Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4

Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
, , aktualita
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Cosina jsme se dočkali nového full frame objektivu Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Kompatibilní má být s CSC fotoaparáty značky Sony, tedy bajonetem Sony E/FE. Na full frame tělu nabídne při 21mm reálné ohniskové vzdálenosti úhel záběru 90,8°. Informaci o ohniskové vzdálenosti, nastavené cloně i aktuálním zaostření je schopen předat elektronicky do fotoaparátu. Ten je tak schopen uložit tyto informace do EXIFu a případně také automaticky zvětšovat náhled při manuálním ostření. Toto také dovoluje správnou funkci mechanické stabilizace obrazu v tělech fotoaparátů Sony.
 
Cosina Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
 
Světelnost dosahuje vynikající hodnoty F1,4, což u tak širokoúhlého objektivu není úplně tradiční. Irisová clona se skládá ze 12 lamel a podporuje přiclonění maximálně na F16. Navíc je zde možnost měnit clonu bez využití aretovaných poloh, což se může hodit např. u videa. Optika objektivu se skládá ze 13 členů uspořádaných do 11 skupin, jsou zde i asférické členy. Minimální zaostřovací vzdálenost objektivu činí 25 cm a lze dosáhnout maximálního zvětšení 1:75 (tj. 0,13×). Rozměry objektivu činí 70,5 mm v průměru a 79,5 mm na délku. Využívá 62mm filtry a jeho hmotnost se zastavila na hodnotě 560 gramů. K objektivu je dodávána také sluneční clona. Cena novinky byla stanovena na 165 tisíc japonských jenů (cca 35 tisíc Kč) a v prodeji bude od letošního června.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala