www.digimanie.cz
>
>
>

Časosběrné video ukazuje Mléčnou dráhu a polární záři nad jižním pólem

Časosběrné video ukazuje Mléčnou dráhu a polární záři nad jižním pólem
, , aktualita
Jak vypadá noc na Antarktidě? Kromě pořádné zimy může tato oblast nabídnout jedinečnou podívanou odehrávající se na obloze. Díky Mléčné dráze a polární záři mohlo vzniknout časosběrné video, které ukazuje nebe nad jižním pólem. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf původem z Německa Martin Heck z Timestorm Films, který se zaměřuje na vytváření časosběrných videí (timelapse), vytvořil šestiminutovou ukázku Mléčné dráhy a barevné polární záře na obloze poblíž jižního pólu. Tyto úkazy na obloze jsou známé také pod názvem Aurora Australis. 

Samotné snímky pořídil člen týmu na výzkumné polární stanici Amundsen-Scott jménem Robert Schwarz, který k fotografování použil fotoaparáty Canon 6D a také 5D Mark III. Fotograf na podobném místě musí počítat s opravdu drsnými a nehostinnými podmínkami a s tím, že noční teploty se pohybují skutečně hluboko pod nulou (-70 °C není při polární noci neobvyklá teplota). Udržení digitálních zrcadlovek v chodu po několik hodin fotografování tedy vyžadovalo i speciální vybavení.  
 

Fotograf Martin Heck napsal, že jižní pól je jedním z nejstudenějších, nejsušších a nejdrsnějších míst (zejména pak pro fotografování timelapse) na Zemi. Dále zmínil, že Aurora Australis může být pouze v Antarktidě pozorována společně s centrem Mléčné dráhy. 

Martin Heck se po pořízení fotografií postaral o postprodukci v programech Adobe Lightroom, Adobe After Effects, DaVinci Resolve a LRTimelapse a vzniklo video, které je možné zhlédnout výše.Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala