www.digimanie.cz
>
>

Dispo: aplikace simulující jednorázové fotoaparáty vám ukáže fotky až v 9:00

Dispo: aplikace simulující jednorázové fotoaparáty vám ukáže fotky až v 9:00
, , aktualita
Aplikace Dispo zažívá boom. Simuluje jednorázové fotoaparáty a vyvolávání fotek, takže si na fotky musíte počkat do zítřejšího rána. Nová sociální verze aplikace pak velmi rychle vyčerpala maximální počet betatesterů.
K oblíbeným
reklama
YouTuber David Dobrik koncem roku 2019 založil aplikaci David's Disposables (nyní Dispo). Všiml si totiž, že jeho známý fotí na party jednorázovým fotoaparátem a to mu vnuklo myšlenku, že s takovým fotoaparátem si člověk užije zábavu, ale současně se soustředí na prožitek, neboť nemůže kontrolovat snímky přímo na místě. Musí počkat, až se vyvolají. Jeho aplikace Dispo tak simuluje právě tyto fotoaparáty. Umožňuje fotit, ale neukáže vyfocené snímky. Ty se totiž musí "vyvolat" a "dorazí" až v 9 ráno. Teprve následující den je aplikace ukáže a lidem se taková myšlenka dost líbí. Původní aplikaci používá už několik milionů lidí (v říjnu 2020, kdy vybrala 4 mil. USD na investicích, měla 2,6 milionu uživatelů) a na App Store má hodnocení 4,1, což není vůbec špatné.
 
Dispo
 
Prozatím je k dispozici jen pro Apple iOS, díky čemuž je přirovnávána k dnes tak oblíbené sociální síti Clubhouse. I ta je prozatím dostupná jen pro iOS a nikoli pro Android. Dispo je k dispozici bezplatně s reklamami nebo za předplatné 0,99 USD. Nyní se objevila i sociální verze aplikace. Ta dovoluje vytvářet společná alba fotografií více uživatelů. Přibyl také export do Snapchatu, nicméně stále se snaží o nostalgické pocity z používání. V rámci beta programu této sociální verze bylo k dispozici 10 tisíc míst (Apple TestFlight) a všechna jsou už zabrána.
 
Grafton Tanner, profesor z University of Georgia, okomentoval aplikaci: "Jednou z věcí o nostalgii, o které se příliš nemluví, je to, že člověk může být nostalgický dokonce ve věcech, které nezažil (aplikace cílí na mladé lidi, kteří ale většinou nezažili filmové fotoaparáty, pozn. redakce). Nostalgie se může ukázat jako reprezentace něčeho, co je výrazně odlišné od reality, v níž žijeme. Je to něco jako okno do alternativní reality."
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X
Kodak Professional přichází na trh s dnes už nepříliš tradičním produktem. Jde o jednorázový kompaktní fotoaparát s kinofilmem. Tím je legendární Kodak Tri-X s citlivostí ISO 400 a charakteristickým zrnem. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mitakon uvedl světelný objektiv Speedmaster 90mm f/1.5 Mitakon uvedl světelný objektiv Speedmaster 90mm f/1.5
ZY Optics uvádí na trh další světelný objektiv patřící do řady Mitakon Speedmaster. Má ohniskovou vzdálenost 90 mm, takže tentokrát není světelnost F0,95, jak je u této řady obvyklé, ale stále pěkných F1,5.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy
Qualcomm uvedl nový high-endový procesor Snapdragon 8 Gen1, který hodně vylepšuje schopnosti pro zpracování fotografií. Má 18bitový ISP, technologie Leicy, ale také výkonnější procesor pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Honor 50 Lite s 1/1,7" čipem přichází na český trh Honor 50 Lite s 1/1,7" čipem přichází na český trh
Další novinkou společnosti Honor je nový 50 Lite se čtveřicí fotoaparátů na zádi. Ty tvoří efektní kruh a využití najde i umělá inteligence. Jeho hlavní snímač je typu 1/1,7", vepředu pak najdeme 16MPx kamerku.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22 Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22
Už jen pár týdnů nás dělí od uvedení nových fotomobilů Samsung Galaxy S22. Nyní se na internetu objevují informace o fotografických modulech, které bychom tu měli najít. Měl by mít 1/1,57" hlavní snímač.
1.12.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů