www.digimanie.cz
>
>

CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu

CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
, , aktualita
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
K oblíbeným
reklama
Organizace CIPA opět zveřejnila čísla o dodávkách nových fotoaparátů na trh a asi nikoho nepřekvapí, že to šlo opět dolů. Pokud jde o CSC, tak tam šlo o 219.856 kusů, což znamená meziroční pokles o 6,0 %, nicméně proti letošnímu lednu o nárůst 0,5 %. Klesla i hodnota dodaných fotoaparátů, a to o 10,6 % (resp. 9,3 %). V případě zrcadlovek bylo dodáno 232.657 kusů, což je o něco více než u CSC a jde dokonce o 2,3% nárůst proti lednu, úplně jinak to vypadá ale meziročně proti únoru 2019. Tam jde o propad 19,0 %. Také hodnota fotoaparátů šla dolů, meziročně dokonce o 27,3 % (proti lednu o 11,3 %).
 
CIPA logo
 
Naprostá tragédie ale nastala u kompaktních fotoaparátů. Tam to s 226.530 kusy opravdu nevypadá moc dobře. Extrémní dlouhodobý propad jde vidět i na tom, že před 10 lety šlo o zhruba 6 milionů. Toto číslo znamená, že kompaktů se už prodává jen tolik, kolik zhruba CSC nebo DSLR. Rovněž jde o meziroční propad o 45,3 % (proti lednu o 36,8 %). Jde však vidět, že se výrobci i zákazníci soustředí na dražší high-endové modely. Hodnota totiž zdaleka nespadla tak výrazně a meziročně šlo o 20,8% pokles (proti lednu pak o 13,2 %).
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět
Společnost Nikon vydala se zpožděním zprávu o svém hospodaření za minulý rok. Není to příliš pozitivní čtení, zejména pokud se týče divize fotoaparátů. Bude se tak dále optimalizovat a hledat alternativní cesty.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů