www.digimanie.cz
>
>
>

DJI uvádí aktualizované gimbaly RS2 a RSC2

DJI uvádí aktualizované gimbaly RS2 a RSC2
, , aktualita
Společnost DJI přichází s novou generací svých gimbalů. Vypouští jméno Ronin a nové modely se budou jmenovat zkráceně jen RS 2 a RSC 2. Přidávají na poměru nosnosti a vlastní hmotnosti, mají i výkonnější motorky.
K oblíbeným
reklama
Pokud hodně natáčíte video, patrně už máte nějaký ten gimbal pro stabilizaci obrazu. DJI už nějakou dobu vyrábí gimbaly a nyní představuje dvě novinky RS 2 a kompaktnější RSC 2. Jak vidíme, z názvů už vymizelo slůvko Ronin. Nové modely mají nový stavový displej, zvyšují také výkon motorků a kvalitu práce s těžšími fotoaparáty.
 
DJI RS 2 a RSC 2
 
DJI RS 2 tak nyní unese až 4,5 kg, sám váží 960 gramů (destička dalších 150 gramů a grip BG30 pak 265 gramů). Má 1,4" dotykovou obrazovku pro zobrazení nastavení gimbalu i dat z fotoaparátu. Použit byl Titan Stabilization Algorithm, který vylepšuje predikci pohybu a přizpůsobuje se uživateli, čímž snižuje nutnost nastavení parametrů pro stabilizování. Funkce SuperSmooth pak vylepšuje účinek i s objektivy s delšími ohniskovými vzdálenostmi přes 100 mm. Novinka je kompatibilní i se stativovými destičkami Arca Swiss a Manfrotto.
 
DJI RSC 2
 
Najdeme zde akumulátor LiPo 4S se 30,03 Wh (15,4 V, 1950 mAh), který má vydržet na 2 hodiny provozu a pomocí 24W adaptéru má nabit za 1,5 hodiny. K dispozici je Bluetooth 5.0 i USB-C. Ve složeném stavu má 260×265×70 mm (bez gripu), v rozloženém stavu pak 410×260×195 mm včetně gripu. 
 
DJI RSC 2
 
DJI RSC 2 je kompaktnější variantou. V tomto případě je nosnost 3,0 kg a má 1,0" displej OLED. Přestože jde o menší model, je se svými 1216 gramy těžší. Není totiž z uhlíkových vláken jako RS 2. Destička váží 102 gramů, grip pak 160 gramů (plastový), resp. 226 gramů (kovový). Tento model má o něco menší akumulátor s 24,48 Wh (7,2 V 3400 mAh). V tomto případě však i přesto vydrží na 14 hodin, nabíjení je však se 2 hodinami pomocí 18W nabíječky o něco delší. Ceny byly stanoveny na $499 za RSC 2 a $849 za RS 2. V případě balíčku Pro Combo s držákem na telefon, pouzdrem, RavenEye Image Transmitter a Focus Motor pak vyjdou gimbaly na $739, resp. $999.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů