www.digimanie.cz
>
>

Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D

Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
, , aktualita
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
K oblíbeným
reklama
Máme tu další snímek s obřím rozlišením v gigapixelech. Tentokrát jde o digitalizaci slavného obrazu Jan Vermeera s názvem Dívka s perlou. Výsledek má 10 gigapixelů, tedy 10 tisíc MPx. Konkrétně jde o rozlišení 93205×108565 pixelů. Celkově se skládá z 9100 fotografií pořízených mikroskopem Hirox 3D Digital Microscope RH-2000. Rozlišení je takové, že můžeme pozorovat detaily o velikosti 4,4 mikrometru a 10 klíčových oblastí obrazu bylo naskenováno dokonce s ještě větším rozlišením, kdy lze rozlišit detaily velké jen 1,1 mikrometru.
 
 
Aby to bylo ještě zajímavější, tyto detaily lze pozorovat dokonce ve 3D, natáčet si daný výřez a měnit i polohu osvětlení. Můžete tak studovat strukturu malby, praskliny a další detaily. Malbu si lze podrobně prohlédnout na stránkách projektu micro-pano.com/pearl. Také se můžete podívat na video pořízené při skenování obrazu. Pokud byste však chtěli vidět skutečný obraz, musíte vyrazit do muzea umění Mauritshuis v Haagu v Nizozemí, nebude-li zrovna uzavřeno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: leden 2022 Doporučené fotoaparáty: leden 2022
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat v nabídce nejrůznějších fotoaparátů a telefonů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala3 komentáře
YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT
CEO YouTube, Susan Wojcicki, zveřejnila několik zajímavých informací o tom, jak YouTube plánuje pokračovat v roce 2022. Zvažuje se např. integrace NFT nebo další rozšiřování možností YouTube Shorts.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej
Ricoh uvede na trh novou 360° kamerku Theta X. Ta dostane několik užitečných vylepšení jako např. vyměnitelný akumulátor nebo 2,25" displej, díky čemuž sníží svou závislost na připojení k mobilnímu telefonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu
Sociální sítě mohou být zejména pro mladé lidi hodně návykové a ještě horší to může být pro ty, kteří tam kvůli svému věku ani nemají co dělat. Matka 11leté dcery, která spáchala sebevraždu, ze smrti dívky viní cílenou návykovost těchto sítí.
26.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica
Huawei se během posledních let poněkud odmlčel kvůli americkým sankcím. Nyní to chce ale zkusit znovu a přichází s novým telefonem P50 Pro. Jeho fotografická část nese proslulé jméno německé Leicy.
25.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů