, Adobe After Effects, DaVinci Resolve a LRTimelapse a vzniklo video, které je možné zhlédnout výše.Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala