www.digimanie.cz
>
>

CIPA 10/20: trh se vrací do normálu, covidové propady skončily

CIPA 10/20: trh se vrací do normálu, covidové propady skončily
, , aktualita
Začal nový měsíc a s tím přichází statistiky prodejů za minulé měsíce, konkrétně za říjen. Čísla od CIPA ukazují, že koronavirová pandemie už nemá na prodeje fotoaparátů výraznější vliv. Prodeje fotografické techniky rostou.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová pandemie velmi tvrdě dopadla na prodeje fotoaparátů a objektivů, tomu je už ale konec a vše se vrací do normálních kolejí. Zůstává tak především tradiční (nekoronavirový) propad prodeje fotoaparátů jako takových. Naznačují tak čísla asociace CIPA. Za říjen 2020 se totiž prodalo 1,135 mil. fotoaparátů, což je 12,2% nárůst proti září 2020 a 22,8% propad proti loňskému říjnu 2019. To je vcelku obvyklý meziroční propad posledních let. Pokud jde o finance, tam šlo o nárůst o 8,4 % proti září, resp. o meziroční pokles o 4,9 %.
 
CIPA logo
 
Zatímco poslední dobou to nejvíce odnášely zrcadlovky, nyní se nejhůře dařilo kompaktům. Ty s 380,2 tisíc kusy nedosáhly ani na záříjová čísla (-6,2 %), natož na loňská říjnová (-36,3 %). Finančně šlo o -4,1 %, resp. o -27,3 %. Naopak zrcadlovky zažily výraznější comeback a proti září vzrostly o 40,1 % na 338,7 tisíc kusů, bohužel meziročně jde o 21% pokles (finančně jde o +43,3 %, resp. -22,0 %). Dobře jsou na tom tradičně už CSC fotoaparáty. Ty dosáhly na 416 tisíc kusů, což je sice menší nárůst proti září než u zrcadlovek (+14,2 %), ale meziročně mají jen malý 6,4% pokles. Finančně si polepšily v obou srovnáních o 2,8 %, resp. o 11,9 %.
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů