www.digimanie.cz
>
>

Dodávky fotoaparátů 06/20: oživení po začátku pandemie, meziročně velký pád

Dodávky fotoaparátů 06/20: oživení po začátku pandemie, meziročně velký pád
, , aktualita
Máme tu nejnovější výsledky dodávek fotoaparátů zveřejňované asociací CIPA. Došlo sice k výraznému oživení po začátku koronavirové pandemie, ale meziročně jde i nadále o velmi výrazný pokles.
K oblíbeným
reklama
Je za námi další měsíc a asociace CIPA zveřejnila výsledky dodávek fotoaparátů za červen 2020. Výjimečně to budou i trochu pozitivní data, na což poslední dobou nejsme zvyklí. Konkrétně jde o to, že navzdory tomu, že koronavirová pandemie pokračuje a silněji, než kdykoli předtím, omezení se rozvolňují a lidé jsou opět ochotni více utrácet. Proti začátku pandemie tak dodávky značně vzrostly, ale meziročně proti stejnému období minulého roku jde i tak o dramatický pokles.
 
CIPA logo
 
Pojďme se tedy podívat na dosažená čísla. Celkově bylo za červen 2020 dodáno 511,5 tisíce fotoaparátů, což o 38,8 % více než v květnu, ale o 59,2 % méně než v červnu 2019. Pokud jde o jejich hodnotu, tak nárůst byl sice proti minulému měsíci nižší (+34,4 %), jde ale vidět, že se v dlouhodobém horizontu neustále zvyšuje hodnota prodaných fotoaparátů, takže meziroční propad byl "jen" o 45,2 %.
 
Pokud jde o kompakty, ty jsou na tom pro tento měsíc nejhůře. Těm proti květnu stouply dodávky jen o 19,5 % na 185 tisíc kusů, ale meziročně jde o výrazný pokles 69,7 %. V řeči peněz jde o +28,4 %, resp. -56 %. Zrcadlovkám se se 167 tisíci kusy tentokrát dost dařilo, ty proti květnu vzrostly o opravdu výrazných 85,1 %, meziročně jde však o propad 52,4 % (hodnotou +51,5 %, resp. -50 %, takže se za poslední měsíc nezvykle zvýšil zájem spíše o levnější modely).
 
Pokud jde o CSC fotoaparáty, tam bylo dodáno 159 tisíc kusů, což je jen o trochu méně než zrcadlovek. Proti květnu jde o 27,9 % nárůst, což je mnohem nižší číslo, na druhou stranu meziroční propad je ze všech kategorií nejnižší, a to o 45,1 %. Zajímavostí je i to, že i když se CSC prodalo o trochu méně než zrcadlovek, hodnotou jsou téměř na dvojnásobku (12,7 mld. jenů proti 6,6 mld. jenů). Přepočteno na kus je dodané CSC o 101 % dražší než zrcadlovka.
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám
Sociální sítě Facebook a Instagram zavádí novou funkčnost. Nyní je možné si registrovat svůj obrazový obsah, jako jsou např. fotky, a hlídat, zda je někdo neoprávněně nezveřejňuje na těchto sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici
Při focení snímků na sociální sítě se lidé dopouštějí mnoha hloupostí, které v některých případech končí smrtí. Štěstí v tomto měla jedna žena z Británie, která při filmování sebe sama z okna jedoucího auta spadla na dálnici.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2020 Doporučené fotoaparáty: září 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
22.9.2020, článek, Milan Šurkala56 komentářů
Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý
Nikkei zveřejnil data celosvětových prodejů CSC za minulý rok. S náskokem vede společnost Sony, ale vzhledem k rozšiřující se nabídce konkurence není divu, že se její tržní podíl snižuje. Překvapí např. Fujifilm.
21.9.2020, aktualita, Milan Šurkala