www.digimanie.cz
>
>
>

DJI uvádí gimbal Osmo Mobile 4 s magnetickým držákem

DJI uvádí gimbal Osmo Mobile 4 s magnetickým držákem
, , aktualita
Od DJI jsme se dočkali nového gimbalu pro mobilní telefony. Ten mění způsob přichycení telefonu, kdy čelisti dostávají magnetický držák a s tím i svižnější připojení na gimbal. Ten si také troufne na vyšší hmotnosti telefonů.
K oblíbeným
reklama
I když mnohé telefony mají účinné stabilizace obrazu, pro vysoce stabilní video záběry je pořádný gimbal nadále důležitou pomůckou. Proto společnost DJI představuje novou generaci 3osého gimbalu Osmo Mobile 4 (OM4). Proti předchůdci se vzhledově příliš nezměnil, dostal světlejší barvu a výraznější změnou je akorát uchycení telefonu. Čelisti držící telefon jsou nyní odnímatelné a magneticky se dají přichytit na gimbal. Telefon je tak snadné sejmout z gimbalu, používat ho s nasazenými čelistmi a pak svižně magneticky přichytit zpět na gimbal.
 
DJI Osmo Mobile 4 (OM4)
 
Ve rozloženém stavu má rozměry 276×119,6×103,6 mm, složit se dá na 163×99,5×46,5 mm. Hmotnost je pak 434 gramů (gimbalu i magnetických držáků dohromady) proti 405 gramům předchůdce. Zatímco ten si troufl na hmotnosti telefonů 200+/-30 gramů, novinka má zvládnout i těžší modely s 230+/-60 gramů. Podporuje tloušťku telefonů 6,9 až 10,0 mm a šířku 67 až 84 mm. Zůstává tu akumulátor Li-Ion typu 18650 s kapacitou 2450 mAh, který pojme 17,64 Wh energie. Vydržet má na 15 hodin provozu, nabije se pak za 2,5 hodiny přes USB-C.
 
DJI Osmo Mobile 4 (OM4)
 
Nechybí zde tradiční funkce ActiveTrack 3.0 pro sledování objektu, Story Mode nabídne kreativní šablony, DynamicZoom je jiným názvem pro efekt dolly zoom známý z filmů Alfreda Hitchcocka, dále je tu CloneMe Pano pro zopakování osoby několikrát v obrazu a k dispozici je také ovládání gesty (Gesture Control). Samozřejmostí je i podpora pro hyper-lapse, motion-lapse a time-lapse. Cena novinky byla stanovena na 149 EUR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem
Společnost Canon pro některé trhy představila nové instantní fotografické tiskárny IVY CLIQ2 a IVY CLIQ+2. Ty jsou zajímavé tím, že samy o sobě obsahují integrovaný fotoaparát, pokročilejší model má i přisvětlovací LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
19.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář