Cosina uvedla světelný Voigtländer Nokton 35mm F1.2 pro Fujifilm X

Cosina uvedla světelný Voigtländer Nokton 35mm F1.2 pro Fujifilm X
, , aktualita
Další novinkou od společnosti Cosina je vysoce světelný objektiv Voigtländer Nokton 35mm F1.2. Ten byl konstruován výhradně pro CSC bajonet Fujifilm X s APS-C senzorem a má příjemně kompaktní rozměry.
K oblíbeným
reklama
Majitelé systému Fujifilm X si budou moci koupit pro svůj fotoaparát nový objektiv z dílen společnosti Cosina. Jde o model Voigtländer Nokton 35mm F1.2, který při 35mm reálné ohniskové vzdálenosti nabízí po přepočtu 53 mm a úhel záběru 44°. Skládá se z 8 optických členů uspořádaných do 6 skupin. Světelnost má vynikající hodnotu F1,2 a 12lamelová clona podporuje maximálně F16. Zaostřování je manuální pomocí systému helikoidu, což obvykle znamená sice pomalejší změnu zaostření, ale také velmi plynulou. Minimální zaostřovací vzdálenost je 30 cm, maximální zvětšení 1:6,7 (tj. 0,15×). Po přepočtu to dělá 1:4,5 (tj. 0,22×).
 
Cosina Voigtländer Nokton 35mm F1.2
 
Objektiv je poměrně kompaktní, má 59,6 mm v průměru a 39 mm na délku. Využívá filtrů se 46mm průměrem a váží 196 gramů. I když je ostření manuální, objektiv má elektrické kontakty pro přenos informací pro EXIF. Díky tomu i usnadňuje práci mechanické stabilizaci některých fotoaparátů Fujifilm (není potřeba zadávat ohniskovou vzdálenost ručně, objektiv předá její hodnotu fotoaparátu automaticky). Ceny byla stanovena na 78 tisíc japonských jenů (přes 15 tisíc Kč). 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů