reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Dokonalé maskování: hlavu druhého leoparda je téměř nemožné najít

3.7.2021, Kateřina Hoferková, aktualita
Jak těžké může být najít na fotografii druhého leoparda? Zdá se, že na snímku indického fotografa to není úplně snadné. Na fotografii z indické přírody se nachází dva leopardi - většina lidí ale hlavu druhého zvířete nemůže najít. 
Wildlife fotografie může být mnohdy velmi zábavná. Platí to třeba tehdy, když zvířata díky svému přirozenému maskování splývají s okolní přírodou. Své o tom ví fotograf Mohan Thomas, který pořídil v indické divočině snímek, na němž jsou hlavy dvou leopardů. Většina lidí ale druhé zvíře nevidí.

Fotograf z indického města Bengalúru se vydal do přírodní rezervace Kabini, kde je možné pozorovat opice, krokodýly, ale právě i leopardy. Snímek dvou leopardů na stromě byl pořízen ze vzdálenosti zhruba 300 metrů s objektivem s ohniskovou vzdáleností 600 mm a telekonvertorem, který ohnisko změnil na 840 mm. Mohan Thomas zveřejnil svůj výtvor na sociálních sítích a reakce ostatních uživatelů na sebe nedaly dlouho čekat. 
 

Mládě leoparda na výsledné fotografii tak dokonale splývá s okolním prostředím, že je velmi obtížné si všimnout, kde se nachází jeho hlava. Většina lidí jako první vidí jednoho leoparda a ocas od druhé šelmy - najít jeho oči a čumáček je ale mnohem těžší. I sám fotograf byl překvapen, jak dokonalé je maskování těchto kočkovitých šelem. Právě skvrny a podobné vzory na srsti šelem i jiných živočichů pomáhají vytvořit kamufláž v přírodě, jednobarevné zvíře by v prostředí, kde se leopardi přirozené pohybují, bylo velmi nápadné.

Nápověda k nalezení hlavy druhé šelmy zní, že je třeba zaměřit pozornost pod rozsochu stromu, která tvoří tvar písmene Y. Pokud ani to nepomůže, hlava mláděte se nachází vlevo od kmene, za nímž na pravé straně vykukuje ocas tohoto druhého leoparda. reklama
reklama