www.digimanie.cz
>
>

Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D

Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
, , aktualita
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
K oblíbeným
reklama
Máme tu další snímek s obřím rozlišením v gigapixelech. Tentokrát jde o digitalizaci slavného obrazu Jan Vermeera s názvem Dívka s perlou. Výsledek má 10 gigapixelů, tedy 10 tisíc MPx. Konkrétně jde o rozlišení 93205×108565 pixelů. Celkově se skládá z 9100 fotografií pořízených mikroskopem Hirox 3D Digital Microscope RH-2000. Rozlišení je takové, že můžeme pozorovat detaily o velikosti 4,4 mikrometru a 10 klíčových oblastí obrazu bylo naskenováno dokonce s ještě větším rozlišením, kdy lze rozlišit detaily velké jen 1,1 mikrometru.
 
 
Aby to bylo ještě zajímavější, tyto detaily lze pozorovat dokonce ve 3D, natáčet si daný výřez a měnit i polohu osvětlení. Můžete tak studovat strukturu malby, praskliny a další detaily. Malbu si lze podrobně prohlédnout na stránkách projektu micro-pano.com/pearl. Také se můžete podívat na video pořízené při skenování obrazu. Pokud byste však chtěli vidět skutečný obraz, musíte vyrazit do muzea umění Mauritshuis v Haagu v Nizozemí, nebude-li zrovna uzavřeno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony
Snímače pro telefony jsou v poslední době stále čím dál tím větší a Sony si podle posledních úniků chystá dokonce 1" senzor IMX800. Tím by měl překonal i nový velký Samsung ISOCELL GN2 typu 1/1,2".
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35 Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35
Společnost Harman, která vyrábí např. známé filmy Ilford, přichází na trh s novým kinofilmovým kompaktem EZ-35. Nepůjde o jednorázový fotoaparát, tento totiž nabídne možnost vyměnit film za jiný a šetří tak životní prostředí.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů