www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>

Další ocenění TIPA 2012

Další ocenění TIPA 2012
, , aktualita
V posledním článku o letošních cenách TIPA 2012 se podíváme na další čtyři oceněné výrobce. Jednu cenu si odnesli společnosti Leica, Nokia a Pentax, dvě ocenění pak putovala směrem do Epsonu.
K oblíbeným
reklama
Z dalších výrobců, kteří dostali ocenění TIPA 2012, se podíváme na Leicu. Ta získala cenu za nejlepší prémiový fotoaparát, který se stala Leica M9-P. Tento fotoaparát je nástupcem modelu M9, s nímž sdílí 18MPx full frame čip. Novinkou je např. LCD displej se safírovým povrchem, který zajišťuje podstatně vyšší odolnost vůči poškrábání. Povrch fotoaparátu dále vylepšuje jistotu držení.

Cenu za nejlepší inovaci si odnesla Nokia za svou technologii PureView, kterou využívá v novém fotomobilu Nokia 808 PureView. Ten využívá na poměry své třídy obrovský 1/1,2" snímač s velmi vysokým rozlišením 41 megapixelů. Využívá technologii oversamplingu pro bezeztrátový digitální zoom i pro snížení šumu u fotografií i videa. V blízké budoucnosti bychom se měli dočkat více fotomobilů s touto technologií.

Společnost Pentax získala jedno ocenění za nejlepší odolný fotoaparát, kterým je Pentax Optio WG-2. K dispozici jsou dva modely, bez a s GPS modulem. Fotoaparát vydrží pád z 1,5 metru a tlak 100 kilogramů. Můžete jej používat až do hloubky 12 metrů a teplot -10°C. Objektiv má 5× optický zoom v rozsahu od 28 do 140 mm ohniska. Využívá služeb 16MPx CMOS čipu s BSI technologií. K dispozici jsou také Full HD videosekvence 1080p30. Zajímavý je i makro režim s možností snímat z 1cm vzdáleností a přisvícením LED diodami.

Společnost Epson sice získala dvě ceny (první byla za nejlepší projektor EH-TW9000W), nás ale bude zajímat zejména nejlepší profi fototiskárna. Jde o Epson Stylus Photo 1500W, která je schopna tisknout až A3+ fotografie. Využívá technologii Epson Claria Photographic s 6 inkousty. Maximální rozlišení činí 5760×1440 dpi a minimální velikost inkoustových kapek je 1,5 pl. Výhodou je bezdrátové Wi-Fi rozhraní a možnost tisku ze zařízení s operačním systémem iOS nebo Android pomocí aplikace Epson iPrint.

Zdroj: www.tipa.com
Nejnovější články
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková