www.digimanie.cz
>
>

Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie

Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie
, , aktualita
Každoroční fotografická soutěž Czech Press Photo má opět svého vítěze. Letos se jím stal Roman Vondrouš z ČTK se snímkem vztahujícím se k největšímu tématu dnešní doby, koronavirové pandemii.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová pandemie je největším tématem letošního roku, a tak není ani trochu divu, že vévodila letošnímu ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo 2020. Jejím vítězem se stal Roman Vondrouš z ČTK. Jeho snímek ukazuje jednoho z účastníků Národního průmyslového summitu, který se konal 9. září v Betlémské kapli v Praze. Účastníci museli projít desinfekční bránou, která spolu se světlem vytvářela působivé efekty. Snímek dle slov fotografa zároveň ukazuje odevzdanost a únavu z nelehké doby.
 
Desinfekce, Roman Vondrouš
vítězný snímek, autor: Roman Vondouš (Desinfekce)
 
I v dalších kategoriích se často objevovaly snímky ve spojitosti s koronavirem. Nepřekvapivě tomu tak bylo v kategorii Každodenní život ukazující cestujícího v plynové masce. Jejím autorem byl Martin Divíšek z agentury EPA. Všechny vítěze jednotlivých kategorií si můžete prohlédnout na stránkách soutěže.
 
Praha za dob koronaviru, Martin Divíšek
 
vítězný snímek kategorie Každodenní život, autor: Martin Divíšek (Praha za dob koronaviru)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR
Společnost Samyang představila druhou generaci svých objektivů VDSLR pro natáčení videa. Původní čtveřici ohlášených objektivů nyní rozšiřuje pátý model, extrémně širokoúhlý objektiv 14mm T3.1 Mark II.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot RX100 VII: nejlepší přítel cestovatele Sony Cyber-shot RX100 VII: nejlepší přítel cestovatele
Další naší recenzí prošel 1,0" kompakt Sony Cyber-shot RX100 VII. Tento fotoaparát umí natáčet 4K video, slow-motion až při 1000 fps, nechybí mu dotykový výklopný displej, fázové ostření a univerzální 8,3× optický zoom.
Včera, recenze, Milan Šurkala12 komentářů
Se snowboardistou se utrhla lavina, celé to natočil na kameru Se snowboardistou se utrhla lavina, celé to natočil na kameru
25letý Maurice Kervin měl hodně štěstí. Při snowboardingu v Coloradu se s ním totiž utrhla lavina. Naštěstí se mu nic vážného nestalo a celou příhodu dokonce i natočil na akční kameru. Uvidíme tak, jak to vlastně celé probíhá.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon a Sony vévodí japonskému trhu s fotoaparáty Canon a Sony vévodí japonskému trhu s fotoaparáty
Dle BCN Ranking jsou vítězi v prodeji fotoaparátů na japonském trhu zejména společnosti Sony a Canon. Ty vedou např. v kompaktech i CSC fotoaparátech, vysoko je Canon i v zrcadlovkách a Sony v kamerách.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nikon: prodeje za duben 2020 spadly o 80 %, bude se soustředit na CSC Nikon: prodeje za duben 2020 spadly o 80 %, bude se soustředit na CSC
V rozhovoru pro server Toyo Keizai se zástupce společnosti Nikon rozhovořil o budoucnosti značky. Znovu potvrdil soustředění se na CSC fotoaparáty i postupné oživování trhu, které se týká zejména Číny.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře