www.digimanie.cz
>
>
>

DJI uvádí gimbal Osmo Mobile 4 s magnetickým držákem

DJI uvádí gimbal Osmo Mobile 4 s magnetickým držákem
, , aktualita
Od DJI jsme se dočkali nového gimbalu pro mobilní telefony. Ten mění způsob přichycení telefonu, kdy čelisti dostávají magnetický držák a s tím i svižnější připojení na gimbal. Ten si také troufne na vyšší hmotnosti telefonů.
K oblíbeným
reklama
I když mnohé telefony mají účinné stabilizace obrazu, pro vysoce stabilní video záběry je pořádný gimbal nadále důležitou pomůckou. Proto společnost DJI představuje novou generaci 3osého gimbalu Osmo Mobile 4 (OM4). Proti předchůdci se vzhledově příliš nezměnil, dostal světlejší barvu a výraznější změnou je akorát uchycení telefonu. Čelisti držící telefon jsou nyní odnímatelné a magneticky se dají přichytit na gimbal. Telefon je tak snadné sejmout z gimbalu, používat ho s nasazenými čelistmi a pak svižně magneticky přichytit zpět na gimbal.
 
DJI Osmo Mobile 4 (OM4)
 
Ve rozloženém stavu má rozměry 276×119,6×103,6 mm, složit se dá na 163×99,5×46,5 mm. Hmotnost je pak 434 gramů (gimbalu i magnetických držáků dohromady) proti 405 gramům předchůdce. Zatímco ten si troufl na hmotnosti telefonů 200+/-30 gramů, novinka má zvládnout i těžší modely s 230+/-60 gramů. Podporuje tloušťku telefonů 6,9 až 10,0 mm a šířku 67 až 84 mm. Zůstává tu akumulátor Li-Ion typu 18650 s kapacitou 2450 mAh, který pojme 17,64 Wh energie. Vydržet má na 15 hodin provozu, nabije se pak za 2,5 hodiny přes USB-C.
 
DJI Osmo Mobile 4 (OM4)
 
Nechybí zde tradiční funkce ActiveTrack 3.0 pro sledování objektu, Story Mode nabídne kreativní šablony, DynamicZoom je jiným názvem pro efekt dolly zoom známý z filmů Alfreda Hitchcocka, dále je tu CloneMe Pano pro zopakování osoby několikrát v obrazu a k dispozici je také ovládání gesty (Gesture Control). Samozřejmostí je i podpora pro hyper-lapse, motion-lapse a time-lapse. Cena novinky byla stanovena na 149 EUR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
23.1.2021, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu
Takeshi Tokura poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přiznal jednu zajímavou věc. 8K videosekvence u full frame CSC fotoaparátu Canon EOS R5 byly především marketingovým tahákem. Canon chtěl být prvním s 8K.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala