www.digimanie.cz
>
>
>
>

Čtyři ocenění EISA 2014-2015 pro Panasonic, 3 pro fotoaparáty

Čtyři ocenění EISA 2014-2015 pro Panasonic, 3 pro fotoaparáty
, , aktualita
Také Panasonic byl na letošních cenách EISA 2014-2015 hodně úspěšný a dostal celkem čtyři ocenění, z čehož tři putovaly na adresu fotoaparátů. Jde o nejlepší pokročilý kompakt, cestovní kompakt a fotoaparát pro fotografie i video.
reklama
Společnost Panasonic patřila na letošních cenách EISA 2014-2015 k těm úspěšnějším, vždyť získala čtyři ocenění. Z nefotografických cen tu máme nejlepší BluRay přehrávač DMP-BDT700, další tři ceny se už týkají fotoaparátů. Nejlepší pokročilým kompaktem je pro letošek ultrazoom Panasonic Lumix FZ1000. Ten je prvním kompaktem se 4K videozáznamem. Nabídne velký 1" CMOS BSI snímač s rozlišením 20 megapixelů, data mohou být ukládána nejen do JPEGu, ale i RAWu. Objektiv Leica DC Vario-Elmarit nabídne ohniskový rozsah 25 až 400 milimetrů a velmi dobrou světelnost F2,8 až F4,0. K dispozici je rychlý autofokus i bezdrátové připojení Wi-Fi s podporou NFC.


Panasonic Lumix FZ1000


Nejlepším fotoaparátem vhodným pro fotografování i video se letos stal Panasonic Lumix GH4. Je vybaven 16MPx Live MOS snímačem, který zvládne profesionální záznam 4K videa. Snímkovací frekvence lze u různých rozlišení měnit od 2 fps až po 96 fps u zpomalených videosekvencí. Samozřejmostí je podpora externího mikrofonu. K dispozici je i nekomprimovaný HDMI výstup v rozlišení 4K. Najdete tu OLED hledáček, 3" displej a tělo z hořčíkových slitin pro zvýšenou odolnost.


Panasonic Lumix GH4


Nejlepším cestovním kompaktem se stal Panasonic Lumix TZ60. Tento model je vybaven elektronickým hledáčkem a objektivem Leica s 30× optickým zoomem v rozsahu 24 až 720 milimetrů a světelností F3,3 až F6,4. K dispozici je hybridní optická stabilizace, která pracuje v 5 osách a významně tak zlepšuje natáčení videosekvencí. Nechybí ani GPS a Wi-Fi s NFC.


Panasonic Lumix TZ60


Zdroj: www.eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů