www.digimanie.cz
>
>

Dispo: aplikace simulující jednorázové fotoaparáty vám ukáže fotky až v 9:00

Dispo: aplikace simulující jednorázové fotoaparáty vám ukáže fotky až v 9:00
, , aktualita
Aplikace Dispo zažívá boom. Simuluje jednorázové fotoaparáty a vyvolávání fotek, takže si na fotky musíte počkat do zítřejšího rána. Nová sociální verze aplikace pak velmi rychle vyčerpala maximální počet betatesterů.
K oblíbeným
reklama
YouTuber David Dobrik koncem roku 2019 založil aplikaci David's Disposables (nyní Dispo). Všiml si totiž, že jeho známý fotí na party jednorázovým fotoaparátem a to mu vnuklo myšlenku, že s takovým fotoaparátem si člověk užije zábavu, ale současně se soustředí na prožitek, neboť nemůže kontrolovat snímky přímo na místě. Musí počkat, až se vyvolají. Jeho aplikace Dispo tak simuluje právě tyto fotoaparáty. Umožňuje fotit, ale neukáže vyfocené snímky. Ty se totiž musí "vyvolat" a "dorazí" až v 9 ráno. Teprve následující den je aplikace ukáže a lidem se taková myšlenka dost líbí. Původní aplikaci používá už několik milionů lidí (v říjnu 2020, kdy vybrala 4 mil. USD na investicích, měla 2,6 milionu uživatelů) a na App Store má hodnocení 4,1, což není vůbec špatné.
 
Dispo
 
Prozatím je k dispozici jen pro Apple iOS, díky čemuž je přirovnávána k dnes tak oblíbené sociální síti Clubhouse. I ta je prozatím dostupná jen pro iOS a nikoli pro Android. Dispo je k dispozici bezplatně s reklamami nebo za předplatné 0,99 USD. Nyní se objevila i sociální verze aplikace. Ta dovoluje vytvářet společná alba fotografií více uživatelů. Přibyl také export do Snapchatu, nicméně stále se snaží o nostalgické pocity z používání. V rámci beta programu této sociální verze bylo k dispozici 10 tisíc míst (Apple TestFlight) a všechna jsou už zabrána.
 
Grafton Tanner, profesor z University of Georgia, okomentoval aplikaci: "Jednou z věcí o nostalgii, o které se příliš nemluví, je to, že člověk může být nostalgický dokonce ve věcech, které nezažil (aplikace cílí na mladé lidi, kteří ale většinou nezažili filmové fotoaparáty, pozn. redakce). Nostalgie se může ukázat jako reprezentace něčeho, co je výrazně odlišné od reality, v níž žijeme. Je to něco jako okno do alternativní reality."
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony
Snímače pro telefony jsou v poslední době stále čím dál tím větší a Sony si podle posledních úniků chystá dokonce 1" senzor IMX800. Tím by měl překonal i nový velký Samsung ISOCELL GN2 typu 1/1,2".
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35 Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35
Společnost Harman, která vyrábí např. známé filmy Ilford, přichází na trh s novým kinofilmovým kompaktem EZ-35. Nepůjde o jednorázový fotoaparát, tento totiž nabídne možnost vyměnit film za jiný a šetří tak životní prostředí.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů