www.digimanie.cz
>
>
>

Časosběrné video ukazuje Mléčnou dráhu a polární záři nad jižním pólem

Časosběrné video ukazuje Mléčnou dráhu a polární záři nad jižním pólem
, , aktualita
Jak vypadá noc na Antarktidě? Kromě pořádné zimy může tato oblast nabídnout jedinečnou podívanou odehrávající se na obloze. Díky Mléčné dráze a polární záři mohlo vzniknout časosběrné video, které ukazuje nebe nad jižním pólem. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf původem z Německa Martin Heck z Timestorm Films, který se zaměřuje na vytváření časosběrných videí (timelapse), vytvořil šestiminutovou ukázku Mléčné dráhy a barevné polární záře na obloze poblíž jižního pólu. Tyto úkazy na obloze jsou známé také pod názvem Aurora Australis. 

Samotné snímky pořídil člen týmu na výzkumné polární stanici Amundsen-Scott jménem Robert Schwarz, který k fotografování použil fotoaparáty Canon 6D a také 5D Mark III. Fotograf na podobném místě musí počítat s opravdu drsnými a nehostinnými podmínkami a s tím, že noční teploty se pohybují skutečně hluboko pod nulou (-70 °C není při polární noci neobvyklá teplota). Udržení digitálních zrcadlovek v chodu po několik hodin fotografování tedy vyžadovalo i speciální vybavení.  
 

Fotograf Martin Heck napsal, že jižní pól je jedním z nejstudenějších, nejsušších a nejdrsnějších míst (zejména pak pro fotografování timelapse) na Zemi. Dále zmínil, že Aurora Australis může být pouze v Antarktidě pozorována společně s centrem Mléčné dráhy. 

Martin Heck se po pořízení fotografií postaral o postprodukci v programech Adobe Lightroom, Adobe After Effects, DaVinci Resolve a LRTimelapse a vzniklo video, které je možné zhlédnout výše.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple koupil Spectral Edge, možná nás čekají lepší snímky Apple koupil Spectral Edge, možná nás čekají lepší snímky
Společnost Apple opět nakupovala. Tentokrát se stala cílem firma Spectral Edge, která vznikla z projektu University of East Anglia. Ta se soustředila na vylepšení kvality obrazu slučováním klasického a infračerveného snímku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Laowa uvádí objektivy 12mm, 25mm a 100mm pro Nikon Z a Canon EOS R Laowa uvádí objektivy 12mm, 25mm a 100mm pro Nikon Z a Canon EOS R
Venus Optics vyrábí své objektivy pro mnoho různých bajonetů a nyní se zde rozhodli, že vylepší i nabídku pro nové systémy Nikon Z a Canon EOS R. Mají pro ně hned tři objektivy Laowa, širokoúhlý 12mm a makro objektivy 25mm a 100mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem
Další omezenou sérií fotoaparátů Leica je dálkoměr M10-P Ghost Edition. Ten má evokovat vzhled zašlých hodinek z nerezové oceli, které po mnoha letech ztratí svůj lesklý vzhled. Byl totiž vytvořen se společnosti Hodinkee.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily
Fotografie Petera Lika zvýšila už tak vysoký zájem o fotografie Antilopího kaňonu. Průvodci tak začali nabízet i fotografické prohlídky, nicméně ty už za pár dní skončí. Lidem se totiž nijak zvlášť nelíbily.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH
Novým objektivem ve výrobním programu společnosti Leica je dlouho očekávaný světelný portrétní objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH pro M-Mount. Počítejte však s tím, že bude stát jak nové malé auto.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů