www.digimanie.cz
>
>
>
>

Ceny TIPA 2018 a Red Dot: Product Design pro Nikon

Ceny TIPA 2018 a Red Dot: Product Design pro Nikon
, , aktualita
Nikon byl také jednou ze společností, která si z letošních cen TIPA Awards 2018 odnesla větší počet ocenění, konkrétně to byla čtyři. V jejím případě šlo o zrcadlovky, objektiv a dokonce i jeden kompakt.
K oblíbeným
reklama
Nikon letos získal čtyři ocenění TIPA Awards 2018 a řadí se tak k těm nejúspěšnějším společnostem. První z titulů šel na adresu nejlepší APS-C zrcadlovky pro experty, jíž se stal Nikon D7500. Tento model má 20MPx senzor s dobrým obrazovým výkonem, 3,2" displej, 8fps sekvenční snímání a podporuje expoziční časy od 1/8000 sekundy.
 
Nikon D7500
 
Nejlepší full frame zrcadlovkou pro profesionály je Nikon D850. Má 45,7MPx snímač a procesor EXPEED 5. Sekvenční snímání dosahuje rychlosti až 9 fps a může pořídit 51 RAW snímků se 14bitovou barevnou hloubkou. Zaostřovací systém má 99 bodů a je schopen ostřit již od -4 EV. Tělo z uhlíkových vláken je odolné vůči vodě a prachu. Porota ocenila také obrovskou výdrž baterie, až 1840 snímků. Obě dvě zmíněné zrcadlovky získaly i titul Red Dot Award: Product Design 2018.
 
Nikon D850
 
Titul nejlepšího objektivu pro profesionály letos získal telezoom Nikon AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4FL ED VR. Disponuje 4EV optickou stabilizací, je odolný vůči nepříznivému počasí a ocenit lze jistě i integrovaný telekonvertor. Dobrá je i rohová ostrost.
 
Nikkor 180-400mm
 
Jako poslední tu máme nejlepší odolný fotoaparát. Tím je letos Nikon Coolpix W300. Je nadprůměrně odolný, zvládne ponor do hloubky až 30 metrů, pochopitelně mu nevadí -10°C mrazy, prach a pády. Umí natáčet 4K video a fotit 16MPx snímky. Objektiv nabídne 5× zoom a stabilizaci. Samozřejmostí je i Wi-Fi a Bluetooth, nechybí však ani GPS, elektronický kompas, výškoměr a tlakoměr.
 
Nikon Coolpix W300
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala