www.digimanie.cz
>
>
>

Dokumentaristovi spadl iPhone 6S z letadla, vše natočil a přežil

Dokumentaristovi spadl iPhone 6S z letadla, vše natočil a přežil
, , aktualita
Brazilský dokumentarista Ernesto Galiotto zažil velmi nemilou situaci. Při natáčení videa z letadla pomocí jeho stařičkého iPhonu 6S se mu telefon vysmekl z ruky a spadl. Vše ale natočil a přežil to bez větší újmy.
K oblíbeným
reklama
Znáte to, nechtěně člověku vypadne mobil z ruky a hned se na něm objeví škrábance, případně i praskne kryt displeje. Brazilský dokumentarista a environmentalista Ernesto Galiotto měl v tomto opravdu hodně velký kus štěstí. Filmoval záběry nad pláží Praia do Peró (Cabo Frio) v Brazílii, a přestože byl ověšený zrcadlovkami Canon, rozhodl se natočit pár záběrů i stařičkým iPhonem 6S. A to se mu téměř stalo osudným. V okamžiku, kdy posunkem ruky levé naznačoval pilotovi, byla síla okolního proudu vzduchu už příliš velká a dva prsty té pravé neudržely telefon (viz 1:16 ve videu níže). Ten vypadl ven a vydal se na cestu směrem k zemi.
 
 
Telefon celý svůj pád natočil (nic moc ale není vidět, protože nabral divokou rotaci) a dokonce i po pádu do písku směrem na displej a kamerou k obloze dál natáčel. Po dopadu tak byl schopen se i nadále hlásit a funkce Najít iPhone ho korektně lokalizovala. Ernesto byl díky tomu druhého dne schopen nalézt svůj telefon v písku. Video z kokpitu letadla, vysmeknutí telefonu, záběry z jeho letu na zem i úspěšný pokus o nalezení dal Ernesto na YouTube, kde má jeho video už okolo 70 tisíc zhlédnutí. Což je vzhledem k celkovým 185 tisícům zhlédnutí jeho kanálu téměř 40 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx
Samsung uvedl nový obrazový snímač pro telefony, ISOCELL HM3. Novinka je typu 1/1,33" a disponuje rozlišením 108 megapixelů při malých 0,8μm pixelech. Disponuje technologií Nonacell slučující 9 pixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
18.1.2021, aktualita, Milan Šurkala20 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
18.1.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
18.1.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře