Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4

Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
, , aktualita
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Cosina jsme se dočkali nového full frame objektivu Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Kompatibilní má být s CSC fotoaparáty značky Sony, tedy bajonetem Sony E/FE. Na full frame tělu nabídne při 21mm reálné ohniskové vzdálenosti úhel záběru 90,8°. Informaci o ohniskové vzdálenosti, nastavené cloně i aktuálním zaostření je schopen předat elektronicky do fotoaparátu. Ten je tak schopen uložit tyto informace do EXIFu a případně také automaticky zvětšovat náhled při manuálním ostření. Toto také dovoluje správnou funkci mechanické stabilizace obrazu v tělech fotoaparátů Sony.
 
Cosina Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
 
Světelnost dosahuje vynikající hodnoty F1,4, což u tak širokoúhlého objektivu není úplně tradiční. Irisová clona se skládá ze 12 lamel a podporuje přiclonění maximálně na F16. Navíc je zde možnost měnit clonu bez využití aretovaných poloh, což se může hodit např. u videa. Optika objektivu se skládá ze 13 členů uspořádaných do 11 skupin, jsou zde i asférické členy. Minimální zaostřovací vzdálenost objektivu činí 25 cm a lze dosáhnout maximálního zvětšení 1:75 (tj. 0,13×). Rozměry objektivu činí 70,5 mm v průměru a 79,5 mm na délku. Využívá 62mm filtry a jeho hmotnost se zastavila na hodnotě 560 gramů. K objektivu je dodávána také sluneční clona. Cena novinky byla stanovena na 165 tisíc japonských jenů (cca 35 tisíc Kč) a v prodeji bude od letošního června.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala31 komentářů