Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Cine objektivy Laowa přichází nově i pro Canon RF

, , aktualita
Cine objektivy Laowa přichází nově i pro Canon RF
Bajonet Canon RF se může brzy stát jedním z běžných standardů používaných pro profesionální kamery, kde by mohl nahradit Canon EF. Canon má novou kameru s tímto bajonetem, Venus Optics pak nové objektivy.
Cine objektivy Laowa přichází nově i pro Canon RF
Bajonetů existuje mnoho typů a v oblasti profesionálního videa je obvyklý zejména typ PL. Nezřídka se ale používá i Canon EF (vedle jiných), který by to ale mohl mít v budoucnu spočítané. Společnost Canon nedávno představila kameru EOS C70 s bajonetem RF, což by mohlo napovídat, že by nový systém chtěla přivést i do profesionálnější sféry. Že v tomto systému vidí potenciál i jiní, dokazuje společnost Venus Optics, která pro Canon RF upravila své profesionální "cine" objektivy.
 
Laowa RF cine objektivy
 
Objevuje se tak nově 9mm T2.9 Zero-D s 15 členy v 10 skupinách, který je schopný zaostřit od 12 cm, má 7lamelovou clonu a hmotnost 247 gramů. Další novinkou je 12mm T2.9 Zero-D se 16 členy v 10 skupinách a také 7lamelovou clonou. V tomto případě je možné ostřit od 18 cm a objektiv váží 675 gramů. Jako poslední novinka je tu 15mm T2.1 Zero-D s 12 členy v 9 skupinách. I zde je 7lamelová clona. Minimální zaostřovací vzdálenost je 15 cm, hmotnost pak 540 gramů. Zatímco 9mm objektiv je určen maximálně pro Super 35 (zhruba APS-C), další dva zvládnou už i full frame senzory. Ceny byly stanoveny na příznivé hodnoty $600, $1500 a $1200.