www.digimanie.cz
>
>

Časosběrné video zachycuje rostlinky tančící na jazzovou hudbu

Časosběrné video zachycuje rostlinky tančící na jazzovou hudbu
, , aktualita
Kanál Boxlapse na platformě YouTube postavil svou tvorbu na netradičních videích, ve kterých je zachycený časosběr klíčících rostlin. Ty se při svém klíčení a růstu pohybují do rytmu jazzové hudby.
K oblíbeným
reklama
Časosběrná videa se dají pojmout různými způsoby, YouTube kanál nazvaný Boxlapse se zaměřuje na tvorbu záznamů s  rostlinkami, které před fotoaparátem klíčí ze semínek. Záběry začínají zasazením semínka do hlíny a pokračují dál, když se dere za světlem. Mezi vybranými semeny v jednom videu se objevily jedlé rostliny, jako jsou fazole, ředkvičky, rajčata, brokolice, ječmen či řeřicha. 
 

Tvůrci nafotili různé druhy rostlin během časového období 123 dní a získané snímky pak poskládali do 2,5minutového časosběrného videa. Aby se ale klíčící rostliny nekroutily jen tak, Boxlapse přidali do pozadí jazzovou hudbu, takže se zdá, jako by na videu byli zelení tanečníci. Na YouTube kanále Boxlapse je možné najít i spoustu dalších podobných záznamů s širokým spektrem různých rostlin. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4 Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4
Jeden z dalších zajímavých patentů, které mohou ukázat, co se chystá pro nejbližší dobu, je objektiv 16-70mm F4 od Tamronu. Nabídl by poměrně univerzální více než 4× optický zoom a jistě by potěšil nejednoho fotografa.
1.5.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30 Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů