reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Corel uvádí novou verzi PaintShop Pro X7

30.8.2014, Milan Šurkala, aktualita
Corel přichází s novou verzí svého grafického programu PaintShop Pro X7 a Pro X7 Ultimate. Novinka přináší vyšší rychlost aplikace, najdete tu i content-aware funkce. PaintShop Pro X7 umí pracovat i s XMP soubory.
Grafický software Corel PaintShop Pro není dnes už tak populární jako v minulosti a s Photoshopem od Adobe svádí dost nerovný souboj. I přesto se společnost Corel nevzdává a představila novou verzi PaintShop Pro X7 a X7 Ultimate. Nová verze přináší content-aware funkci Magic Fill, která na základě okolí maže nepatřičné objekty, které nahradí pozadím. Výrobce slibuje také o 30 % vyšší výkon štětců. Aplikace umí navrhovat paletu materiálů tak, aby barevně ladili s obrázkem a byly vhodné k doplnění. Nové jsou i funkce výřezů objektů.


Corel PaintShop Pro X7


Používání mnoha efektů bylo zjednodušeno a vylepšen byl i dialog pro tvorbu nového obrázku s výběrem oblíbených poměrů stran. Funkce Smart Edge pomáhá zpřesnit a zjednodušit úpravy kolem rohů. Zjednodušena byla i práce s vrstvami, kdy je jednodušší upravovat pořadí vrstev a PaintShop Pro X7 nyní umí pracovat i XMP soubory. Verze X7 Ultimate navíc přináší inteligentní korekční software Perfectly Clear od Athentech Imaging, Reallusion FaceFilter3 Standard pro retuše tváří a kolekci Creative obsahující přes 100 pozadí a desítky dalších štětců a textur.

PaintShop Pro X7 bude k dispozici za $80 / 70 EUR, upgrade z předchozí verze pak bude za $60 / 50 EUR. PaintShop Pro X7 Ultimate bude stát $99 / 90 EUR, v případě upgradu pak $80 / 70 EUR. Novinkou je dále Photo Video Suite X7 kombinující PaintShop Pro X7 a VideoStudio Pro X7 za $130 / 100 EUR. Upgrade v tomto případě vyjde na $100 / 80 EUR.

Zdroj: www.paintshoppro.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama