www.digimanie.cz
>
>
>

CEO Sigmy pohovořil o budoucnosti Foveonu i objektivech pro Fujifilm

CEO Sigmy pohovořil o budoucnosti Foveonu i objektivech pro Fujifilm
, , aktualita
Společnost Sigma chystá novinky a zástupce serveru CineD opět vyzpovídal CEO této firmy. Dozvěděli jsme se tak další střípky např. ohledně toho, zda se chystají objektivy pro Fujifilm nebo co je s full frame Foveonem.
K oblíbeným
reklama
Na YouTube kanále CineD se objevil další rozhovor s CEO společnosti Sigma. Tím je Kazuto Yamaki a ve 20minutovém rozhovoru probírali několik zajímavých skutečností. Nejprve se věnovali 60. výročí existence firmy a dalšímu rozšiřování továrního komplexu, které má zajistit lepší výstupní kvalitu, nás ale bude zajímat především pohled do budoucnosti.
 
 
Zde lze obvykle očekávat politické odpovědi, nicméně v tomto je Sigma poměrně sdílná. Pokud tak máte fotoaparát od Fujifilmu, pak vězte, že se Sigma nyní zabývá tím, zda vyrábět objektivy i pro tento systém. Není to tedy jisté, ale svítá naděje. Také bylo opětovně potvrzeno, že původní návrh full frame Foveonu byl odložen k ledu a společnost začala pracovat nanovo. Jestli se ho někdy podaří vyvinout do dostatečně dobré podoby, to se ještě neví, každopádně Sigma nechce uvést na trh produkt, který nebude dostatečně kvalitní. Prioritou je zde fotografie a nikoli video, u kterého je problém s dostatečně rychlým vyčítáním tří hodnot z každého pixelu. Pro více informací se můžete kouknout na video výše.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem
Samyang uvedl nový objektiv AF 24-70mm F2.8 FE. Název už napovídá, že podporuje zaostřování autofokusem a je určen pro full frame fotoaparáty Sony. Kameramany jistě potěší parfokální konstrukce. Doplněno: další údaje a česká cena.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony A7 IV přijde ve čtvrtek, očekává se 4K60p v 10 bitech Sony A7 IV přijde ve čtvrtek, očekává se 4K60p v 10 bitech
Už za dva dny se představí nový fotoaparát Sony A7 IV (ILCE-7M4). Napovídá tak spuštění streamu na YouTube, kde se v metadatech dá získat i několik zajímavých informací o fotoaparátu. Patrně dostaneme 33 MPx i 4K60p video.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu dalších filmů, zmizí Velvia 50 i Fujicolor Pro 160 NS Fujifilm ukončí výrobu dalších filmů, zmizí Velvia 50 i Fujicolor Pro 160 NS
Fotografické filmy postupně mizí z trhu a společnost Fujifilm oznámila blízké ukončení výroby dalších tří filmových produktů. Zmizí tak některé verze filmu Fujicolor 160NS Professional i Velvia 50.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Cosina uvedla objektiv Voigtländer APO-Skopar 90mm f/2.8 Cosina uvedla objektiv Voigtländer APO-Skopar 90mm f/2.8
Cosina přichází na trh s dalším manuálním objektivem. Jde o Voigtländer APO-Skopar 90mm f/2.8, který je určen pro zrcadlovky Nikon s bajonetem F-Mount. Zajímavý je velmi kompaktní konstrukcí se 41mm délkou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sirui představuje anamorfický objektiv 50mm T2.9 1.6x Sirui představuje anamorfický objektiv 50mm T2.9 1.6x
Sirui rozšířilo nabídku svých anamorfických objektivů o další novinku. Tentokrát jde o model 50mm T2.9 1.6x. V tomto případě půjde o objektiv určený pro full frame CSC fotoaparáty s 1,6× rozšířením obrazu.
17.10.2021, aktualita, Milan Šurkala