www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>

Další ocenění TIPA 2012

Další ocenění TIPA 2012
, , aktualita
V posledním článku o letošních cenách TIPA 2012 se podíváme na další čtyři oceněné výrobce. Jednu cenu si odnesli společnosti Leica, Nokia a Pentax, dvě ocenění pak putovala směrem do Epsonu.
K oblíbeným
reklama
Z dalších výrobců, kteří dostali ocenění TIPA 2012, se podíváme na Leicu. Ta získala cenu za nejlepší prémiový fotoaparát, který se stala Leica M9-P. Tento fotoaparát je nástupcem modelu M9, s nímž sdílí 18MPx full frame čip. Novinkou je např. LCD displej se safírovým povrchem, který zajišťuje podstatně vyšší odolnost vůči poškrábání. Povrch fotoaparátu dále vylepšuje jistotu držení.

Cenu za nejlepší inovaci si odnesla Nokia za svou technologii PureView, kterou využívá v novém fotomobilu Nokia 808 PureView. Ten využívá na poměry své třídy obrovský 1/1,2" snímač s velmi vysokým rozlišením 41 megapixelů. Využívá technologii oversamplingu pro bezeztrátový digitální zoom i pro snížení šumu u fotografií i videa. V blízké budoucnosti bychom se měli dočkat více fotomobilů s touto technologií.

Společnost Pentax získala jedno ocenění za nejlepší odolný fotoaparát, kterým je Pentax Optio WG-2. K dispozici jsou dva modely, bez a s GPS modulem. Fotoaparát vydrží pád z 1,5 metru a tlak 100 kilogramů. Můžete jej používat až do hloubky 12 metrů a teplot -10°C. Objektiv má 5× optický zoom v rozsahu od 28 do 140 mm ohniska. Využívá služeb 16MPx CMOS čipu s BSI technologií. K dispozici jsou také Full HD videosekvence 1080p30. Zajímavý je i makro režim s možností snímat z 1cm vzdáleností a přisvícením LED diodami.

Společnost Epson sice získala dvě ceny (první byla za nejlepší projektor EH-TW9000W), nás ale bude zajímat zejména nejlepší profi fototiskárna. Jde o Epson Stylus Photo 1500W, která je schopna tisknout až A3+ fotografie. Využívá technologii Epson Claria Photographic s 6 inkousty. Maximální rozlišení činí 5760×1440 dpi a minimální velikost inkoustových kapek je 1,5 pl. Výhodou je bezdrátové Wi-Fi rozhraní a možnost tisku ze zařízení s operačním systémem iOS nebo Android pomocí aplikace Epson iPrint.

Zdroj: www.tipa.com
reklama
Nejnovější články
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P
Pro středoformátové fotoaparáty, jako je X1D II, je určen nový pevný objektiv XCD 4/45P. Vyznačuje se velmi kompaktní stavbou, vždyť na délku nemá ani 5 centimetrů a hmotnost dosahuje jen 320 gramů.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala