www.digimanie.cz
>
>

Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D

Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
, , aktualita
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
K oblíbeným
reklama
Máme tu další snímek s obřím rozlišením v gigapixelech. Tentokrát jde o digitalizaci slavného obrazu Jan Vermeera s názvem Dívka s perlou. Výsledek má 10 gigapixelů, tedy 10 tisíc MPx. Konkrétně jde o rozlišení 93205×108565 pixelů. Celkově se skládá z 9100 fotografií pořízených mikroskopem Hirox 3D Digital Microscope RH-2000. Rozlišení je takové, že můžeme pozorovat detaily o velikosti 4,4 mikrometru a 10 klíčových oblastí obrazu bylo naskenováno dokonce s ještě větším rozlišením, kdy lze rozlišit detaily velké jen 1,1 mikrometru.
 
 
Aby to bylo ještě zajímavější, tyto detaily lze pozorovat dokonce ve 3D, natáčet si daný výřez a měnit i polohu osvětlení. Můžete tak studovat strukturu malby, praskliny a další detaily. Malbu si lze podrobně prohlédnout na stránkách projektu micro-pano.com/pearl. Také se můžete podívat na video pořízené při skenování obrazu. Pokud byste však chtěli vidět skutečný obraz, musíte vyrazit do muzea umění Mauritshuis v Haagu v Nizozemí, nebude-li zrovna uzavřeno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář