Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Čtyři ocenění EISA 2014-2015 pro Panasonic, 3 pro fotoaparáty

15.8.2014, Milan Šurkala, aktualita
Také Panasonic byl na letošních cenách EISA 2014-2015 hodně úspěšný a dostal celkem čtyři ocenění, z čehož tři putovaly na adresu fotoaparátů. Jde o nejlepší pokročilý kompakt, cestovní kompakt a fotoaparát pro fotografie i video.
Společnost Panasonic patřila na letošních cenách EISA 2014-2015 k těm úspěšnějším, vždyť získala čtyři ocenění. Z nefotografických cen tu máme nejlepší BluRay přehrávač DMP-BDT700, další tři ceny se už týkají fotoaparátů. Nejlepší pokročilým kompaktem je pro letošek ultrazoom Panasonic Lumix FZ1000. Ten je prvním kompaktem se 4K videozáznamem. Nabídne velký 1" CMOS BSI snímač s rozlišením 20 megapixelů, data mohou být ukládána nejen do JPEGu, ale i RAWu. Objektiv Leica DC Vario-Elmarit nabídne ohniskový rozsah 25 až 400 milimetrů a velmi dobrou světelnost F2,8 až F4,0. K dispozici je rychlý autofokus i bezdrátové připojení Wi-Fi s podporou NFC.


Panasonic Lumix FZ1000


Nejlepším fotoaparátem vhodným pro fotografování i video se letos stal Panasonic Lumix GH4. Je vybaven 16MPx Live MOS snímačem, který zvládne profesionální záznam 4K videa. Snímkovací frekvence lze u různých rozlišení měnit od 2 fps až po 96 fps u zpomalených videosekvencí. Samozřejmostí je podpora externího mikrofonu. K dispozici je i nekomprimovaný HDMI výstup v rozlišení 4K. Najdete tu OLED hledáček, 3" displej a tělo z hořčíkových slitin pro zvýšenou odolnost.


Panasonic Lumix GH4


Nejlepším cestovním kompaktem se stal Panasonic Lumix TZ60. Tento model je vybaven elektronickým hledáčkem a objektivem Leica s 30× optickým zoomem v rozsahu 24 až 720 milimetrů a světelností F3,3 až F6,4. K dispozici je hybridní optická stabilizace, která pracuje v 5 osách a významně tak zlepšuje natáčení videosekvencí. Nechybí ani GPS a Wi-Fi s NFC.


Panasonic Lumix TZ60


Zdroj: www.eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.