www.digimanie.cz
>
>

Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie

Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie
, , aktualita
Každoroční fotografická soutěž Czech Press Photo má opět svého vítěze. Letos se jím stal Roman Vondrouš z ČTK se snímkem vztahujícím se k největšímu tématu dnešní doby, koronavirové pandemii.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová pandemie je největším tématem letošního roku, a tak není ani trochu divu, že vévodila letošnímu ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo 2020. Jejím vítězem se stal Roman Vondrouš z ČTK. Jeho snímek ukazuje jednoho z účastníků Národního průmyslového summitu, který se konal 9. září v Betlémské kapli v Praze. Účastníci museli projít desinfekční bránou, která spolu se světlem vytvářela působivé efekty. Snímek dle slov fotografa zároveň ukazuje odevzdanost a únavu z nelehké doby.
 
Desinfekce, Roman Vondrouš
vítězný snímek, autor: Roman Vondouš (Desinfekce)
 
I v dalších kategoriích se často objevovaly snímky ve spojitosti s koronavirem. Nepřekvapivě tomu tak bylo v kategorii Každodenní život ukazující cestujícího v plynové masce. Jejím autorem byl Martin Divíšek z agentury EPA. Všechny vítěze jednotlivých kategorií si můžete prohlédnout na stránkách soutěže.
 
Praha za dob koronaviru, Martin Divíšek
 
vítězný snímek kategorie Každodenní život, autor: Martin Divíšek (Praha za dob koronaviru)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
7artisans uvádí kompaktní 35mm f/5.6 a rybí oko 7.5mm f/2.8 II 7artisans uvádí kompaktní 35mm f/5.6 a rybí oko 7.5mm f/2.8 II
Od společnosti 7artisans tu máme dvě novinky na poli objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností. Jednou je velmi kompaktní pancake objektiv 35mm f/5.6, druhým je pak nová generace rybího oka 7.5mm f/2.8 II FishEye.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla
Canon zkouší neotřelé produkty a jedním z nich je i jakési digitální vajíčko Posture Fit. To má za úkol monitorovat uživatele a varovat ho před nesprávným držením těla při dlouhé práci u stolu, např. s počítačem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
1.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
28.2.2021, aktualita, Milan Šurkala