www.digimanie.cz
>
>
>
>

Čtyři ocenění EISA 2014-2015 pro Panasonic, 3 pro fotoaparáty

Čtyři ocenění EISA 2014-2015 pro Panasonic, 3 pro fotoaparáty
, , aktualita
Také Panasonic byl na letošních cenách EISA 2014-2015 hodně úspěšný a dostal celkem čtyři ocenění, z čehož tři putovaly na adresu fotoaparátů. Jde o nejlepší pokročilý kompakt, cestovní kompakt a fotoaparát pro fotografie i video.
K oblíbeným
reklama
Společnost Panasonic patřila na letošních cenách EISA 2014-2015 k těm úspěšnějším, vždyť získala čtyři ocenění. Z nefotografických cen tu máme nejlepší BluRay přehrávač DMP-BDT700, další tři ceny se už týkají fotoaparátů. Nejlepší pokročilým kompaktem je pro letošek ultrazoom Panasonic Lumix FZ1000. Ten je prvním kompaktem se 4K videozáznamem. Nabídne velký 1" CMOS BSI snímač s rozlišením 20 megapixelů, data mohou být ukládána nejen do JPEGu, ale i RAWu. Objektiv Leica DC Vario-Elmarit nabídne ohniskový rozsah 25 až 400 milimetrů a velmi dobrou světelnost F2,8 až F4,0. K dispozici je rychlý autofokus i bezdrátové připojení Wi-Fi s podporou NFC.


Panasonic Lumix FZ1000


Nejlepším fotoaparátem vhodným pro fotografování i video se letos stal Panasonic Lumix GH4. Je vybaven 16MPx Live MOS snímačem, který zvládne profesionální záznam 4K videa. Snímkovací frekvence lze u různých rozlišení měnit od 2 fps až po 96 fps u zpomalených videosekvencí. Samozřejmostí je podpora externího mikrofonu. K dispozici je i nekomprimovaný HDMI výstup v rozlišení 4K. Najdete tu OLED hledáček, 3" displej a tělo z hořčíkových slitin pro zvýšenou odolnost.


Panasonic Lumix GH4


Nejlepším cestovním kompaktem se stal Panasonic Lumix TZ60. Tento model je vybaven elektronickým hledáčkem a objektivem Leica s 30× optickým zoomem v rozsahu 24 až 720 milimetrů a světelností F3,3 až F6,4. K dispozici je hybridní optická stabilizace, která pracuje v 5 osách a významně tak zlepšuje natáčení videosekvencí. Nechybí ani GPS a Wi-Fi s NFC.


Panasonic Lumix TZ60


Zdroj: www.eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů