www.digimanie.cz
>
>
>

Časosběrné video zachycuje detaily masožravých rostlin a života hmyzu

Časosběrné video zachycuje detaily masožravých rostlin a života hmyzu
, , aktualita
Francouzský fotograf a kameraman našel zalíbení v kráse časosběrných videí z makro světa. Ve svém nejnovějším videu ukazuje detailní záběry masožravých rostlin dokreslené snímky ze světa hmyzu a hlemýžďů.
K oblíbeným
reklama
Umělec Thomas Blanchard z francouzského Lyonu vytvořil krátké video, které diváky vezme na prohlídku makro světa masožravých rostlin a života hmyzu. Thomas Blanchard se zaměřuje na tvorbu videí z prostředí sportu nebo hudby, ale záběry s makro tematikou byly vždy jeho největší zálibou. 

Svůj nejnovější experimentální počin nazval -N- Uprising ‘The Green Reapers‘ a jedná se o 8K časosběrné video, v němž zkombinoval záběry masožravých rostlin se záznamy hmyzu nebo hlemýžďů. Tvorba videa trvala celé čtyři měsíce, během nichž Thomas Blanchard sbíral záběry a zpracovával je. K nim pak přidal hudbu od Alexe Dehimiho, která dokresluje zvuky pohybujícího se hmyzu. 
 

Nejvíce času musel Thomas Blanchard věnovat tvorbě časosběrných záběrů rostlin, u nichž trvalo nejméně týden, než byl viditelný nějaký růst nebo vývoj. Kameraman tedy nastavil svůj fotoaparát, aby každých 7 minut vyfotil jeden snímek a takto sbíral fotografický materiál po dobu tří měsíců. 

Výzvu představovaly i záběry motýlů deroucích se z kukly, Thomas Blanchard musel na správný okamžik číhat celou noc, aby jej nepromeškal. Na natáčení hmyzu využil kameru RED Helium 8K společně s objektivy 100mm f/2.8L a MP-E 65mm f/2.8 1-5x od Canonu. Časosběrné snímky rostlin pořídil digitální zrcadlovkou Canon EOS 5DS R. 

Inspirací k vytvoření videa právě s masožravými rostlinami byl pro kameramana dle jeho vyjádření film z osmdesátých let nazvaný Malý krámek hrůz, v němž jedna masožravka figuruje.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90 PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90
Společnost PNY představila nové paměťové karty typu SDXC UHS-II řady X-PRO 90, které jsou určeny např. pro záznam videa v rozlišení 8K. Ty slibují vysoké přenosové rychlosti až na hranici 300 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: listopad 2021 Doporučené fotoaparáty: listopad 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
26.11.2021, článek, Milan Šurkala58 komentářů
Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači
Google chystá i levnější verzi nového smartphonu Pixel 6a. Podle posledních informací by ale neměl dostat nový větší 50MPx senzor jako Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ale zůstat u tradičního rozlišení 12 megapixelů. 
24.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů