Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

DJI uvedlo gimbal Osmo Mobile 3 pro smartphony

15.8.2019, Milan Šurkala, aktualita
Kdo to s profesionálnějším natáčením videa pomocí smartphonu myslí vážně, bude jistě potěšen inovovanou nabídkou gimbalů od společnosti DJI. Její nový Osmo Mobile 3 je menší a snáze ovladatelný než předchůdce.
Dnešní telefony umí natáčet dosti kvalitní videosekvence a mnozí je používají např. k vlogování. Aby byly záběry ještě stabilnější, využívají se obvykle různé gimbaly a právě do třídy těchto produktů směřuje novinka čínské společnosti DJI, gimbal Osmo Mobile 3. Je skládací, takže v transportním stavu zabírá jen 157×130×46 mm a váží 405 gramů. V pracovním stavu jeho rozměry narostou na 285×125×103 mm.
 
DJI Osmo Mobile 3
 
Stabilizovat dokáže ve třech osách a jeho grip je vůči telefonu natočen o 15° pro ergonomicky pohodlnější úchop a snazší ovládání jednou rukou. Stabilnější videa jsou zajištěna i pokročilými technologiemi, jako je Active Track 3.0 pro sledování objektu, což umožní pořizovat i působivá hyper-lapse videa. Samozřejmostí jsou i módy pro time-lapse a panoramata. Tvůrci pak připravili i mobilní aplikaci DJI Mimo s tutoriály, šablonami a inteligentními režimy pro natáčení videa. Maximální rychlost rotace je 120° za sekundu.
 
DJI Osmo Mobile 3
 
Gimbal je kompatibilní s telefony o hmotnosti do cca 200 gramů (+/- 30 gramů), šířky 62 až 88 mm (takže iPhone SE a jeho předchůdci se tu neudrží) a mohou být maximálně 9,5 mm tlusté. O napájení se tu stará Li-Ion článek 18650 s kapacitou 2450 mAh (celkově 17,64 Wh energie), který má vydržet maximálně na 15 hodin provozu. S 10W nabíječkou je pak nabit za 2,5 hodiny. Ke spojení se smartphonem využívá rozhraní Bluetooth 5.0 LE. Ceny byla stanovena na 109 EUR.
 
DJI Osmo Mobile 3
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.