www.digimanie.cz
>
>

Časosběrné video zachycuje rostlinky tančící na jazzovou hudbu

Časosběrné video zachycuje rostlinky tančící na jazzovou hudbu
, , aktualita
Kanál Boxlapse na platformě YouTube postavil svou tvorbu na netradičních videích, ve kterých je zachycený časosběr klíčících rostlin. Ty se při svém klíčení a růstu pohybují do rytmu jazzové hudby.
K oblíbeným
reklama
Časosběrná videa se dají pojmout různými způsoby, YouTube kanál nazvaný Boxlapse se zaměřuje na tvorbu záznamů s  rostlinkami, které před fotoaparátem klíčí ze semínek. Záběry začínají zasazením semínka do hlíny a pokračují dál, když se dere za světlem. Mezi vybranými semeny v jednom videu se objevily jedlé rostliny, jako jsou fazole, ředkvičky, rajčata, brokolice, ječmen či řeřicha. 
 

Tvůrci nafotili různé druhy rostlin během časového období 123 dní a získané snímky pak poskládali do 2,5minutového časosběrného videa. Aby se ale klíčící rostliny nekroutily jen tak, Boxlapse přidali do pozadí jazzovou hudbu, takže se zdá, jako by na videu byli zelení tanečníci. Na YouTube kanále Boxlapse je možné najít i spoustu dalších podobných záznamů s širokým spektrem různých rostlin. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů