www.digimanie.cz
>
>

CIPA 09/20: výrazné oživení trhu, dařilo se především CSC

CIPA 09/20: výrazné oživení trhu, dařilo se především CSC
, , aktualita
Září letošního roku bylo ve znamení významného oživení trhu s fotoaparáty. Proti srpnu si polepšily všechny kategorie minimálně o třetinu, ještě lepší to bylo v případě CSC fotoaparátů. Těm se dařilo především finančně.
K oblíbeným
reklama
CIPA vydala další statistiku prodejů fotografické techniky. Za měsíc září to byla pěkná čísla s ohledem na trvající koronavirovou pandemii. Proti sprnu totiž velmi výrazně rostly všechny kategorie, a to i kompakty a zrcadlovky. Celý trh proti srpnu vzrostl o 47,8 % co do počtu kusů a 61,8 % financemi. Meziročně (proti září 2019) jde nicméně nadále o propad, a to o 32,2 % v počtu kusů, ale jen o 7,4 % v příjmech. Vzhledem k pandemii a trvalému zmenšování trhu to jsou vcelku pozitivní čísla.
 
CIPA logo
 
Pojďme se podívat na jednotlivé kategorie. Začneme kompakty. V jejich případě šlo o 405 tisíc kusů, což je 41,7% nárůst co do počtu kusů a 39,9% co do financí (meziročně -34,7 %, resp. -26,3 %). Zrcadlovkám se také dařilo, ačkoli ty zaznamenaly nejnižší nárůst proti srpnu o 31,1 % na 242 tisíc kusů. Finančně si polepšily o 31,1 %. Bohužel meziročně jsou kategorií s nejvyšší ztrátou, která činí 46,6 %, resp. 45,1 %. Naopak CSC fotoaparáty mohou slavit. Od srpna vzrostl trh o 62,4 % na 364 tisíc kusů a finančně šlo dokonce o 79,6% vzpruhu. Proti loňskému září tak bylo prodáno jen o 12,9 % méně kusů a finančně šlo dokonce o nárůst 21,4 %. Příjmy z prodejů CSC jsou tak jediným ukazatelem, který meziročně rostl.
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář