www.digimanie.cz
>
>
>
>

Cine objektivy Laowa přichází nově i pro Canon RF

Cine objektivy Laowa přichází nově i pro Canon RF
, , aktualita
Bajonet Canon RF se může brzy stát jedním z běžných standardů používaných pro profesionální kamery, kde by mohl nahradit Canon EF. Canon má novou kameru s tímto bajonetem, Venus Optics pak nové objektivy.
K oblíbeným
reklama
Bajonetů existuje mnoho typů a v oblasti profesionálního videa je obvyklý zejména typ PL. Nezřídka se ale používá i Canon EF (vedle jiných), který by to ale mohl mít v budoucnu spočítané. Společnost Canon nedávno představila kameru EOS C70 s bajonetem RF, což by mohlo napovídat, že by nový systém chtěla přivést i do profesionálnější sféry. Že v tomto systému vidí potenciál i jiní, dokazuje společnost Venus Optics, která pro Canon RF upravila své profesionální "cine" objektivy.
 
Laowa RF cine objektivy
 
Objevuje se tak nově 9mm T2.9 Zero-D s 15 členy v 10 skupinách, který je schopný zaostřit od 12 cm, má 7lamelovou clonu a hmotnost 247 gramů. Další novinkou je 12mm T2.9 Zero-D se 16 členy v 10 skupinách a také 7lamelovou clonou. V tomto případě je možné ostřit od 18 cm a objektiv váží 675 gramů. Jako poslední novinka je tu 15mm T2.1 Zero-D s 12 členy v 9 skupinách. I zde je 7lamelová clona. Minimální zaostřovací vzdálenost je 15 cm, hmotnost pak 540 gramů. Zatímco 9mm objektiv je určen maximálně pro Super 35 (zhruba APS-C), další dva zvládnou už i full frame senzory. Ceny byly stanoveny na příznivé hodnoty $600, $1500 a $1200.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF
Už od příchodu Canonu EOS R s novým bajonetem RF se spekuluje o tom, zda Canon přejde na tento bajonet i u APS-C řady, která využívá systém EF-M. Nyní se opět objevují zprávy, že by k tomu mělo dojít.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře