Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

DJI uvádí gimbal Osmo Mobile 4 s magnetickým držákem

27.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Od DJI jsme se dočkali nového gimbalu pro mobilní telefony. Ten mění způsob přichycení telefonu, kdy čelisti dostávají magnetický držák a s tím i svižnější připojení na gimbal. Ten si také troufne na vyšší hmotnosti telefonů.
I když mnohé telefony mají účinné stabilizace obrazu, pro vysoce stabilní video záběry je pořádný gimbal nadále důležitou pomůckou. Proto společnost DJI představuje novou generaci 3osého gimbalu Osmo Mobile 4 (OM4). Proti předchůdci se vzhledově příliš nezměnil, dostal světlejší barvu a výraznější změnou je akorát uchycení telefonu. Čelisti držící telefon jsou nyní odnímatelné a magneticky se dají přichytit na gimbal. Telefon je tak snadné sejmout z gimbalu, používat ho s nasazenými čelistmi a pak svižně magneticky přichytit zpět na gimbal.
 
DJI Osmo Mobile 4 (OM4)
 
Ve rozloženém stavu má rozměry 276×119,6×103,6 mm, složit se dá na 163×99,5×46,5 mm. Hmotnost je pak 434 gramů (gimbalu i magnetických držáků dohromady) proti 405 gramům předchůdce. Zatímco ten si troufl na hmotnosti telefonů 200+/-30 gramů, novinka má zvládnout i těžší modely s 230+/-60 gramů. Podporuje tloušťku telefonů 6,9 až 10,0 mm a šířku 67 až 84 mm. Zůstává tu akumulátor Li-Ion typu 18650 s kapacitou 2450 mAh, který pojme 17,64 Wh energie. Vydržet má na 15 hodin provozu, nabije se pak za 2,5 hodiny přes USB-C.
 
DJI Osmo Mobile 4 (OM4)
 
Nechybí zde tradiční funkce ActiveTrack 3.0 pro sledování objektu, Story Mode nabídne kreativní šablony, DynamicZoom je jiným názvem pro efekt dolly zoom známý z filmů Alfreda Hitchcocka, dále je tu CloneMe Pano pro zopakování osoby několikrát v obrazu a k dispozici je také ovládání gesty (Gesture Control). Samozřejmostí je i podpora pro hyper-lapse, motion-lapse a time-lapse. Cena novinky byla stanovena na 149 EUR.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.