www.digimanie.cz
>
>

CIPA 11/20: optimismus pohasíná, prodeje opět klesají

CIPA 11/20: optimismus pohasíná, prodeje opět klesají
, , aktualita
Máme tu další nový měsíc a s ním i zveřejnění statistik prodejů fotoaparátů za ty uplynulé. Pozitivní trend minulých měsíců bohužel skončil a prodeje za listopad 2020 opět zamířily směrem dolů.
K oblíbeným
reklama
Posledních pár měsíců bylo ve znamení oživení trhu s digitálními fotoaparáty po začátku koronavirové pandemie. Bohužel za listopad 2020 to dle statistik CIPA opět nevypadá moc růžově. Bylo dodáno 1,04 milionu fotoaparátů, což je o 8,3 % méně než v říjnu a meziročně (proti 11/2019) jde o 27,2% pokles. Finančně jde o 3,7% pokles, meziročně pak jen o 6,8 %, což je poměrně pozitivní číslo vzhledem k tomu, o kolik klesly počty kusů. A jak si vedly jednotlivé kategorie?
 
CIPA logo
 
V případě kompaktů to bylo 374 tisíc kusů, přičemž ty klesly jen o 1,6 % proti říjnu (v tom byly nejlepší), ale naopak byly nejhorší v meziročním propadu, který dosáhl 38,6 %. Největší propad proti říjnu zamířil do kategorie zrcadlovek. V jejich případě bylo dodáno jen 278 tisíc kusů, což je 17,8% propad proti říjnu, meziročně to pak bylo o 23,9 %. Nejlépe jsou na tom CSC fotoaparáty s 388 tisíci kusy. Ty se svým 7,8% propadem proti říjnu spadly sice více než kompakty, ale meziroční propad se 14,4 % byl u všech kategorií nejnižší a jde také o kategorii, která je na tom finančně nejlépe. Proti říjnu se nic nezměnilo a meziročně zaznamenaly dokonce 11,3% nárůst. Jediné kladné číslo ze všech statistik.
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx
Samsung uvedl nový obrazový snímač pro telefony, ISOCELL HM3. Novinka je typu 1/1,33" a disponuje rozlišením 108 megapixelů při malých 0,8μm pixelech. Disponuje technologií Nonacell slučující 9 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře