www.digimanie.cz
>
>

CIPA 07/20: zájem o CSC roste, naopak DSLR míří opět dolů

CIPA 07/20: zájem o CSC roste, naopak DSLR míří opět dolů
, , aktualita
Máme zde červencová čísla dodávek fotoaparátů dle CIPA a opět je to o něco pozitivnější než v minulých měsících. Proti nim rostly CSC fotoaparáty a dokonce i kompakty. Zájem však klesá o zrcadlovky.
K oblíbeným
reklama
Asociace CIPA zveřejnila výsledky dodávek fotoaparátů za červenec 2020. Se 656 tisíci fotoaparáty se sice prodeje meziročně (proti červenci 2019) snížily o 43,7 %, ale proti červnu 2020 je to 28,4% nárůst. I když koronavirová pandemie stále trvá a spíše ještě nabírá na síle, lidé jsou už ochotni si kupovat nové přístroje. Docela se dařilo i kompaktům, které se 307 tisíci kusy zaznamenaly stejný 43,7% meziroční propad, ale proti minulému měsíci jde o opravdu obrovský 65,7% nárůst. Hodnotou jde pak o -41,3 %, resp. +24,4 %, což výjimečně znamená nárůst v levnějších kompaktech a ne high-endu jako obvykle.
 
CIPA logo
 
Jestli se něčemu nedařilo, tak jsou to zrcadlovky. Ty se opět znatelně propadají. Zaznamenaly necelých 135 tisíc kusů a 61,6% meziroční propad. Jde navíc i o jedinou kategorii, která se navzdory nemalém oživení trhu propadla, a to o 19,5 %. Pokud jde o hodnotu, jde o -55,6 % a -8,6 %. Naopak CSC fotoaparáty mohou slavit. Tam bylo dodáno téměř 215 tisíc fotoaparátů, což je sice stále o 20,1 % méně než loni touto dobou, ale proti červnu jde o nárůst 35 %. Budeme-li se bavit o hodnotě, jsou čísla ještě zajímavější, protože tam jde o nárůst dokonce i meziročně. Sice jen o pouhých 0,2 %, ale i tak se ukazuje, že vyšší cena fotoaparátů vykryje nižší počty. Proti červnu jde dokonce o +52,4 %.
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů