www.digimanie.cz
>
>

Dokonalé maskování: hlavu druhého leoparda je téměř nemožné najít

Dokonalé maskování: hlavu druhého leoparda je téměř nemožné najít
, , aktualita
Jak těžké může být najít na fotografii druhého leoparda? Zdá se, že na snímku indického fotografa to není úplně snadné. Na fotografii z indické přírody se nachází dva leopardi - většina lidí ale hlavu druhého zvířete nemůže najít. 
K oblíbeným
reklama
Wildlife fotografie může být mnohdy velmi zábavná. Platí to třeba tehdy, když zvířata díky svému přirozenému maskování splývají s okolní přírodou. Své o tom ví fotograf Mohan Thomas, který pořídil v indické divočině snímek, na němž jsou hlavy dvou leopardů. Většina lidí ale druhé zvíře nevidí.

Fotograf z indického města Bengalúru se vydal do přírodní rezervace Kabini, kde je možné pozorovat opice, krokodýly, ale právě i leopardy. Snímek dvou leopardů na stromě byl pořízen ze vzdálenosti zhruba 300 metrů s objektivem s ohniskovou vzdáleností 600 mm a telekonvertorem, který ohnisko změnil na 840 mm. Mohan Thomas zveřejnil svůj výtvor na sociálních sítích a reakce ostatních uživatelů na sebe nedaly dlouho čekat. 
 

Mládě leoparda na výsledné fotografii tak dokonale splývá s okolním prostředím, že je velmi obtížné si všimnout, kde se nachází jeho hlava. Většina lidí jako první vidí jednoho leoparda a ocas od druhé šelmy - najít jeho oči a čumáček je ale mnohem těžší. I sám fotograf byl překvapen, jak dokonalé je maskování těchto kočkovitých šelem. Právě skvrny a podobné vzory na srsti šelem i jiných živočichů pomáhají vytvořit kamufláž v přírodě, jednobarevné zvíře by v prostředí, kde se leopardi přirozené pohybují, bylo velmi nápadné.

Nápověda k nalezení hlavy druhé šelmy zní, že je třeba zaměřit pozornost pod rozsochu stromu, která tvoří tvar písmene Y. Pokud ani to nepomůže, hlava mláděte se nachází vlevo od kmene, za nímž na pravé straně vykukuje ocas tohoto druhého leoparda. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů