www.digimanie.cz
>
>
>

Časosběrné video ukazuje Mléčnou dráhu a polární záři nad jižním pólem

Časosběrné video ukazuje Mléčnou dráhu a polární záři nad jižním pólem
, , aktualita
Jak vypadá noc na Antarktidě? Kromě pořádné zimy může tato oblast nabídnout jedinečnou podívanou odehrávající se na obloze. Díky Mléčné dráze a polární záři mohlo vzniknout časosběrné video, které ukazuje nebe nad jižním pólem. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf původem z Německa Martin Heck z Timestorm Films, který se zaměřuje na vytváření časosběrných videí (timelapse), vytvořil šestiminutovou ukázku Mléčné dráhy a barevné polární záře na obloze poblíž jižního pólu. Tyto úkazy na obloze jsou známé také pod názvem Aurora Australis. 

Samotné snímky pořídil člen týmu na výzkumné polární stanici Amundsen-Scott jménem Robert Schwarz, který k fotografování použil fotoaparáty Canon 6D a také 5D Mark III. Fotograf na podobném místě musí počítat s opravdu drsnými a nehostinnými podmínkami a s tím, že noční teploty se pohybují skutečně hluboko pod nulou (-70 °C není při polární noci neobvyklá teplota). Udržení digitálních zrcadlovek v chodu po několik hodin fotografování tedy vyžadovalo i speciální vybavení.  
 

Fotograf Martin Heck napsal, že jižní pól je jedním z nejstudenějších, nejsušších a nejdrsnějších míst (zejména pak pro fotografování timelapse) na Zemi. Dále zmínil, že Aurora Australis může být pouze v Antarktidě pozorována společně s centrem Mléčné dráhy. 

Martin Heck se po pořízení fotografií postaral o postprodukci v programech Adobe Lightroom, Adobe After Effects, DaVinci Resolve a LRTimelapse a vzniklo video, které je možné zhlédnout výše.Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů